1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бојадисување на косата со степ

Дискусија во 'Коса' започната од brokenHeartgirl, 27 септември 2012.

  1. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Е како да стојам 15 минути над легенот? :?: :?: :?: :?: :?:
    И нека каже некој ако знае како е тоа со пената за коса или пената за бричење?! :?: :)
     
  2. enoo

    enoo Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    so bratucetkami sedevme i ni bese dosadno praveveme nesto muabet i naednas i tekna da si ja bojadisame kosata so step jas napraviv vakva faca ;) i zedovme 10 crveni deset zolti stavivme voda da zavrie..koga zavre gi stavivme stepovite promesavme ubavo i si gi stavivme kosite.Moram da priznaam mojta izleze super napraviv faca eve vakva :P :clap: mi traese eden mesec lofkam vw najveke pozdrav :* :* :* :*
     
  3. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    ќе ги зовриеш степовите, ќе ги помешаш со пена и ќе земеш четка за фарбање и ќе ставаш на косата исто како да се фарбаш ;)
     
  4. Esperanza

    Esperanza Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    23
    А како би испаднало на природна плава коса степ од лимон? Сакам да пробам :D
     
  5. Blue97

    Blue97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    44
    Фарбање

    Дали би знаеле да ми кажете кај би можела да знам да пример степ од боровинки, сакам да си напраам сини прамени на косата. Со степ се имам праено црвена на врвовите, па слушнав нешто со боровинки ваљда имало?
    I don't think so..
     
  6. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    Фарбање

    со боровинки не е плаво туку темно црвена излага сокот па така да и косата ке излезе така нема плаво
     
    На Blue97 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Blue97

    Blue97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    44
    Фарбање

    Ок, сепак фала :/
     
  8. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    На другарка ми братучедка и кога ми кажа дека со степ го направила тој прамен од тогаш степ несум пробала нема шанси да пијам тоа, колку боја имаи колку е штетно. А на црна коса да ставам црвен прамен или на врвови црвена ќе може ли да искочи таква со степ? дека ми е многу црна па незнам дали ќе испадне нешто..
     
  9. kika.dragan

    kika.dragan Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    148
    Сигурна си дека дупките на мермерните плочи се од степот?? i do not think so..
    Така ако е сека сите би имале и дупки по главите .. а за тоа што се конзумира не сакам ни да коментирам.

    Инаку не сум пробала до сега со степ.. но имам намера :rofl: .. и ке пробам :!: :D
     
  10. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Ова да ви го кажам за степот !!!! :!:

    Една другарка ја направи косата црвена со степ. Потоа беше на фризер, ни со фарби, ни со ништо не можеа да и ја истават бојата !!!! :x :x :x

    Правеше повеќе третмани колку-толку да не и е црвена. И фризерката се чудеше. :o

    И искоментиравме, кога од коса толку тешко се вади, замислете што ни прави во организмот таа боја (тие хемикалии) кога го пиеме ?????? :tmi: :tmi: :tmi:
    (За среќа јас не пијам такви работи)
     
    На Heartbeat му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Речиси секој втор почна со степ да се фарба.Една другарка се направи со степ(црвен) и не и се извади па мораше да се шиша :x
    Еве уште една другарка пред 3-4 недели се направи со црвен степ и бојата и нема мрднато.

    Исто така и една познаничка се правеше со степ и кога ја изми косата цела бели влакна беше :o
    Ваше е дали ќе се правите со степ но,вакви хемикалии се многу штетни за косата.
     
  12. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    Мене ме интересира дали кога ја миете косата се растекува степот? Дали капе црвена боја? :D
     
  13. cucickaa

    cucickaa Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Мое мислење:Aко веќе си решила да ја бојадисаш косата,тогаш земи фарба и чао пријатно..
    не дека фарбата не е е штетна,но степот не е наменет за фарбање .. |(
     
  14. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Сестра ми е со степ убаво излезе црвенко и и стој долго време можи 5/6 месеци. Ама полека полека паѓа :rofl:
     
  15. AquaBlue

    AquaBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    571
    Капе :!: Братучедка ми се имаше бојадисано со степче, и викаше секогаш кога се тушира и тече црвена боја од косата :lol: Ама тоа првите неколку месеци, после не и течело, а бојата си стои :)
     
    На I.want.to.sleep му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Little.g.i.r.l

    Little.g.i.r.l Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    мене косата ми е со црвен степ и не се вади цела година ми стои веќе..бојата само малку почна да се праи лилјакова :D :D :D само првиот месец ми течеше црвено дури ја миев ама не оставаше траги по алишта :) мене некако ми е убаво и сеа се мислам да ја напраам со степ од несо со е лилјаково да видам како ке ми стои..кој сака несо да праса во врска со бојадисуванјево нека писхе слободно :lol: ;) :D :D :D
     
  17. Little.g.i.r.l

    Little.g.i.r.l Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    само првиот месец ми капеше црвено а после не (иначе не остава траги по алиштата) :D :D
     
    На I.want.to.sleep му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    мене само првиот пат кога ја измив..а иначе ми се направи пешкирот и не излегува..
     
  19. EmilyGomez

    EmilyGomez Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Vistina e ova za farbanjeto kosa so step! Mojata prva bratucetka ja imase celo leto i toa kosata trae nakolku meseci. Ama taa ja imase samo isfarbano na vrvovite na kosata i mnogu ubavo i stoese. Mnogu devojki vo Strua ja imaa napraveno kosata so step :)
     
  20. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Е како може со степ? Мене едвај со фарба ми фаќа.. :D