1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брак - доживотна робија ;)

Дискусија во 'Насмевка' започната од Snow-Queen, 3 февруари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  ДЕФИНИЦИИ НА БРАКОТ

  1. ЖИВОТНА:Во бракот ни една жена не го добива она на што се надевала и ниту еден маж не се надевал дека ќе го добие тоа што го добил.

  2.ПРАВНА:Бракот е доживотна робија во која осудените можат да бидат ослободени само ако лошо го владеат.

  3. МАТЕМАТИЧКА:Бракот е собирање на тормозење ,одземање на слобода ,множење на одговорност и делење на пари .

  4.ВОЕНА:Бракот е војна во која спиеме со непријателот .

  5.ЗДРАСТВЕНА:Бракот е најбрз начин да се здебелиш.

  6.ФИЛОЗОВСКА: Бракот е место каде заемно се делат и решаваат проблеми кои не би ги имале кога не би биле во брак.

  7.СЕКСУАЛНА:
  а) ПОРАНО 2 пати дневно ......... ПОТОА 2 пати неделно ;
  б) ПОРАНО Те оставала без здив ......... ПОТОА Те гуши;
  в) ПОРАНО Треска во сабота навечер ............ПОТОА Фудбал во недела навечер
  г) ПОРАНО Се прашувам што би правел без неа .......... ПОТОА Се прашувам што би правел со неа
  д) ПОРАНО Еротично ......... ПОТОА Невротично
  ѓ) ПОРАНО Вчера спиевме на каучот ........ПОТОА вчера побегнав од неа и спиев на каучот  Пишувајте и други интересни "факти" за бракот
   
  На LUCERKA, srcekrsacka, Nine25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се омажите...

  Ова е типичен пример како се менуваа нештата кога ќе стапите во брак. Како се однесува мажот после 7 дена, 7 месеци и после 7 години брак? Проверете дали има вистина!

  1. Оженет 7 дена – Те сакам!
  - Оженет 7 месеци – Секако дека те сакам!
  - Оженет 7 години – Да не те сакав до сега ќе си отидев!

  2. Оженет 7 дена – Драгааа, стигнав!
  - Оженет 7 месеци – Здраво, дали е сè во ред?
  - Оженет 7 години – Ме бараше некој?

  3. Оженет 7 дена – Драгааа, те бара мајка ти!
  - Оженет 7 месеци – За тебе.
  - Оженет 7 години – Телефон.

  4. Оженет 7 дена – Потполно се согласувам со тебе.
  - Оженет 7 месеци – Не се согласувам со тебе за тоа.
  - Оженет 7 години – Ти глупа си или што?

  5. Оженет 7 дена – Преубава си во овој фустан.
  - Оженет 7 месеци – Пак нов фустан?
  - Оженет 7 години – Колку го плати?

  6. Оженет 7 дена – Драга, вечерва го има твојот омилен филм
  - Оженет 7 месеци – Дали си сигурна дека сакаш да го гледаш тој филм?
  - Оженет 7 години – Не, вечер ќе се гледа фудбал!
   
  На Nine25 и Marbella им се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Како најчесто започнуваат караниците помеѓу мажите и жените? Колку голема причина е потребна за да ви дојде преку глава и да започнете расправија?

  Неколку примери:

  1. И предложив на жена ми во супермаркетот да купиме пиво за 500 денари. Рече дека не доаѓа предвид и без да ми каже си купи крема за лице од 1.500 денари. И реков дека ќе изгледаше поубаво со гајба пиво отколку со кремата. И така започна караницата...

  2. Пред некој ден ја прашав жена ми каде сака да одиме за годишнина од брак. Таа ми рече: „Некаде кај што не сум била до сега никогаш.“ И предложив да одиме во кујната. И така започна караницата...

  3. Додека ја гледав својата омилена емисија, жена ми седеше покрај мене и ме праша: „Што има на ТВ?“ – „Прашина“ и реков. И така започна караницата...

  4. Жена ми изрази желба за роденденски подарок. Ми рече: „Сакам нешто црвено што се може да оди од 0 до 100 за 3 секунди“. И купив црвена вага. И така започна караницата...

  5. Жена ми се погледна во огледалото и беше незадоволна од она што го гледа. „Се чувствувам ужасно, имам вишок килограми и темни подочници“. Веднаш и дадов комплимент за да и олеснам. И реков дека затоа пак видот и е совршено добар. И така започна караницата...

  6. Бев со жена ми на годишнина од нејзина матура. Еден од присутните не престана да пие чашка за чашка. Ја прашав жена ми дали го познава. „Секако“ ми рече, „долго бевме заедно и кога раскинавме почна да пие и од тогаш не престана“. А, јас и велам: Кој би рекол дека толку долго ќе слави човече... И така започна караницата...

