1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во левата рака

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од zumbul, 27 мај 2010.

  1. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    imam bolki vo levata raka ... duri i trnenje na maliot prst od istata raka... bev na kardiolog i nemam nikakvi problemi... epa sto e togas???
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    А да си одиш ти на невролог? Болките и трпнењето во левата рака не мора да бидат задолжително поврзани со срцето и неправилностите во неговата работа. Може да се работи и за проблеми со нервите. А може и едноставно да ти е на психичка база, од многу стрес, притисок и нервози. Веројатно Б комплекс витаминчиња и магнезиум би ти помогнале, барем за некое време, ама убаво е да одиш да си се провериш.
     
  3. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    provereno e i toa i okej e ,,, :worried: neznam uste sto treba da proveram !!!
    inace fala na informacija ;)
     
  4. elizabeta2us

    elizabeta2us Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    da si go proveris sekerot vo krvta moze da imas seker nedaj boze???
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Па веројатно проверила и нема шеќер, колку што знам крвната слика е прво и основно испитување кога одиш на лекар за било што. Зумбулче, најдобро да си попиеш малку Б-комплекс витаминчиња и магнезиум (има шумливи таблетки во секој супермаркет). Нема штета од витамини, а може да ти се подобри ситуацијата. ;)
     
  6. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    da da krvna slika napravena e ! toa e okej... edno nervi koa mi pisa da si proveram ... kako mislis ??? :lol:
    kaj da idam ? :$

    Pozdrav ! :D
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Бели дробови испитај...лева рака боли и од проблеми со белите дробови.
    А гледам пишуваш и во тема анксиозност,една од физичките манифестации е трнење на лева рака и здрвеност,поврзано е со желудникот и дигестивен систем.Помалце нервози и ќе биде ок.
     
  8. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    da iam pisuvano... ama sepak da niso cudno da mi od toa ama sepak nekako e jezivo da te boli leva raka!!! :worried:
    mene mi e ! gadno se osekas, ne sigurno! prov so posmisliv neli mn normalno srceto da ne mi e !!! ama ne e :tmi:
    znaci vikate toa da si proveram... a na lekar NISTO ne mi kazaa!!! ke ti pomine... TOA !!!
    inace fala vi na sovetot :)
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски

    Да одиш на невролог, на нервна клиника. Имам братучетка што така ја болеше левата рака, и матичниот лекар ја упати на невролог, на снимање на 'рбетот и главата. И Лилит има право, може и од желудникот да ти биде, а за бели дробови не знам. Како и да е, од витамините што ти ги кажав погоре, немаш штета, а може да ти се поправи ситуацијата. Обично и докторите ги препорачуваат кај такви болки.
     
  10. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    lele vi blagodaram mnogu !
    a so vitaminite sto tuku zapocnav :)
    :*
     
  11. veli4ekate

    veli4ekate Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    546
    Пол:
    Женски
    Imam.bolki vo levata raka kaj.ramoto de kaj laktot de podolu znaci bolkata se menuva i na momenti ne ja ni osekam nekoj.so.slicno.iskustvo
     
  12. Kremcetooo

    Kremcetooo Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    11
    Zdravo.imam trnenje vo levata raka i mi e poladna od desnata sto moze da bide toa