Бојадисување на косата

Дискусија во 'Коса' започната од magic, 23 декември 2009.

 1. marty 0102

  marty 0102 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Imam temna kafeava kosa ,sakam da smenam boja (kako na slikava) preporaka za nekoj dobar salon ?
   

  Прикачени фајлови:

 2. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  901
  Препорачајте ми црвена ептен интензивна светла фарба. Се фарбам во последно со аура експлицит, но бидејќи долги години бев џинџер и после неколку миења добивам пак портокалова боја со примеси на црвено.
   
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  14.658
  Пол:
  Женски
  Што е поентата со фарбите без амонијак?
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.078
  Допаѓања:
  74.332
  Пол:
  Женски
  Погодни се за трудници, а и наводно не ја оштетуваат толку косата како стандардните фарби. Не би требало ни да ја иритираат кожата толку, само можеби некои не се толку трајни како обичните. Тоа ми текна од прва.
   
  На didisi, g8lQQk, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.972
  Допаѓања:
  19.359
  Пол:
  Женски
  Јас користам неколку години. Од обична фарба ми солзеа и ме печеа очите кога ме фарбаа, а од фарбата без амонијак немам проблем.
  Мене лично скалпот ми се иритира од каква и да е фарба, осетлив ми е. Бели влакна ми покрива, задоволна сум, се фарбам на 3 недели.
  Само поради алергиската реакција на обични фарби се фарбам со фарба без амонијак.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Megann18

  Megann18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  592
  Пол:
  Женски
  Дали се има некоја фарбано во оваа нијанса? 37c77bad1573f200fa07c851380289e5.jpeg
   
  На ел1919, buba4e89, Tina22m и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.288
  Допаѓања:
  3.499
  Пол:
  Женски
  Која фарба на Гарние е најдобра? Денес ќе се фарбам, па не можам да се одлучам. Сакам да има поголем сјај.
   
 8. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  33.604
  Пол:
  Женски
 9. ел1919

  ел1919 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  248
 10. Megann18

  Megann18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  592
  Пол:
  Женски
  Да, тие се. Но не знам каде ги има. Сликата ја најдов на интернет па мислев да потражам по парфимериите или во дм. Сакав да слушнам мислење доколку некоја ги има пробано.
   
 11. ElProfesore

  ElProfesore Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакам да ми препорачате некој добар фризер во Велес за фарбање, осветлување евентуално Скопје.. ако знаете^_^
   
 12. Tina22m

  Tina22m Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Женски да ве прашам во Hair House само Дарко фарба и шатира или?
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.323
  Допаѓања:
  70.676
  Пол:
  Женски
  @Cosmi @ел1919 фарбиве на Еволушн ги има во Космо тинекс и ДМ , јас имам користено од плавите и црна нијанса :)
   
  На ел1919 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.487
  Допаѓања:
  34.341
  Ne
   
 15. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  20191101_195424.jpg 20191101_195316.jpg 20191101_195214.jpg 20191101_195252.jpg 20191101_195154.jpg
  Знаете ли студио во Скопје кои работат со вакви бои ии може вака да се офарбам :D
   
  На GirlLove, Kitkamm и Lena17 им се допаѓа ова.
 16. Мецаа91

  Мецаа91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2018
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  1.768
  Пол:
  Женски
  Се имаш ли фарбано кај Емилија така ми ја кажаа се вика салонот и е кај симпо во таа зграда ама од другата страна се гледа од кај касарна кај кошевите нз како се вика салонот али шефицата моја се фсрба отсекогаш бела како сега што е модава ама не ја фарба со обична туку со нешто друго малку поскапичко било од обичното фарбање без хидроген, планирам да одам и јас покусо да не бидам:D:D па ќе пишам искуство :emo:
   
  На ElProfesore му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ElProfesore

  ElProfesore Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Не сум била. Те чекам да споделиш искуство:D
   
  На Мецаа91 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  1.192
  Пол:
  Женски
  Каде низ Скопје можам да пронајдам фризерка што би ме довела до оваја нијанса? Иначе имам темно кафеава коса.

  2a4e8dd5efaaf3e84f6c4beaeaf2bab5.jpg

  Па после би сакала да стигнам и до оваа нијанса и која би била цената на сето ова?
  a4cdaf597796657691e42244ea63988d.jpeg
   
 19. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  1.632
  Пол:
  Женски
  Гарниерот каков хидроген има,колку процентен?
  И дали фаќа боичка на сиво слично како со еволушн?
   
 20. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  Зависи од пигментот јас се имам фарбано со гарниер натурал мене морков ми фати 111 на колешкам ми како на сликата од кутијата така и излезе бојата инаку 111 има малку сив под тон ама малку...а имаш од гарниер и линија сензејшн има боја "S9" таа ми имаше подобро фатено и таа повеќе на сиво искаче :D
   
  На Carolin. и Принцезичка1 им се допаѓа ова.