1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Бомбата" на Заев

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Acisal, 3 декември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. kcf

    kcf Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Уште еднаш Заев поκажа κолκу е политичκи наивен. Ќе го чеκал вистинсκиот момент да ја фρли бомбата. Во исто вρеме имаше и студентсκи пρотести и паρламентаρна κρиза, штρајκ, тоа и те κаκо беше вистинсκиот момент..Цρвенκовсκи за него беше "алфа и омега " во сеκој поглед
     
  2. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Леле кога ќе прочитам опозицијата сама се зафркна со бомбата ми доаѓа на тој што го пиша тоа да го погалам еднаш.
    Ајде вака размислете со свои глави,кој е до толку глупав да се фали со нешто а да знае притоа дека волкот ќе го затвори?
    Не бидете глупави,размислете малку, се ова им беше планирано.
    Никогаш не се сомневав колку се тие генијални.Бар според мене се.
    Не се наивни што демек Заев не ја активирал бомбата,мили мои се беше план.
    Прво гласот на видеото што искочи не е на Заев,секој нормален ќе примети. И во најлош случај да бил,тоа беше целта, Грујо сам да се издај.САм да падни во стапица кои тие му ја спремаа а он мислеше нив
    е ти кутне.
    Самите си паднаа во стапицата со видеото и допрва ќе паѓаат.
    За да се осмели и да осети потреба Премиер на држава (во ниедна книга теоретски тоа не е негова функција и нема што он да осети потеба да се правда пред граѓаните ако е чист,се сеќавате за колку работи кои не биле вистина се смешкаше кога ќе го прашаја?) Кај се сега неговите насмевки?
    Кај е сега неговата безгрижност.? Каде?
    Паника ги фати,не само него , него сите што знаат дека има снимки од нив и од нивните криминални зделки.
    Или ете Латас,бар он ко паун се прчеше на сите вести на секое гостување,ако го гледавте на Мтв 1 он објаснуваше како тоа немале потреба да го снимаат него и нз што....Па искрено ако искочат снимки од мои разговори ниту ќе се тресам ниту ништо,за да се вознемириш мора да има нешто за кое знаеш дека ако се путши во јавност ќе те срози во корен.
    Фала.
    Чао.
     
    На Hipster, Kaley, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Ајде сега да речеме оти Заев е многу паметен со својата бомба го надмудри премиерот и еве би дошол тој на власт...
    ШТО ќе прави тој??? што ќе направи кога ќе дојде освен што ќе ги избрка административците и ќе останат и без тие пари за да си ја издржуваат дома фамилијата, друга програма има ли????
    Има ли смислено како ке работи. Ами доаѓање на власт значи да работиш и да бидеш подобар од предходните алоооооо....
     
    На Auditor му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    ma neka si ebat mater i dvajcata

    ke ima cirkus
    ke igra meckata na sred selo
    [​IMG]
     
    На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Zaboravas deka tie isto zemaa neciv leb?
    Nema da te povikam so alo,oti ne mi dolikuva,a te sovetuvam i tebe da probas da diskutiras bez aloto i slicnoto.
    Da se navratam na postot..
    Nema zosto da go zanemaruvame delot so "bombata"temata e okolu toa.
    A toa sto kako ke pravi Zaev posle toa otom potom.
    Da sum jas na negovo mesto ke ja proceslam seta partiska drzavna administracija.Se sto e radi red zad kompjuterite(po cel den na net)i visok na platen spisok ili neka stegne gz ili doma.
    Isto i totalna cistka na site sto sedat doma a zemaat plata kako navodno del od makedonskite malcinstva.
    i da ne odam poveke off...
     
