Бојата на лакот ја открива жената

Дискусија во 'Тело' започната од rici.aaaaa, 12 март 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.387
  Речиси несвесно, секоја девојка/жена одбира најчесто одредени бои за лак на ноктите. Токму затоа, бојата на лакот ја открива и нејзината личност.

  Црвената боја на ноктите открива сензуалност
  Црвената боја на лак како магнет ги привлекува оние кои се страствени, сензуални и темпераментни, жените полни со ентузијазам. Црвениот лак е симбол на гламур и најзаводлива во светот на боите.


  Бордо лакот открива софистицирана личност
  Оваа длабока и темна нијанса на црвено, крие моќна комбинација на класична црвена и лилава боја која е една од најелегантните во светот на модата. Го одбираат софистицирани жени кои ги следат трендовите и помалку се авангардни.


  Сини тонови на ноктите за самоуверените
  Љубителките на сините лакови за нокти се неустрашливи, смели и самоуверени. Лесно ја преземаат контролата, отворено кажуваат што мислат, а често се и вистински кралици на драмата и сакаат да бидат забележани.


  Уметничките души сакаат лилав лак
  Лилавата боја е комбинација на смирувачки сината и динамички црвената, па е најкреативна боја. Единствена енергија која како магнет ги привлекува креативните и самоуверени жени кои не сакаат ништо едноставно и не се плашат да бидат поинакви од сите.


  Розев лак бираат нежните жени
  Розеви лакови се избор на одважните, но и романтични, нежни жени, суптилни и малку несигурни во себе. Во еден дел од себе тие секогаш остануваат деца, и сакаат да бидат заштитени.


  Светки и металик лакови оддаваат дива природа
  Златни, сребрени и хромирани металик лакови за нокти се избор на оние кои сакаат да бидат забележани, да се чувствуваат како кралици и имаат девиза "дијамантите се најдобрите пријатели на жената"Футуристичките лакови во две бои најчесто се избор на визионерските души. Златните лакови ги сакаат неконвенционалните жени, додека светкавите лакови со светки откриваат жива и помалку дива, нескротлива природа.


  Мистериозните жени носат црн лак
  Оние кои бираат црн лак за нокти се смели, срдечни и важно, но и таинствени. Во нив се крие и мрачна страна на карактерот. Тоа е личност која не ги признава правилата, но и силна личност која не се плаши да биде сама.
   
  На Acka22 и Princees им се допаѓа ова.
 2. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Црвената боја на ноктите открива сензуалност
  Црвената боја на лак како магнет ги привлекува оние кои се страствени, сензуални и темпераментни, жените полни со ентузијазам. Црвениот лак е симбол на гламур и најзаводлива во светот на боите.Мистериозните жени носат црн лак
  Оние кои бираат црн лак за нокти се смели, срдечни и важно, но и таинствени. Во нив се крие и мрачна страна на карактерот. Тоа е личност која не ги признава правилата, но и силна личност која не се плаши да биде сама.Најчесто црвената и црната се бои на лакови кои ги користам,интересно ричи
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.619
  Црвената боја на ноктите открива сензуалност
  Црвената боја на лак како магнет ги привлекува оние кои се страствени, сензуални и темпераментни, жените полни со ентузијазам. Црвениот лак е симбол на гламур и најзаводлива во светот на боите.

  Мене ме привлекуваат девојки со црвена боја на лак,и мислам најжествени ми се,тоа е мој избор на девојки. :)
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.189
  Допаѓања:
  78.694
  Пол:
  Женски
  Црвената боја на ноктите открива сензуалност
  Црвената боја на лак како магнет ги привлекува оние кои се страствени, сензуални и темпераментни, жените полни со ентузијазам. Црвениот лак е симбол на гламур и најзаводлива во светот на боите.


  Светки и металик лакови оддаваат дива природа
  Златни, сребрени и хромирани металик лакови за нокти се избор на оние кои сакаат да бидат забележани, да се чувствуваат како кралици и имаат девиза "дијамантите се најдобрите пријатели на жената"Футуристичките лакови во две бои најчесто се избор на визионерските души. Златните лакови ги сакаат неконвенционалните жени, додека светкавите лакови со светки откриваат жива и помалку дива, нескротлива природа.
   
 5. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  Светки и металик лакови оддаваат дива природа
  Златни, сребрени и хромирани металик лакови за нокти се избор на оние кои сакаат да бидат забележани, да се чувствуваат како кралици и имаат девиза "дијамантите се најдобрите пријатели на жената"Футуристичките лакови во две бои најчесто се избор на визионерските души. Златните лакови ги сакаат неконвенционалните жени, додека светкавите лакови со светки откриваат жива и помалку дива, нескротлива природа.

  Црвената боја на ноктите открива сензуалност
  Црвената боја на лак како магнет ги привлекува оние кои се страствени, сензуални и темпераментни, жените полни со ентузијазам. Црвениот лак е симбол на гламур и најзаводлива во светот на боите.

  Розев лак бираат нежните жени
  Розеви лакови се избор на одважните, но и романтични, нежни жени, суптилни и малку несигурни во себе. Во еден дел од себе тие секогаш остануваат деца, и сакаат да бидат заштитени.
   
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Црвена и розева. Па нешто погодиле нешто не. Утнале за тоа со самодовербата дефинитивно :)
   
 7. zhirafa

  zhirafa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  124
  Црвената боја на ноктите открива сензуалност
  Црвената боја на лак како магнет ги привлекува оние кои се страствени, сензуални и темпераментни, жените полни со ентузијазам. Црвениот лак е симбол на гламур и најзаводлива во светот на боите. :D
   
 8. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  412
  Розев лак бираат нежните жени
  Розеви лакови се избор на одважните, но и романтични, нежни жени, суптилни и малку несигурни во себе. Во еден дел од себе тие секогаш остануваат деца, и сакаат да бидат заштитени.

