1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брак без секс

Дискусија во 'Брак' започната од morska, 29 април 2011.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Ти треба да знаеш дали се возбудувате, или не.
    Од кај да знам јас?
     
    На Milobebence, worrieddd и Heartagram им се допаѓа ова.
  2. Tictactoe

    Tictactoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Во брак сум скоро 2 години претходно бевме во врска 7 години. Во почетокот на врската се беше ок после 5тата година односите почнаа да се ладат. Мислев дека е од далечината и немањето време за чест сексуален однос, па мислев дека бракот ке не поправи. Но напротив стана многу полошо. Како што реков 2 години сме во брак а секс имаме еднаш месечно(некогаш и во два месеци) исклучиво по моја иницијатива. Неговиот однос спрема мене е ладен дури смрзнат. После работа телефонот и далечинското не ги испушта од рака а мене не ме ни погледнува. Не сака ни да разговара ни да се потруди да се поправи нешто. Сум пробала се за да го привлечам неговото внимание попусто. Пробав отворено да направам муабет во што е проблемот се правда дека е премногу уморен дека не му е до секс. Па да не ти е до секс цели два месеци!? еднаш да не си одморен!? Блиските ме прашуваат уште не си трудна имаш проблем?? Да има ама не јас тој има... Сакам секс сакам дете сакам да го спасам бракот!! Како?
     
    На gjoker4e и Feminka22 им се допаѓа ова.
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.672
    Пол:
    Женски
    Јас мислам да му кажеш како се чувствуваш од твоја страна.
    Со убаво со фино.Направете отворен муабет, можеби има нешто што му смета.
    После тоа.За викенд ако не е на работа, можеш да направиш некоја убава вечера нешто што сака, малце винце лабава музика да се опуштите.Кога ќе се опуштите или остави се да тече пополека или загреј ја ти атмосферата, провоцирај го некако ама пробај со нешто ново.Нешто што не си пробала до сега, што би можело бар маалку да го напали.
    Ако дојде до тоа да имате однос, кажи му да пробате нешто ново интересно и шепкај му цело време на уво како е најдобар и како уживаш.Пружи му и ти задоволство малку од твоја страна.
    Ама кажи му однапред само ништо да не планира за таа и таа вечер.
    Исклучете ги телефоните, затворете ролетните и вратите и уживајте.
    Само не пробувај ништо на сила, со сила убавина не бидува.
    Со среќа можеби ќе успее ова (ако го пробаш секако), те очекувам со убави вести и да кажеш што си направила.
    И ова уште викендов направи го.
    Или ако возиш, спакувај го собери го со кола после работа пример петок.Одете некаде надвор од градот во некое хотелче нешто, вила викендица ако имате и изненади го.
    ;) (y)
     
    На Troi и Tictactoe им се допаѓа ова.
  4. Robson

    Robson Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2019
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    182
    Пол:
    Машки
    Не можеш да спасиш нешто кое не зависи само од тебе. Залудно ќе пробуваш и ќе губиш нерви и време. Другата страна очигледно не сака да биде спасена.
    Искрено, детето ништо нема да смени на подобро во вашиот однос, исто како што бракот не донел ништо подобро.
    Најубаво би било да разговараш отворено и ако он нема намера да се смени и тоа да ти го покаже ма дело, не само на сувопарни зборови, тогаш кажи му дека најдобро е да се разделите. Болно е многу, да ама никој не е осуден да се мачи заради некој друг. Ќе ти помине животот тинтрајќи го него, а запоставувајќи се себеси и во некое догледно време ќе ти биде префрлено за тој труд дека си била напорна, па тоа уште повеќе ќе те боли.
    Подобро добар развод, отколку лош брак, според мене.
     
