1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во левата рака

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од zumbul, 27 мај 2010.

 1. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  imam bolki vo levata raka ... duri i trnenje na maliot prst od istata raka... bev na kardiolog i nemam nikakvi problemi... epa sto e togas???
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.867
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  А да си одиш ти на невролог? Болките и трпнењето во левата рака не мора да бидат задолжително поврзани со срцето и неправилностите во неговата работа. Може да се работи и за проблеми со нервите. А може и едноставно да ти е на психичка база, од многу стрес, притисок и нервози. Веројатно Б комплекс витаминчиња и магнезиум би ти помогнале, барем за некое време, ама убаво е да одиш да си се провериш.
   
 3. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  provereno e i toa i okej e ,,, :worried: neznam uste sto treba da proveram !!!
  inace fala na informacija ;)
   
 4. elizabeta2us

  elizabeta2us Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  da si go proveris sekerot vo krvta moze da imas seker nedaj boze???
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.867
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  Па веројатно проверила и нема шеќер, колку што знам крвната слика е прво и основно испитување кога одиш на лекар за било што. Зумбулче, најдобро да си попиеш малку Б-комплекс витаминчиња и магнезиум (има шумливи таблетки во секој супермаркет). Нема штета од витамини, а може да ти се подобри ситуацијата. ;)
   
 6. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  da da krvna slika napravena e ! toa e okej... edno nervi koa mi pisa da si proveram ... kako mislis ??? :lol:
  kaj da idam ? :$

  Pozdrav ! :D
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Бели дробови испитај...лева рака боли и од проблеми со белите дробови.
  А гледам пишуваш и во тема анксиозност,една од физичките манифестации е трнење на лева рака и здрвеност,поврзано е со желудникот и дигестивен систем.Помалце нервози и ќе биде ок.
   
 8. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  da iam pisuvano... ama sepak da niso cudno da mi od toa ama sepak nekako e jezivo da te boli leva raka!!! :worried:
  mene mi e ! gadno se osekas, ne sigurno! prov so posmisliv neli mn normalno srceto da ne mi e !!! ama ne e :tmi:
  znaci vikate toa da si proveram... a na lekar NISTO ne mi kazaa!!! ke ti pomine... TOA !!!
  inace fala vi na sovetot :)
   
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.867
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски

  Да одиш на невролог, на нервна клиника. Имам братучетка што така ја болеше левата рака, и матичниот лекар ја упати на невролог, на снимање на 'рбетот и главата. И Лилит има право, може и од желудникот да ти биде, а за бели дробови не знам. Како и да е, од витамините што ти ги кажав погоре, немаш штета, а може да ти се поправи ситуацијата. Обично и докторите ги препорачуваат кај такви болки.
   
 10. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  lele vi blagodaram mnogu !
  a so vitaminite sto tuku zapocnav :)
  :*
   
 11. veli4ekate

  veli4ekate Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  546
  Пол:
  Женски
  Imam.bolki vo levata raka kaj.ramoto de kaj laktot de podolu znaci bolkata se menuva i na momenti ne ja ni osekam nekoj.so.slicno.iskustvo
   
 12. Kremcetooo

  Kremcetooo Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2020
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  11
  Zdravo.imam trnenje vo levata raka i mi e poladna od desnata sto moze da bide toa