  Светки и металик лакови оддаваат дива природа
  Златни, сребрени и хромирани металик лакови за нокти се избор на оние кои сакаат да бидат забележани, да се чувствуваат како кралици и имаат девиза "дијамантите се најдобрите пријатели на жената"Футуристичките лакови во две бои најчесто се избор на визионерските души. Златните лакови ги сакаат неконвенционалните жени, додека светкавите лакови со светки откриваат жива и помалку дива, нескротлива природа.

  Хм... :D Од една страна дива, а од друга нежна. Таква сум, да.
   
 9. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  47
  лакот на нозете исклуциво црвен,секогас рубин-црвена боја,а на рацете зависи од облеката но преферирам француски маникир тој ми е најубав
   
  На Bogdanaboki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. redheaded

  redheaded Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Преферирам црвени нокти и на рацете и на нозете. Секако дека постои некогаш исклучок да "згрешам" и да се налакирам со некоја друга боја. Пред некоја минутка ми беа флуоресцентно розеви, па пак си ги прелакирав во црвени..најубави ми се :inlove: :lol:
   
 11. V.e.n.e.r.a

  V.e.n.e.r.a Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  17
  Црвената боја на ноктите открива сензуалност
  Црвената боја на лак како магнет ги привлекува оние кои се страствени, сензуални и темпераментни, жените полни со ентузијазам. Црвениот лак е симбол на гламур и најзаводлива во светот на боите.

  Уметничките души сакаат лилав лак
  Лилавата боја е комбинација на смирувачки сината и динамички црвената, па е најкреативна боја. Единствена енергија која како магнет ги привлекува креативните и самоуверени жени кои не сакаат ништо едноставно и не се плашат да бидат поинакви од сите.

  Розев лак бираат нежните жени
  Розеви лакови се избор на одважните, но и романтични, нежни жени, суптилни и малку несигурни во себе. Во еден дел од себе тие секогаш остануваат деца, и сакаат да бидат заштитени.

  Овие бои најчесто ги користам :inlove:
   
 12. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  Црвената боја на ноктите открива сензуалност Црвената боја на лак како магнет ги привлекува оние кои се страствени, сензуални и темпераментни, жените полни со ентузијазам. Црвениот лак е симбол на гламур и најзаводлива во светот на боите.

  Мистериозните жени носат црн лак Оние кои бираат црн лак за нокти се смели, срдечни и важно, но и таинствени. Во нив се крие и мрачна страна на карактерот. Тоа е личност која не ги признава правилата, но и силна личност која не се плаши да биде сама.


  најчесто го користам црвениот и црниот лак :)

  И точно е ова :D
   
 13. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  146
  Мистериозните жени носат црн лак
  Оние кои бираат црн лак за нокти се смели, срдечни и важно, но и таинствени. Во нив се крие и мрачна страна на карактерот. Тоа е личност која не ги признава правилата, но и силна личност која не се плаши да биде сама.

  Уметничките души сакаат лилав лак
  Лилавата боја е комбинација на смирувачки сината и динамички црвената, па е најкреативна боја. Единствена енергија која како магнет ги привлекува креативните и самоуверени жени кои не сакаат ништо едноставно и не се плашат да бидат поинакви од сите.
  Точно :) Исто така ставам бордо и црвен но поретко.. :)
   
 14. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.087
  Најчесто сум лакирана црвено розево или сино а за ова овде па не знам баш колку е вистина :?:
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  Јас не би можела да изберам боја според која би прочитала одредени карактеристики, зошто според годишното време и облеката нон стоп менувам.
   
 16. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  “Црвената боја на ноктите открива сензуалност
  Црвената боја на лак како магнет ги привлекува оние кои се страствени, сензуални и темпераментни, жените полни со ентузијазам. Црвениот лак е симбол на гламур и најзаводлива во светот на боите.

  Розев лак бираат нежните жени
  Розеви лакови се избор на одважните, но и романтични, нежни жени, суптилни и малку несигурни во себе. Во еден дел од себе тие секогаш остануваат деца, и сакаат да бидат заштитени.“

  Најчесто ноктите ми се со црвен или розев лак.
   
 17. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.978
  Пол:
  Женски
  Периодов изгледа сите сме сензуални и софистицирани :wasntme:
  Јас најчесто гледам црвени и бордо нокти, ама тоа зависи и од годишното време и од моментално актуелната боја.
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  93
  Сиви и црни, некогаш црвени и многу ретко некоја друга боја. Црни скоро секогаш, еве моментално ми се мат црни со рок ефект, најубавиот лак што може да постои! :inlove:
   
 19. redhat

  redhat Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  222
  Бордо лакот открива софистицирана личност

  Оваа длабока и темна нијанса на црвено, крие моќна комбинација на класична црвена и лилава боја која е една од најелегантните во светот на модата. Го одбираат софистицирани жени кои ги следат трендовите и помалку се авангардни.
  :) Омилена ми е и скоро секогаш во оваа боја ги лакирам освен во лето и некогаш на кратко коа сакам да сменам
   
 20. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  266
  Што се нема да прочитам... Тогаш јас сум 3 дена сензуална, 3 дена мистериозна, 3 дена нежна итн.. А за ацетонот каде е психолошкото читање? Зашто има розев, жолт, зелен, безбоен... Мојот е плав, што значи тоа? |(
   
  На ludadama му/ѝ се допаѓа ова.