Боја

Дискусија во 'Канта' започната од бон жита, 5 септември 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. бон жита

  бон жита Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Одстранив боја од облека користејки др. Бекман за флеки.Според упатството тестирав на мал дел од внатрешна страна но ми ја уништи облеката од предната страна.Дали има начин да се среди??
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.835
  Допаѓања:
  76.659
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.