1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брак без деца

Дискусија во 'Брак' започната од femina90, 22 април 2010.

  1. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.981
    Допаѓања:
    261.043
    Хах, ме насмеа :D

    Немаше колку што знам швалерки, за мајка му не му беше гајле, ама јас му викав - ти сакаш јас да си родам твое дете :D

    Логистички е невозможно да си присутен родител ако работиш 20 саати на ден, а јас не сакам да сум 98% задолжена за децата или за домот :)

    Сегашната девојка вика дека ептен бил дечар (знам дека е, за туѓи, пола саат), може на неа нема да и' смета сама да си ги чува децата.

    Мене би ми сметало, ептен многу.
     
    На Justicija и Polyincognito им се допаѓа ова.
  2. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    7.230
    Decata se blagoslov.Da dade Bog site sto sakaat da gi imaat da imaat.A tie sto ne sakaat da zemaat na gosti nekoe vnuce Ili dete od bliski da go pochnuvaat edna nedela za da sfatat dali sakaat Ili ne sakaat deca.
    Obichno stravot od toa dali ke bides idealen roditel go blokira chuvstvoto.No sekoj so svojot um.Pochituvam sekakva odluka ako e bazirana na sopstveni sfakjanja I iskustva.
    Decata go menuvaat chovekot na podobro I mnogu raboti treba da ucime od niv. Vo eden brak Ako dvajcata imaat razlichni sfakjanja za imanje deca togash ne moze da se napravi kompromis I ke zavrshi so razdelba.
     
  3. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.241
    Допаѓања:
    166.067
    Да имав земено дете на поседок една недела, никогаш немаше да се осмелам да имам свое. Така што, внимателно со препораката.
    Своето го сакам повеќе од себеси, ама тоа откако го имам. А немаше да го имам ако го немав вистинскиот партнер. И така...
     
    На Tinaaa, Lavender4, anggell и 6 други им се допаѓа ова.