1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Бомбата" на Заев

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Acisal, 3 декември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Sekoj den se zboruva za bombata na Zaev no nikako da cueme kakva e taa "bomba". Edinstveno sto znaeme, "tempirana" e.

  Ima li nekoj ideja kakva sodrzina ke donese taa bomba?

  Kakvi ke bidat implikaciite vrz politickata stabilnost na Makedonija od bombata?
   
  На eagle.eye му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.262
  Допаѓања:
  22.534
  Пол:
  Женски
  Какои и сите други бомбастични изјави на Заев така и оваа ќе помине. Ќе беше бомба да ги оставеше пратениците во Собрание а не да се филма со глупи муабети само.
  #dokogavakasoovojum
   
 3. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Nekako e cudno sto mnogu ja drzat bombata vo sebe i seuste ne ja frlaat. Da ne e vo prasanje nesto pogolemo ovoj pat, da ne nastane politicka kriza. Nema da bide ubavo za nas ako nastane kriza.

  Inaku vo pravo si, ne e ubavo voninstitucionalno da se resevaat rabotite.
   
 4. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.262
  Допаѓања:
  22.534
  Пол:
  Женски
  Тоа е целта на сдсм, тие само за политички кризи се створени за ништо друго. Од друга стана тие политички кризи кои ги предизвикуваат многу неубаво ни се одразија последните години во извештаите од ЕУ.
  Како и да е ништо од бомбата на Заев, уште една негова глупост.
   
 5. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Daj boze. Samo da nema krizi vo Makedonija veke. EU ne gleda i ni se smee na krizite. Vreme e veke da se opravime kako zemja.
   
 6. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Овие па овие па... кој ли филм ги мава партија од 20 члена сосе заев и шеќеринка и само си ги мерат како осмооделенци со овие вемерето. Сега па бомби наслови шитови енд стаф. О боже :drunk:
  А ќе влеземе у ЕУ ко ќе се испрде умрен коњ.
   
  На Acisal му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Хехехе. Ова со ЕУ и коњот беше сурово :)
   
 8. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.205
  Isto kako sto neznaeme koj stoi zad profilot Acisal (moze e organizacija) taka nemozeme da znaeme dali postoi nekakva bomba (moze e trolanje)
  i dali ke napravi pogolema steta od 10 godisnoto vladeenje na VmRO
   
  На Acisal и SwanMay им се допаѓа ова.
 9. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.732
  Допаѓања:
  116.939
  Требаш она со пасошите да им е бомбата, ама не им успеа. Сега ќе измислуваат нова, ке ја пумпаат преку нивните медиуми и пак никој нема да им верува.
  Мислам дека Заев, како и во сите говори, се има занесено и рекол бомба, па сеа ја бараат и они. Заев често си се занесува кога говори, како она со живи луѓе ке јадеме, ке смениме од чистачка до министер и слично. Мислам дека е само колку да се има за нешто да се зборува.
   
 10. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.449
  Допаѓања:
  7.346
  Пол:
  Женски
  Бомбата Заев треба да ја замени со ветување дека,ако дојдат на власт ќе ги укинат овие дерикожци што се викаат извршители,нотари даноци на се и сешто данок преку данок,казни за се и сешто и да ни обеќа дека нема да ни воведи нов данок за дишење на овој загаден воздух....тоа му треба на народот а не некави бомби!
   
  На Betty* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Da i jas se mislev dali toa so pasosite im bila celta, i ne mi bese jasno bidejki seuste se zboruva za nekakvi aferi. Mozno e povtorno da bilo toa neuspesen obid od nivna strana.
   
 12. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Za zal ne gi biva izgleda ni ednite ni drugite.
   
