1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бојадисување на коса - од кафеава во руса

Дискусија во 'Коса' започната од k.broken, 5 јуни 2010.

  1. majaaa

    majaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    26
    вака имам чоколадна боја на коса со сиви прамени шатирани,а плави очи е сега дали од едно фарбање на косата ке добијам плава коса ако се исфарбам имам голема желба да сум плавуша
     
  2. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    девојки е веке секаде низ темава коса со бојадисувајне писувам и прасувам..
    вака сакам да сменам со косава ја имам костенлива имам зелени оци и бела сум на лице (не мн бела :D ) е сега сто да сменам.??? да се сатирам на лесник и сиво или сто да правам плс...ми треба совет од поискусни ..никогас не сум менувала боја на косава....ај писете
     
  3. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    Види вака и јас исто така го имам тоа размислување но јас сеа наредната недела ке се шатирам за да видам дали ке ми стои медовата боја исто така имам злени очи и не сум баш мн бела...али мислам оти имаме зелени очи НАЈУБАВИ ке ни стои заш да не ке пробам па ке ти пишам
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    лелеееее веднас да ми писис лп...
    знаес ова ми е вазно мене за тоа али се несто барам на нети и незнам затоа прасувам...ајде ке цекам поз
     
  5. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    Немај гајле ке ти пишам јас барав овде совет на почетокот ама сеа си се решив сама бидејки никој не ми даде совет ке ти пишам во недела бидејки во саб ке ја правам косата и идам на свадба попладнето нема да можам да ти пишам ама во недела веруј 100% ке ти пишам знам како е ко не си сигурен во нешто позз
     
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    јас скоро 1 месец барам и бара нисто...секакви слки барам, но ете.,...ајде со срејка и цекам..
     
  7. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    [​IMG]
    јас еве ваква ке ја правам со медова боја
     
  8. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    Девојки дајте некој совет, сакам да добијам light ash brown боја ама не знам со која фарба да се фарбам.. Сега сум плава и последен пат се фарбав со гарниер 7.1 ама ми падна бојава по неколку миења.. Сакам да ја постигнам таа боја ама без бланж и сакам да се отарасам од жолтово на мене.. Некој совет со која фарба да се фарбам?! :)
     
  9. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    пробај со кене фарбите мн се добри само од стручно лице побарај совет за која бројка а кене се малку поскапи ги имас во веро и во јуник во јуник се 320 ден а во верово нез
     
  10. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    Фала :) и јас исто се мислев од тие фарби да купам.. А што читав од претходно, тебе како ти испадна косата? Се фарбаше?
     
  11. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    И јас имав кафена коса и се шатирав накај плаво ми беше, преубаваааа, на сите од моето опкружување им се допаднаа. Шатирано се трпи и кога ке подпорасне коренот, јас ја носам подрасната и по 6 и повеќе месеци. Ке ти прикачам и слика да видиш. :)
     
  12. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Луѓе а јас имам кафеаво темна коса (фарбана) и сега сакам да ја осветлам како на сликата.Ми велеа со шатирање прво ама многу ќе ми се оштети и мислев со хигдроген дирекно да ја осветлам. ШТо мислите вие? А што викате со фарби постепено,јас тие светли фарби чисто се сомневам дека ќе ми фатат на мојава фарбана коса,да не фатат само во коренот??? Вие што мислите,што да правам?
     

    Прикачени фајлови:

    • ss.JPG
      ss.JPG
      Големина на фајлот:
      14,9 KB
      Прегледи:
      367
  13. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    Имам природно кафена коса,каква боја би ми фатила од сивите на еволушн?
     
  14. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Имам темно кафеава боја на косата сакам да се исфарбам до совршена плава боја како до совршена плава коса ?? :)
     
  15. Sandzesss

    Sandzesss Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2018
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Zdravo,
    Sakam da se farbam plava.Imam kafeva kosa i oci i malku potemen ton lice pa nz dali kje mi odgovara.Moze li pomosh
     
  16. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Никој не може вака да ти каже дали ќе ти одговара. Ако не си сигурна (или сигурен, машко пишува дека си), пробај прво мед боја осветли ја косата, па ако ти се допаѓа така посветла фарбај ја плава.