    На babyblond и Kaley им се допаѓа ова.
  6. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Внимавајте се снима.:!:
     
    На joy1, Dream-Girl, sanjaeva и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Галапче тебе лично никој не ти се обрати па да ме оправаш. Мене како граѓанин на оваа држава независно од која партија сум ме интересира и имам нели право да знам што и како ќе работи Заев кога би дошол на власт. Или полесно е да се удри контрареплика на зборчето ало, отколку да се даде конкретен одговор. А и до душа не ни чекам одговор од форумџиите, нека каже тој зошто не излезе со некоја програма ШТО ќе направи тој ако дојде на власт. Како можеш да кажеш отом потом што да не го избираме за капитен на школска екипа во фудбал па отом потом.
    И кирилица се пишува на форумот нели правилото беше така.:wasntme:
     
  8. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Kirilica,tokmu taka,no seuste nema opcija takva za od telefon,osven za onie sto mozat da instaliraat soodvetna programa.
    Ima ogranicuvanje na forumot koj kogo smee da go citira,replicira?
    Eten detski,prosti na izraz.
    Ako taka gledame obrati e licno kaj Zaev,nema ni ti zosto da prasuvas na forum.:D
    Otom potom bese upotreben kako izraz deka sega na temava se diskutira okolu "bombata"a ne sto bi bilo kad bi bilo dokolku Zaev ispadne vo pravo psle sevo ova.
    Nema potreba da probuvame sega poinaku da go odvlekuvame vnimanieto,ili ima oti ima zosto?:wasntme:
    Malku po smireno.Cisto si pravime so se vika muabet.Ovde zborime za negoduvanja i ona sto ne izvestuvaat mediumite,nema potreba da skokame nabere imame relevantni dokazi.
    Grujo vaka ne skoka mise cini.
     
  9. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Ти скокна, не јас, зошто секогаш мора да се изврти муабетот. И темата нека биде за политика а не за нас која што рекла и кажала. Мене политичарите ме интересираат. ОК, ако знае некој да каже нешто нека пише ако не немора оф топици да се прават колку да не има во темата.
     
    На Auditor му/ѝ се допаѓа ова.
  10. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Mene pak,ovde,konkretno "bombata"...A bogami i celata situacija na drzavava.Ne samo konkretno licnosti.
     
  11. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Е па дај кажи нешто во врска со тоа ако толку те интересира бомбата, не мора мене да ме расправаш. Да збориме за конктетната тема!
     
    На Auditor му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Коцкар кога има џокер (бомба) во рака, го крие како адут. Да беше бомба, бомбава на Заев ќе ја пукнеше во право време. Безврска лаеше.... а кучето што лае , не каса, нели?

    Од друга страна, се помалку ми се допаѓа политиката на ВМРО. Ширење на страв меѓу народот, не е политика за долги стази. Злоупотреба на медиумите за лични цели, исто така. Обраќање на премиерот до нацијата ...хмм јас помислив којзнае што ќе каже. ..можда изненадно не примиле во ЕУ, НАТО, просечната плата станала минимална и така :)
     
  13. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    море една нуклеарка им треба нив и ајт! :nod:
     
  14. Auditor

    Auditor Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    212
    Премногу офтопици на темава...да подсетиме зошто е темата. !

    "Синот на Зоран Верушевски не успеал да го искрши компјутерот. Така полицијата успеала да дојде до најголем дел од материјалите со кои располага како докази во аферата Пуч, јави Сител повикувјаќи се на неофицијални информации добиени од истрагата.
    Сопругатан аВерушевски, пред да биде извршен претресот телефонски му се јавила на синот веднаш да го искрши компјутерот. Тој зел секира и почнал да удира по него. Сепак не усепал да го уништо хард дискот. Полицијата го запленила и успеаа од него да ги извади материјалите.
    Како што објави Сител, постојат цврсти докази за соработката на провосомничениот Верушевски со Зоран Заев. Дента кога беше приведен Зоран Верушевски требало да се одржи средба помеѓу него и Зоран Заев. Соработник на Заев го чекал Верушевски на влезот во Струмица но средбата била откажана отако разбрале дека Верушевски е приведен.
    По апсењето на Верушевски имало неколку обиди да се достави покана до неговата сопруга, но таа не била пронајдена и не се појавувала на работното место. Била добиена наредба да се заплени нејзиниот компјутер и таа да биде приведена. Полицијата ја пронајде "
     
  15. Night Rider

    Night Rider Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    715
    Пол:
    Машки
    http://press24.mk/verushevska-do-sinot-krshi-go-kompjuterot-novi-ekskluzivni-detali-za-aferata-puch

    Добро е, си научил да кликнеш копи а потоа и пејст, своевиден подвиг со обзир на околностите, нареден чекор е да научиш дека се става линк ако напишаното не е твое.:)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Auditor

    Auditor Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    212
    За шпиуните секаде е исто-по кратка постапка !
     
