1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бојадисување на косата со степ

Дискусија во 'Коса' започната од brokenHeartgirl, 27 септември 2012.

 1. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  146
  Е како може со степ? Мене едвај со фарба ми фаќа.. :D
   
 2. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  191
  И јас сум пробала со степ ама само на врвовите и ми фати :rofl:.Летото си ја бојадисував косата со степ и ми треше 2-3 месеци ако не и повеќе.Држи и не ја оштетува косата.
   
 3. TheUnbreakable

  TheUnbreakable Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  17
  Една другарка си ја има бојадисувано косата со степ но косата ја држеше само неколку часа. Никако не би ви препорачала да го направите ова, многу и ја оштети косата (и онака страдаше од сува коса и испукани врвови). Подобро е да пробате со колор шампон, не и штети на косата и брзо паѓа.
   
 4. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Сестра ми ја фарбавме со степче од цреша и дека косата и е кафеава и испадна мегу виолетова и розева ама само таков сјај имаш и и падна после неколку месеци
   
 5. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  можеби не ја измила со шампон зошто кога ја правевме сестра ми како што пишав во предходниот пост така и на другарка ми ама другарка ми не и стави шампон и одма и падна
   
 6. Pink.Barbie

  Pink.Barbie Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  23
  Мене веќе 1 год. ми стои (од летото) :rofl:
  Веќе ми е избледено, ама има сјај :emo:

  Како се прави:
  Зовриваш вода, кога ќе ја извадиш од рингла, ставаш 1-2 кесички степ (зависи колку сакаш да е впечатлива бојата) и потоа по 10 мин. го држиш секој прамен во неа. Малце топло е и тешко :sweat:
  ама се исплати (барем на мене). :lol:
  *Работете на свој ризик ;) *
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 7. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  103
  DA ve prasam sakam da ja pravam kosata so step pa kakov step da kupam za da dobijam sino-violetova boja (imam kafeava kosa) ?? :)
   
 8. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  176
  немојте со црвен степ на светла коса !!!
  знам девојка која направи омбре со црвен степ (нејзина природна боја е светло руса) и сега и е розова,пробуваше да го измие ама нема шанси.уште си ја носи косата таква :D
   
 9. idioteque0

  idioteque0 Нов член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  КАКО ДА СЕ ИЗВАДИ ОД РАЦИТЕ!?
   
 10. Јована Илиевска

  Јована Илиевска Нов член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas sakam da ja bojadisam kosata so step pa ako nekoj gi znae postapkite neka pise
   
 11. BeautyQueen69

  BeautyQueen69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Ке зовриеш вода и ке тргнеш од рингла потоа ставаш степче(две,три - по желба) го раствараш и ставаш прамени во степчето се држи 10-15 мин
   
  На Јована Илиевска му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lejdi16

  lejdi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  devojki so stepcevo gledam se stava kosata vo vrela voda,jas sakam da ja napravam cela kosa no kako da go izvedam toa a da ne se poparam..nekoj da ne ne ima iskusrvo?
   
 13. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.406
  Допаѓања:
  2.170
  Пол:
  Женски
  Тоа ќе ти биде тешко изводливо не само поради врелата вода, туку и поради тоа што треба да се држи косата 15-20 мин. за да фати бојата, а не знам како би успеала тоа да го направиш во горниот дел кај коренот. Ако грешам, нека ме исправи некој кој има повеќе искуство.
   
 14. blondegirl95

  blondegirl95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Лелеее хаха трауми од детство.
  Пробав еднаш со црвен степ али само од страна шишките, а имав кафена коса тогаш темна, и ми фати ептен црвено на шишки.
  Мислев со неколку миења ќе падне, амааа си ја носев така косата шарена повеќе од 2 месеци.(facepalm)
   
  На Lorenn. му/ѝ се допаѓа ова.