1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бојадисување на косата

Дискусија во 'Коса' започната од magic, 23 декември 2009.

  1. UnknownGirl

    UnknownGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    6
    Можеш да ставиш кна, мене првин ми беше со фарба косата ама ја изгорев многу и почнав да ставам кна само да знаеш на кна не фаќа после фарба...;)
     
  2. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Не мислам да правам некоја драстична промена на бојата, од темнокостенлива на црна :) а и има можи 2 и пол месеци од ко ми е фарбана :)
     
  3. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Да не сретнал некој кај нас ваква фарба на Лореал? :?:
    [​IMG]
     
  4. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Чудно ми е како некои имаат храброст да ја исфарбат пример во жар црвена. Ја не би можела. :worried:
    Може убаво да ми стои, ама ќе си пукнам од мака каејќи се да не сум утнала. :D
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    ^Пинкфоревер ако сакаш да видиш како ќе ти соти црвена можеш да пробаш со колор шампон ако има во таква боја и после неколку миења мислам дека се измива. Ем за тоа време ќе видиш како ти стои, ем според коментарите што ќе ги добиеш за новиот лук ќе видиш дали ти одговара или не .
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Луѓе јас отепав од барање Палете ххл ама неможев да најдам, со сета надеж отидов и во ТУШ ама и таму немаше |( Па така си купив фарба за коса од Субрина и плус бланш. Убави ли се црвените фарби на Субрина? :?: Некој што користел ако може инфо :?:
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Пинкфоревер јас не би ти препорачала уште од сега да испробуваш фарби и такви глупоси . Ќе дое време и за тоа . :)
     
  8. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Откако знам за себе сум се фарбала црвено,само која и да е фарба, црвената боја останува до второто миење,после губи сјај и бојата добива сосема друг изглед.Најубава беше огнено-црвена од Палете,ама мислам дека и неможеш да најдеш зашто ги повлекоа од пазарот.Субрина не е лоша,иако најзадоволна сум со Еволушн,поиздржлива е од другите.
     
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Луѓе да ви се пофалам, конечно станав црвена и убаво се познава! Ама заради тоа што ставив и бланш. Кога ќе се сликам ќе прикачам слика да видите, само малку посветло ми излезе на корените од бланшот :$
     
    На Marilyn-Monroe и Dushica-sk им се допаѓа ова.
  10. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Епа честито фризурка,со здравје да си ја носиш
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не знам зошто Дарки ама јас можам да те замислам со црвена :wasntme: Најозбилно :D Како и да е чекам слика да ставиш да си ја потврдам мојата замисла :)
     
  12. sss-lady

    sss-lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    здраво девојки јас ја фарбам косата плава веке многу години ама за жал мене пигментот ми е темен така да секое мое фарбање не е светло бело туку жолто ми фака косата ве молам кажете некој совет што фарба да користам или што да ставам на косата сакам посветла боја не сакам жолта :(
     
  13. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Marilyn на лореал фарби има во Солун по 13 евра се, имало и во Космо(макар јас што не сум била) биле по 450 денари. ти што направи со игората?
     
  14. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Засега ништо, чекам месечниве хормони да се вратат во нормала :lol:
    Инаку за Лореалов, ја барав во Космо, ама од оваа серија немаа :worried:
    Фала сепак :hug:
     
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Побарај во ТУШ маркетите, јас вчера видов таква во ТУШ. ;)
     
    На Marilyn-Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    FBI Освен во Ким има ли во некоја друга прафимерија?????или не знаеш??
     
  17. pupence.sex

    pupence.sex Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3
    а да пробас со прамени тоа ти е попрактицно и не бара секој месец фарбанје. :emo:
     
  18. Vivaforever

    Vivaforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    17
    Морам да си се пофалам со мојата тазе фарбана и нова боб-фризурка. :)

    Обожавам да си експериментирам со косата иако моите другарки па и дома вриштат кога ќе слушнат дека сакам да сменам нешто.Што да правам таква сум си,едноставно кога ќе се погледнам во огледало си мислам дека сум досадна веќе со иста фризура и боја...(ма да често ја мењам и пак неможам да и најдам нзс)...Досега уште што не шлакнав на косичево,среќа што уште не паднала хихих.Само можам да кажам дека плава е голема обавеза и јака им душа на тие што ја одржаваат...ем си ја испогореф косава ем си изнададов пари за фарби (уште какви не пробав,пак на жуто си маваше) :worried: ...башка подраснал коренот па ајде одма фарбај се ...одма превзедов мерки и оп одма на црно(тегет) ...шлаааккк... :P и ова да напоменам и сите должини ги испробав,кратка,долга,степен,рамна,средна....најдрастична промена ми беше од долга црна до половина на кратка кец и плава ... :wasntme: хухух сега сум бордо-црвена и со популарното боб-фризурче :D
     
  19. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    И ти испадна посветла???и јас сакам да ја извадам црнава,купив деколоратор,ама со 75 мил пишува дека треба хидроген.
     
  20. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Планирам да се фарбам за првпат,.... мојата коса е некојаси нормална, кафена боја... не ми е нешто посебно,... е сега, сакам нешто како чоколадна кафена
    [​IMG]

    слично како типкава на сликата :)

    тоа што ме премислува е дека сум матурантка годинава,... па дали ќе ми стои убаво,... ако не ми стои дали ќе ми падне до матурска,... па ако не ми падне за на табло како ќе изгледам... претпоставка моја од се што гледам е дека најверојатно би ми паднала.... на крај краева, не одам од црна на русокоса,... туку само мала промена ;)

    што мислите вие ?! :emo: