1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болка под пазуви

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од irenadaniel, 17 април 2015.

  1. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    dali nekoj ima slicen problem kako mojot pa da spodelime mislenja,vaka pred nekolku meseci pocustvuvav bolka pod pazuvata duri i zdrvuvanje na rakata otidov ne eho mi kazaja deka imam nekoja zlezda odporano koja se aktivirala povtorno naodot glasese benigno znaci ne e fala bogu ona od sto se plasev i dr mi prepisa antibiotik potoa na redovna kontrola bese povlecena zlezdata i sega povtorno custvuvam blaga bolka i na dopir isto po malku boli inaku na dopir nema nesto kako grutka osven pak ke kazam bolka koja e minimalna no sepak samo tamu mi e pametot ,:(iskustva vashi?
     
  2. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Јас лично сум немала такво искуство ама ако е бенигно да си правиш контрола од време на време сега не да те плашам ама познавам 2 жени едната под 30год :worried: исто жлезда му рекле и не отишле времиња на контрола дури кога повторно виделе мака ама тогаш било она другото.Можи никогаш нема да биди кај тебе другото да е скраја ама да не оставаш на случајот лоши времиња се се помала и помала е старосната граница