  На mh23 и MiloMalo им се допаѓа ова.
 13. macovska

  macovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Јас не мислам дека тоа со пасошите е ,,бомбата'' мислам дека е нешто друго.
  И не мешајте баби и жаби како што прочитав погоре СДСМ биле створени за кризи и не знам што.
  Земете бре сами отворете извештај од Европската Комисија прочитајте што пишува , колку сме далеку ние од ЕУ.
  А мислам постоењето на опизиција (без разлика сега колку е спретна или не сегашнава) е добро.
  Затоа што секогаш ќе се контрат со владечката и ќе си вадат прљав веш.
  А и жалосно за сите нас што ова со пасошите помина мн незабележано.
  Кога ќе размислите дека е загорозено и воопшто не е почитувано вашето уставно и законско право за гласење. Дека без разлика за кој ќе гласате дека воопшто не е битно...
  Тоа е повеќе жално.
   
  На Hipster, AL.MA.EL, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Mene najmnogu mi smeta sto i dozvoluvaat na dijasporata da glasa. Jas dolgi godini ziveev vo dijasporata i nikogas ne sum se osmelila da glasam, bidejki treba da glasa toj sto zivee vo zemjata, a ne toj sto ne zivee vo nea.
  I sega nekoj sto zivee iljadnici kilometri od tuka ke ni glasa. E kako moze taka. Prvo nemoze da znae kakov e zivotot tuka i sto se slucuva, a drugo neznam sto sve ne.
   
  На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
 15. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.449
  Допаѓања:
  7.346
  Пол:
  Женски
  Па и тоа е грешка на опозицијата...ја оставиа дијаспората на власта.Колку пати беа да ги убедуваат и сега они се колнат во денешново водство (влада):(
   
 16. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.732
  Допаѓања:
  116.939
  Јас на пример го читав извештајот од ЕК, еднаш на англиски, еднаш на македонски, а и неколку извештаи и за Хрватска, пред да влезе во ЕУ. Исто читам и забелешки кои се упатуваат на Хрватска, по стапувањето во ЕУ, а и дел од поглавјата за РМ ги имам споредувано со години, збор по збор.
  Сдсм и Извештајот од ЕК имаат само едно нешто заедничко - забелешките што не се во собрание. Друго немаат заедничко.
  Сдсм не може да биде партија која ке изнесува став само на ТВ, да зема плата од 1200 евра месечно и да седи дома.
  На форумов има жени чии семејства толку со месеци не заработуваат, битно сдсм се цвеќенца, оти тие пари си ги ставаат во џеб, а од кауч не се поместуваат. Ако сакаа да покажат дека им значи народот, тие илјадници евра, може да ги донираат на некој. Можеби бомбата да е тоа - да речат, дајте ги парите на друг, ние и онака сме полни ко бродови. Е тоа ке биде бомба, буквално цел свет ке знае. Ете им ПР идеја.Бесплатно.
   
 17. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Ne sum sigurna kako iskoci toa da glasa dijasporata ama nekako mi nema logika od elementarni covecki pricini. Vo dijasporata se zivee mnogu ubavo. Ne mozi oni od udobna fotelja vo dijasporata da odredat sudbata na lugjeto od tetovo, skopje i cela makedonija. Nemozam da go svaram toa i nemozam.
   
 18. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Neznam Ska sto da kazam. Izgleda nema idnina tuka, ne bi sakala decata da mi stanat svesni kaj dosle.
   
 19. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.449
  Допаѓања:
  7.346
  Пол:
  Женски
  Ама за Груевски има логика....а нив тоа им е нај важно.
  Впрочем,со доагањето на оваа гернитура се донесе тој закон,и колку што паметам беше многу брзо донесен...а џабе беше противењето на опозицујата:clap:
   
  На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
 20. macovska

  macovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Дали го читаше последниот извештај? Јас го читав и дозволи ми да ти кажам дека не критикуваат само едно нешто. Критика има за администрацијата, за реформите во истата,за судстото,за образованието,за медиумите, за мн мн работи. Да не набројувам посебно.Баш и имав задача да пишувам коментар за истиот извештај затоа знам.
   
  На AL.MA.EL и fighter им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.