Болки во левата рака

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од zumbul, 27 мај 2010.

  1. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    imam bolki vo levata raka ... duri i trnenje na maliot prst od istata raka... bev na kardiolog i nemam nikakvi problemi... epa sto e togas???
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.992
    Пол:
    Женски
    А да си одиш ти на невролог? Болките и трпнењето во левата рака не мора да бидат задолжително поврзани со срцето и неправилностите во неговата работа. Може да се работи и за проблеми со нервите. А може и едноставно да ти е на психичка база, од многу стрес, притисок и нервози. Веројатно Б комплекс витаминчиња и магнезиум би ти помогнале, барем за некое време, ама убаво е да одиш да си се провериш.
     
  3. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    provereno e i toa i okej e ,,, :worried: neznam uste sto treba da proveram !!!
    inace fala na informacija ;)
     
  4. elizabeta2us

    elizabeta2us Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    da si go proveris sekerot vo krvta moze da imas seker nedaj boze???
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.992
    Пол:
    Женски
    Па веројатно проверила и нема шеќер, колку што знам крвната слика е прво и основно испитување кога одиш на лекар за било што. Зумбулче, најдобро да си попиеш малку Б-комплекс витаминчиња и магнезиум (има шумливи таблетки во секој супермаркет). Нема штета од витамини, а може да ти се подобри ситуацијата. ;)
     
  6. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    da da krvna slika napravena e ! toa e okej... edno nervi koa mi pisa da si proveram ... kako mislis ??? :lol:
    kaj da idam ? :$

    Pozdrav ! :D
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.894
    Допаѓања:
    152.873
    Бели дробови испитај...лева рака боли и од проблеми со белите дробови.
    А гледам пишуваш и во тема анксиозност,една од физичките манифестации е трнење на лева рака и здрвеност,поврзано е со желудникот и дигестивен систем.Помалце нервози и ќе биде ок.
     
  8. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    da iam pisuvano... ama sepak da niso cudno da mi od toa ama sepak nekako e jezivo da te boli leva raka!!! :worried:
    mene mi e ! gadno se osekas, ne sigurno! prov so posmisliv neli mn normalno srceto da ne mi e !!! ama ne e :tmi:
    znaci vikate toa da si proveram... a na lekar NISTO ne mi kazaa!!! ke ti pomine... TOA !!!
    inace fala vi na sovetot :)
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.992
    Пол:
    Женски

    Да одиш на невролог, на нервна клиника. Имам братучетка што така ја болеше левата рака, и матичниот лекар ја упати на невролог, на снимање на 'рбетот и главата. И Лилит има право, може и од желудникот да ти биде, а за бели дробови не знам. Како и да е, од витамините што ти ги кажав погоре, немаш штета, а може да ти се поправи ситуацијата. Обично и докторите ги препорачуваат кај такви болки.
     
  10. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    lele vi blagodaram mnogu !
    a so vitaminite sto tuku zapocnav :)
    :*
     
  11. veli4ekate

    veli4ekate Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    546
    Пол:
    Женски
    Imam.bolki vo levata raka kaj.ramoto de kaj laktot de podolu znaci bolkata se menuva i na momenti ne ja ni osekam nekoj.so.slicno.iskustvo
     
  12. Kremcetooo

    Kremcetooo Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    11
    Zdravo.imam trnenje vo levata raka i mi e poladna od desnata sto moze da bide toa