    На kuc, baby-star, Monella и 15 други им се допаѓа ова.
  5. Tictactoe

    Tictactoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Сум пробала многу пати да направам муабет да дознаам што му смета и што го спречува. Вели дека нема проблем но се гледа дека има. Сум го прашала и дали сум јас проблемот дали јас треба да сменам нешто отворено да ми каже ( никој не е совршен) но вели не е до тебе. Има проблем ама не сака да разговара. И ова со вечерата и романтиката не пали пробав се најаде како вол и заспа пред телевизор.. Одбивен е на сите погледи допири и се што доага од мене... Нема проблем со потенција а и мислам нема друга после работа е нон стоп дома..

    Пробувам да разговарам многу пати и е тотално незаинтересиран понекогаш се осеќам толку понижено отфрлено..многу лошо... Да молиш за трошка внимание за минута нежност и прегратка.. Болно е... Разводот можеби е најлесното решение вака гледано но тежок е тој чекор и мноогу болен..
     
    Последна измена од модератор: 2 мај 2019
    На Troi, galapce, Annora и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Robson

    Robson Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2019
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    182
    Пол:
    Машки
    Тежок е да ама после некое време ќе ти олесни и ќе се чувствувап слободна и олеснета.
    Не си му дадена на поклон за да му бидеш марионета и да се измачуваш.
    Се прават вака наудрени и глуматаат умор и гревче, а ко ќе си најдеш некој што ќе те направи среќна, одма се вреѓаат и јадат г...а наоколу како си бесчувствителна или недомаќинка и слично. Идиот.
     
    На oblace1, PaLaVa, poenta и 8 други им се допаѓа ова.
  7. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.212
    Begaj podaleku.Ili e impotenten ili ima problem u glava(PR.depresija, peder ili dr).
    Ne gubi si vrème.Zdrav maz koj IMA zena do sebe nema da se simne od nea. Ne mozes nisto da spasis za zal. Ne e do tebe I Ne ja baraj krivicata vo sebe. Nego ne mu treba zena.Ne e do umor. Ne mu bidi chador vo zivotot. Ednostavno ke si otides I neka najde druga budala da mu go bere gajleto. Ne te pochituva ni tebe ni tvoite potrebi. Izvini na iskrenosta no ti si znaes.
     
    На BabyStyle, Miss666, SexiLy и 6 други им се допаѓа ова.
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.672
    Пол:
    Женски
    Однеси го во стриптиз бар ама сериозно, или натерај го да оди со другарите во диско една вечер или во кафана да се олабави малце.
    Може сака промена некаква што знам..оф
    По колку години имате?
     
    На Tictactoe му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Tictactoe

    Tictactoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Тој 30 јас 26
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.672
    Пол:
    Женски
    Јех бре, млади сте море.
    Фаќај се за работа ако не сакаш бракот да ти пропадне.Сериозно.
    Прај муабет пак земи му го телефонот (не за да читаш!) и даљинското и збори со него.
     
    На Tictactoe и AngIv им се допаѓа ова.
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Спаковај се, и оди си кај твоите на некое време.
    Ќе видиш како ќе ви биде односот кога ќе се разделите малку, а и како ќе се чувствуваш ти.
     
    На tinka-mace, theowndemon, Nigredo Odor и 7 други им се допаѓа ова.
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.672
    Пол:
    Женски
    Најлесно е да се спакува и да си иде.
    Треба да седне и да разговараат.Очигледно има нешто.Ако фати штрафта може уште толку да ја влоши ситуацијата.
    МуВабет е леко.
     
    На Tictactoe му/ѝ се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Во 7 години врска и брак, нема муабет кој не бил правен... верувај.
     
    На galapce, kuc, x.Daisy.x и 18 други им се допаѓа ова.
  14. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Браво бе. Што убав совет.
    Ако има депресија, ако нешто го мачи тогаш бегај нек си ебе матер, нека тоне сам. А за ова второво, ако бил геј, не педер зошто тоа веќе е навреда, сигурно немал да биде 9 години со неа. Можеби е евентуално бисекс, ма да ништо страшно.

    @Tictactoe ако маж ти има некој проблем, ако нешто го мачи пробај со разговор. Верувај како машко воопшто не сакам да зборувам за проблемите кои ги имам. Избегнувам, си ќутам па кој и да ме праша. Друго, прашај го дали има некоја друга или друг евентуално. Седнете и отворете ги картите. И за тебе и за него е така подобро каква и да е вистината. Верувај.
     