  Кој вели дека мажите се со усул?!
  Извор
   
  На Amore, srcekrsacka, Marbella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  1. :up:
  2. :up:
  3. :up:
  :clap:
   
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Мене овие дефиницииве воопшто не ми се допаѓаат. :D
   
 6. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Јаки се сите ама ова е врв
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342

  :D и мене ова најмногу ме изнасмеја :rofl:
   
 8. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  Бракот е лотарија во која мажот на коцка ја става својата слобода, а жената својата среќа!
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411

  :D :D :D
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Македонски предбрачен договор
  Еве како би можел да изгледа:

  1. Гледање серии е дозволено само кога се репризите, меѓу 2 и 5 часот наутро по средноевропско време. Тон не е дозволен.

  2. Гледање реални шоуа не е дозволено ниту во главен ниту во репризен термин затоа што го контаминира мозокот што може да има понатамошни последици по животот.

  3. Мир и тишина за време на фудбал е од витално значење за мирот и тишината во куќата. Во овој период забрането е движење на другарки низ домот затоа што произведуваат поголема галама отколку стадион со 100.000 навивачи.

  4. За време на гледање телевизија, сосема е нормално нозете да ги држам на маса.

  5. Телефонските одговори ако траат помалку од 10 минути, се одвиваат во просторија во која јас во тој момент не егзистирам. Ако се подолги од 10 минути, се одржуваат на тераса.

  6. Трошките ќе бидат избришани покасно.

  7. Гаќите и чорапите ќе ги соберам утре.

  8. Две ракии пред ручек и едно пиво после ручек се традиционален ритуал во моето семејство и како такви се неизоставни. Две пива пред спиење не е ритуал, но исто така се неизоставни.

  9. Ручек правиш ти. Гаќи переш ти. Ти пеглаш. Ти ја чистиш куќата. Јас цепам дрва, отварам тегли, убивам бубачки и претепувам потенцијални крадци. Можеме да се замениме ако мислиш дека ти можеш да совладаш пијаница што дошол да ни го украде бојлерот.

  10. Киселата зелка не смрди и се става секоја година.

  11. Кумот во куќата е пожелен како хуманитарна помош во Сомалија.

  12. Пушењето во домот е дозволено и пожелно во неограничени количини и во сите простории.

  13. Името на синот му го давам јас. На ќерката можеш ти, ама секако сите ќе ја викаме „сине“.

  14. Синот уште од раѓање се облекува како машко. Нема да има ни дамка розева.

  15. Инцидент од типот твоите родители на гости, може да се случи само на роденден.

  16. Ако сме двајцата во кола, возам исклучиво јас. Ако сме двајцата во кола, ти трезна, а јас пијан, пак возам јас.

  17. Друштвото е институција. Еднаш во неделата задолжително посетувам кафана, а ти оди кај сакаш.

  18. Сексуалните односи не се практикуваат почесто од три пати неделно. Кога децата ќе тргнат во школо, само кога ќе донесат петка на писмена. Кога ќе тргнат на факултет, само на денот кога ќе дипломираат.

  Со љубов, твојот иден маж.
   
  На baby-star и aklif им се допаѓа ова.
 11. anaantonia

  anaantonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  120
  ни се допагаат или не,дефинициите се многу точни,
   
 12. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.352
  и што?

  а извини кои дефиниции? јас не гледам ни во наслов ни во коментар дефиниции? и од каде заклучок дека твојот наслов е точен ?

  уствари да еве јас ќе ти кажам тазе сум мажена, мажот ми ме заклучува ме тепа не ми два да јадам ни да се дружам, ме држи во темница што да ти каќам робја бетер од црнците на времето...

  да не се мажиш воопшто
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Младоженец веднаш после свадбата својата сопруга во мобилниот телефон ја меморирал како МОЈОТ ЖИВОТ.
  После 1 година ја преименувал како ЖЕНА МИ.
  Полсе 3 години ЦВЕТА.
  Полсе 5 години ДОМА.
  После 7 години БАБА РОГА.
  После 10 години НЕ КРЕВАЈ
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
 15. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Ахахахахха,многу вистинито.
   

  Прикачени фајлови:

  • 480x281_b3ed.jpg
   480x281_b3ed.jpg
   Големина на фајлот:
   83,2 KB
   Прегледи:
   150
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Добро е што имам уште многу години за да стапам во брак иначе тешко вас што сте во брак.Иако не е кај сите така!
   
 17. fifi16

  fifi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  јас не се согласувам со овие дефиниции, вицеви, но сепак ми се интересни за читење :lol:

  еве еден виц од мене:
  здраво господине ја имате ли книгата „ Мажот е газда во куќата „?
  - Господине, бајќите се на вториот спрат :rofl: :rofl:
   
 18. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Еве сега го најдов

  Разговараат двајца во кафеана:
  - Ех... Едно време многу сакав една жена.
  - И што? Се омажи за друг?
  - Ма, јок бе! Се омажи за мене!!!
   
  На NORA17 му/ѝ се допаѓа ова.