Бојадисување на косата

Дискусија во 'Коса' започната од magic, 23 декември 2009.

 1. Ketrin21

  Ketrin21 Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Нега за бланширана коса, некој да ми препорача?
   
 2. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  Вчера и јас се бланширав ми стави фризерката од субрина проф.линија маска ...убава мн.убава...ќе ја прашам наредната недела за цена и да ми порача.
  П.с ако знае некој што ја набавува колку е нека ми пише Screenshot_20191110-092556_Chrome.jpg
   
 3. ivcak

  ivcak Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  Дали ја има фарбава по Скопјево негде? :) Screenshot_20191114_223415_com.instagram.android.jpg Screenshot_20191114_223415_com.instagram.android.jpg
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  5.326
 5. Libero

  Libero Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Zdravo, mnogu sakam da menuvam boi na kosa dosega mozebi 5/6 pati ja imav farbano vo razlicni nijansi no sekogas mi se ispira brzo bojata i ne znam koja farba bi mi ja zadrzala bojata podolgo vreme, probav garnier no tie nekako mi se najdoa kako najlosi :(
   
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.074
  Допаѓања:
  14.653
  Пол:
  Женски
  Каква ти е сега?
   
 7. Libero

  Libero Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Mi bese vakva posleden pat koga ja farbav pominaa dva meseci od togas Screenshot_20191118_120139_com.google.android.apps.photos.jpg
  A sega samo ja skrativ pred nekoe vreme ne ja farbav Screenshot_20191118_120100_com.google.android.apps.photos.jpg
   

  Прикачени фајлови:

 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.564
  Допаѓања:
  99.751
  Бил ли некој до сега на фризер кај Октај Сејди?
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Има некој користено некакви спрејови од Балеа за бојадисување?Да ми каже дали фаќа посветло на светло кафеава коса сакам некој карамела боја и дали се оштетува косата?Колку време трае или паѓа после 2-3 миења?И ако имате слика како изгледа тоа
   
 10. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.323
  Допаѓања:
  70.676
  Пол:
  Женски
  Сега ти е вака плава? За плава коса , мое мислење е да си набавуваш професионални фарби за коса како Koleston , Loreal Majirel , Evolution , Keune ако не сакаш да се испираат брзо.
   
  На Libero му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Libero

  Libero Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Da plava mi e sega a siva mi bese se ispra bojava ostana plavo a bi sakala sega da smenam nekoja nezna nijansa od tie nemam probano no ke zemam Koleston za da probam kosava mnogu pati ja farbav i ne mi e zal oti ne mi gori a i ako mi izgori brzo mi se vrakja vo normala samo sakam bojata da ja zadrzam sega oti mi e kratka ne sum sigurna koja boja podobro ke mi odgovara :D
   
 13. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  17.172
  Пол:
  Женски
  Почнаа да ми се појауваат бели влакна, де кај уши, де напред и ептен ме нервираат:D.
  Косата не ми е фарбана едно 15 годнини. Е сега имам уплав да ја исфарбам пошто едно време пола коса ми падна па да не бидне истава работа. Може ли да ми препорачате несшто да ги замаскирам тие влакна, нешто што не би ја оштетило косата. Помагаат ли колор шампониве и колку траат?
   
 14. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  1.192
  Пол:
  Женски
  Оди во ДМ има спрејови за бели влакна, земаш боја која ти одговара на бојата на косата, прскаш и до следно миење мирна глава :D
   
  На emiliana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  17.172
  Пол:
  Женски
  Фала ти, ќе пробам јас, само тие позади на тилот како ќе ги средам:D
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  1.192
  Пол:
  Женски
  Со то прскај се цела ахахаха
   
  На emiliana му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  9.276
  Пол:
  Женски
  Пробај со к'на ,јас баба ми ја фарбав со тоа цела коса убаво и фати а цела коса и беше бела.
   
  На emiliana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  17.172
  Пол:
  Женски
  Има ли разни нијанси или беше само црна кната?
   
 19. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  9.276
  Пол:
  Женски
  Има црна , кафеава и бордо
   
  На emiliana му/ѝ се допаѓа ова.
 20. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  17.172
  Пол:
  Женски
  Тнх, ќе ја разгледам и таа опција.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.