1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во граден кош по породување

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од pinklove88, 15 декември 2014.

 1. pinklove88

  pinklove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Здраво мамички

  Разлистивајки низ форумот не наидов на ваква тема
  Имам бебенце од 3 месеци
  Се породив природно без епидурал .По 40 дена добив болки во грбот,постепено се префрлија напред на градниот кош
  Поминати се два месеци јас сеуште ги имам болките
  Сабајлечки најмногу,горниот дел од грбот,потоа непријатност нелагодност тежина напред
  Редовно вадам к слика,во ред е, бев на интернист,екг то е во ред,плуќата исто
  Сакав да ги снимам градите ни ми рекоа дека не оди со доење
  Дали некој имал слични пролеми
  Секое добро
   
 2. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.325
  Допаѓања:
  51.683
  Пол:
  Женски
  Дали имаше многу зголемена телесна тежина во бременоста?
   
 3. pinklove88

  pinklove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Не, воопшто. Се здебелив 6 kg и ги вратив. Слаба сум по природа
   
 4. bokace

  bokace Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.980
  Пол:
  Женски
  Mozebi te boli od gradite sto ti se zgolemile i svisnale nadole pa sega tezat. Pa taka ti da custvuvash bolka vo gradniot kosh :*