    На kuc, Nigredo Odor, Annora и 11 други им се допаѓа ова.
  15. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.288
    Допаѓања:
    34.220
    Пол:
    Женски
    @Tictactoe Може и 24/7 дома да е па друга да има. Никогаш не вели дека нема друга.
    Јас мислам дека има друга.
     
    На Herrera, Konfetka, Tictactoe и 2 други им се допаѓа ова.
  16. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    4.404
    Пол:
    Женски
    @Tictactoe дали во вашиот брак постои друг проблем освен овој? Сигурно имате многу изладени односи штом дошло до овој степен. Тоа е јасно, сега треба да ја најдете причината за тоа. Доколку по твое повторно инсистирање за разговор те одбие пак, тогаш сметам дека треба да го послушаш советот на Wild. Ако му е сеедно дали си дома или не, тогаш знаеш кое е решението. Животот е премногу краток да го живееш угодувајќи им на другите без возврат.

    А ако мислиш дека со ваквиот однос бебе може да смени ситуација, во заблуда си. Уште повеќе ќе те боли игнорот со детенце. Вака гледај среди се додека е порано и животот е пред тебе.
     
    Последна измена: 1 мај 2019
    На Kaja991, galapce, kuc и 9 други им се допаѓа ова.
  17. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.212
    Izvini ako nekoj navrediv , no vo moe vrème ne gi vikavme gey. Neznam sto bil ili kako se vika no 2 godini da legnuva so zena na nekolku meseci I taa da ne moze da zabremeni ili da go moli za vnimanie sto da I recam? Da sedi , da go moli?
    Zena ke trpi I uste tolku godini pa ke I dojde preku glava, hormoni se vo prasanje, ke vleze vo ran klimaks ili ke legne so nekoj sto ke saka. Prosti, no da ti e kerka, sto ke I kazes?
    Kuti kerko sramota e, sedi si, trpi si, nema sex, ednas godishno dovolno ti e.
    Ako neke toj da se lechi, ili negira deka ima problem, sto moze taa da pravi?
    IMA samo 26 godini, ako sega nema sex, na 50 -60 da cheka?
    Brak bez sex, brak li e?
    Toa ne e nitu brak nitu zivot vo zaednica maz-zena.
    Imam drugarka chij ex maz posle 25 godini vrska od koi 15 vo brak sfati deka saka samo mashki I se razvedoa, chovekot se vljubil. E neznam toj sto e, no togash se pronashol vo sexualnata orientacija.
     
    На Tictactoe, WildMk, SexiLy и 3 други им се допаѓа ова.
  18. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Тука нешто не чини, до тебе е низ разговор да откриеш што е проблемот. Не е наше да нагаѓаме дали има друга или станал геј, така само сомнежи ти ствараме. Седни го ко попче и отворете ги картите.
     
    На Tictactoe му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Ако на едниот не му одговара, не е во ред, како во ситуацијава што се дискутира.
    Ако и на двајцата им одговара таков брак, не гледам зошто тоа не би било брак.
    И да, советот не ти е на место.
     
    На Tictactoe, WildMk, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.212
    Mojot sovet e moe gledishte na rabotite.Dali nekoj ke go razmisli i ke go prifati ne e bitno, sekoj si donesuva sopstveni odluki.
    Dali sovetot ne e vo red e tvoe mislenje, I jas ne baram nitu da se slozis so mene nitu da sudis deka ne e vo red,tvoja rabota. Koj kako mu chini taka neka si pravi. Edno znam nikoj I nisto ne vredi da se bide zrtva (da bide chovek nesreken) I da se zaglavuva vo situacii koi ne mu odgovaraat.Chovekot e dolzen kon sebe si da se pochituva I da bide sreken.(moe mislenje)
     
    На Milan93, baby-star, Tictactoe и 4 други им се допаѓа ова.