1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бојадисување на косата

Дискусија во 'Коса' започната од magic, 23 декември 2009.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.055
    Пол:
    Женски

    Овој на Сајос го немам видено , на Лореал има со сигурност :)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Каде и колку?
    Фала ти
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.055
    Пол:
    Женски
    Во ДМ и Веро центар ми се чини ги имам видено. Цената не ја знам :)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  4. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Како што одговорила @koritsaki. Спреј има во ДМ и во Веро. Цената е 400 - 420 ден.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Ги проба некој овие? Или да бидам првата :tmi:
    [​IMG]
     
    На joy1 и BrokenHeartA95 им се допаѓа ова.
  6. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Го има и тој на Сајос во ДМ и е 435 денари, а на Лореал е 415.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Благорадам девојки најден е :D
    @kravce мајка ми овој го земала на шварцкопф, црвениот, ќе го проба деновие и ќе ти кажам како е задоволна.
    200 и кусур бил, што е дупло помалку од Сајосот и Лореалот.
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Женски спрејовите што се за корен за израсток, покрива и бели влакна или како?
     
  9. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Од овие спрејови на лореал за коренот користеше една моја пријателка за белите влакна и да ги покриваа. Ама имаше мака затоа што оставаше боја спрејот, па ако се фатиш со раце или наочарите ги кренеш на коса, после со боја ќе завршиш на лице :/
     
    На bella.s му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Stephanieee21

    Stephanieee21 Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site ja sum nova na forumot se izvinuvam sto kuvam na latinica megjutoa sum uklucena od mob celo vreme se nadevam name da mi bidat izbrisani razgovorite ili pak da vi precat

    Inaku majka mi go ima. Koristeno na loreal sprejovite za plava kosa i ok e zadovolna ama. Ne se mnogu pokrivni, ako stanuva zbor za potemna kosa podobri se karmini za koren gi ima vo golden rose mrsni se i tesko se vadat i mnogu pokrivaat posebno za kafena crna kosa
     
    Последна измена од модератор: 5 јули 2018
    На Ivana2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    930
    Допаѓања:
    2.570
    Да, денес го пробав мене ми е темна косата го држев како регенератор и ја исплакнав после тоа косата и има само една нијанса мало осветлување. :)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Zeni, se nameraciv na Dzindzer boja i zapnata sum da ja dobijam. Plamen crvenata mi pomina od merak, verojatno i ja porasnav. se obiduvam vekje nekolku pati ama izgleda nejke da fati posto imam od predhodno drugi farbi na kosava, samo korenot dobro mi fakja. Koristev vcera bas garnier, neznam brojce posto jas farbi kupuvam po slikickata od tetkata na kutijata. Aj ako ima zeni sto se farbaat vo dzindzer neka predlozat farba, samo da ne e keune i loreal nemam tolku pari za frlanje, skapi mi se. Nekoj standard izmegju, sega da ne e bas najeftina, ama i da ne e preskapa. I kolku posto hidrogen stavate. Dali smeam da mesam dzindzer farba so plava da fati posvetlo ili kje izlezam ko gomno? Mislenja? ^_^
     
  13. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    940
    Допаѓања:
    4.020
    Пол:
    Женски
    Мене гарниерот ми е многу нежна и не ме покрива како што треба и башка што ми паѓа веќе на третото миење, ама мојата коса е и таква тешка и дива и не прифаќа баш многу многу боја. Е сега јас успеав да ја осветлам од темна кафеава до некоја убава средно накај светло кафеава со Diadem фарбата. Си има внатре и хидроген. Значи оваа е ми е единствената фарба што ми даде некој резултат, а мислам дека нема веќе каква не сум пробала. Ама моево е само со фарбање и без деколоранција, бланширање или бланш купки, затоа и прцесот траеше околу 5-6 месеци. Пред да ми се изедначи бојава ми беше шарена косата, ама не беше толку страшно :D :D :D
    Ако има ДМ кај тебе побарај може ја имаат и не е многу скапа 3-4 евра од прилика, а некогаш ја фаќам и на попуст. Јас многу голем мерак имам ваква да станам, да ја подосветлам уште малку па ќе се пробам :D
    91985IS7jSL._SY679_.jpg
     
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ke vidam bas.
    Stavav palete ama meta kosata mi se stori.
    Ne blansiram ni jas porano pred6.7 god koga nosev vatreno crvena zapnav da ja doteram i ja zapaliv kosata posle morav da ja sisam do usite a do polovina bese. Ke se macam 1 god ako treba ama blans ne stavam.
     
    На јolene му/ѝ се допаѓа ова.
  15. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    940
    Допаѓања:
    4.020
    Пол:
    Женски
    @Offspring тука по форумот врти некоја бланш купка, демек не ја оштетувала толку костата, ама јас сама не се нафаќам да си ставам, оти како што сум трапава и со густа коса гарант ќе се изгорам или у најмала рака ќе се ослепам пошто ќе си бркнам по некаков начин у око :D :D :D.
    Кога давав пари да ме фарбаат на фризер, само се нервирав после дома. Една ќе ми утнеше боја, друга ќе ми оштеше коса со прејак хидроген, трета ми наплаќа за бугарска фарба огромна сума, четврта ќе ми оставеше цели регии неисфарбани ко што треба и се откажав. Сега на фризер само за шишање еднаш во 2 месеци и толку. Сум читала исто дека и кокосово ако ставиш на косата пред фарбање помалку се оштетувала косата, не сум пробала, не знам. Важно летото е идеален период за менување на боја пошто и сонцето ја осветлува косата по малку па полесно иде, барем кај мене.
     
  16. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас само за ова можам да ти одговорам :D
    Јас мешам џинџер со плава, ама не да фати посветло, туку да ми биде бакарно плава нијансата. Нема да излезеш како гомно, ама не ти е веќе интензивно џинџер). Секоја фарба има ниво на осветлување, така да сигурно можеш да најдеш фарба која што осветлува, која основата и е плава.
     
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Abe kakvi frizer, sama se isfarbav sinoka, navlekov toa rakavicite i so prsti, milina izleze si fativ sekade ramno ofarbano za merak. Predhodno komsika me farbase, uvek mi ostavi negde nefateno oti imam trojka celo i napred toa cuculceto crno cela crvena. Sama super se ofarbav. Ke stavam sliki.
    @DAngel kje probam so malce plava da vidam sto ke izleze. Vo dzindzerot ke trtnam plava malce.
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Супер ќе излезе, како може :D
     
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    20180707_140042.jpg
    Ete ja bojata. Vcera farbana.
     
    На PurpleMind, zhap4e, mariz и 3 други им се допаѓа ова.
  20. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    940
    Допаѓања:
    4.020
    Пол:
    Женски
    Супер ти излегла. Ех да можам и јас така од едно фарбање да сменам нијанса :).
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.