  17. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    Ке пукне бомбата, Заев ќе биде премиер.

    Од чистачка до министер ќе се смени, ке јаде живи луѓе. Во ред.
    Книгите во образование ќе се купуваат и нема да се бесплатни. Стипенциите на факултет ќе се намалат а еден семестар ќе биде вратен на старата цена, како на пример, 500 евра семестар на медицина.
    Тендерите ќе бидат со тројца понудувачи тајно, нема да се јавни. Синот на Верушевски ќе убива без проблем, бидејќи повторно ќе биде ослободен за убиство. Претходно уби човек, сега ќе може да решети кој сака. Помалиот ке снима филмови со деца како имаат секс, исто така, нема да оди затвор.
    Студентите ќе мораат сите во Скопје на студии, да плаќаат пат и кирии. На пензионерите ќе им се вратат пензиите како порано.
    Ин витрото ќе биде 1000 евра, не бесплатно. Сите вработени во странски фирми кои инвестирале во Македонија ќе се избркаат од работа, а странските инвеститори ќе си одат.За името ќе ја свиткаме кичмата. На одмор во Грција, пешки.

    Одвај чекам Заев да е премиер. Дајте ја бомбата.
     
    На joy1, orevokrsacka и Auditor им се допаѓа ова.
  18. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Denes e polesno da se bide jasnovidec i so zatvoreni oci,odkolku da se otvorat ocite i da se gleda realnosta koja e zatrupana so bezsmislici.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Osamena-Srna

    Osamena-Srna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    108
    Заборави да кажеш дека и цената на мобилните ќе биде како пред 10 години, дека ќе фатат страшни суши, дека ќе има пеколни лета со многу високи температури.
    Искрено сакам да те прашам нешто, веруваш во ова што го пишуваш со целиот ум, или си вработена во администрација па си го чуваш сопствениот газ плашејки ги лугево?
     
    На butterfly6223, BloodElf, Edie.S и 13 други им се допаѓа ова.
  20. Auditor

    Auditor Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    212
    - Здружението на граѓани „Македонско сонце“ од Тампа, Флорида изразува загриженост поради случувањата во Македонија и дава поддршка на премиерот во, како што наведуваат во писмото, борбата против кодошите, предавниците и оние кои сакаат Македонија да ја видат распарчена.
    - Самата помисла дека некој го кодошел нашиот народ, дека соработувал со странски служби за ситни политички поени не ужаснува и сметаме дека крајно време е таквите кодоши, предавници и анти македонци да се соочат со законот во нашата независна Македонија, наведуваат во писмото.
    Во него прашуваат дали Зоран Заев има лице да излегува во медиумите и да јаде леб од потта на граѓаните кои ги кодоши. - Зарем Зоран Заев не знае дека божјата казна е поголема од се на светот и како може мирно да спие Зоран Заев кога ја кодошел македонштината за ситни политички поени, за удобна фотеља, прашува здружението на граѓани од Тампа, Флорида.
    Наведуваат дека Макдонците од Флорида целосно го поддржуваат секој чекор кој ќе помогне да се пронајдат и казнат кодошите на Македонија. - Нема, додаваат, уште еднаш да дозволиме промена на знамето, промена на идентитетот, продавање на се што е македонско, а најмалку уривање на Владата која ја избрал македонскиот народ, нашите браќа и сестри кои живеат на тоа парче земја и македонските иселеници, наведуваат во писмото од „Македонско сонце“.
    Изразуваат длабока загриженост и целосна поддршка на премиерот за да ја води битката до крај и да не се откажува. - На кодошите местото не им е во Република Македонија. Македонија била и ќе биде. Да живее Република Македонија, а со неа и нашиот премиер, посочуваат од „Македонско сонце„“.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.