1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брак со порно глумец, глумица или проститутка...

Дискусија во 'Брак' започната од baba Rada, 21 октомври 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Многу сексуално слободно умни и либерални членови сме имале на форумов, па и надвор од него секако, луѓе на кои не им игра важност со колку луѓе нивниот партнер претходно имал сексуални односи, не им е многу значајно дали партнерот е невин или пак бил избушен ко табла за пикадо...Епа ете сакам сега да ги прашам сите...

  Дали би стапиле во брак со порно глумец, со некој што знаете дека имал безброј сексуални партнери, со некој што дава сексуални услуги?

  Јас да одговорам прва:
  Никогаш не би се согласила на таков брак, па и типот да бил згоден како Аполон..никаква убавина нема да ме привлече оти самото сознание дека бил со многу жени и сите околу мене тоа го знаат, би ме убило..ете заостаната сум, нели!?
   
  На cavalli, EvAngelos, ALISA0000 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.311
  Пол:
  Женски
  Радмила, ка ци ти?! :inlove:
  [​IMG]
   
  На the.vampire.girl, Scott Weiland, Victorian и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  Подобро да бидам во брак со порно глумици и проститутки отколку со тролови.
  Фмп.
   
  На sj *O*, Scott Weiland, Victorian и 12 други им се допаѓа ова.
 4. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.344
  Допаѓања:
  35.599
  Радице, ју из бек:party::party::party:

  Не би била во брак со порно глумец, јер је тоа сурова индустрија, ама би имала секс со некој профи као Џ.Д. еднаш два пати...да пробам:wasntme:
   
  На Sandrush12, oblace1, WildMk и 9 други им се допаѓа ова.
 5. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Машки
  ДА!
  Секој си има свое минато, дал то бил маж или жена!
  Ако сте погодени сега зошто да не :)
   
  На sj *O*, zalosna, Dadusicka и 2 други им се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  А требаше да додам во насловот на темата и дали би се согласиле ако вашиот партнер добие понуда за работа во некој порно филм или пак во ете некоја секси сцена, да замени некој друг лик?
  Хмммм...сакам да ги видам што ќе пишат жените кои што бројот на партнери на им игра улога, а убаво си велеа некои дека извозена кола никој не сака..хмммм..така нешто беше:?:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Би била... ако се заљубиме.. зошто да не?
  Има порно глумци кои вака.. по перфоманси, ми изгледаат како скроз тамам за мене :inlove:

  Ако сака да снима, нека снима... ќе одам да гледам додека снимаат :lol:
   
  На sj *O*, A.27, hermosa и 6 други им се допаѓа ова.
 8. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.227
  Допаѓања:
  39.396
  Пол:
  Женски
  Не би била никогаш ни во ваква врска нити брак.
  Не би можела да се носам со тоа.
   
  На sj *O*, piglet1, Scott Weiland и 16 други им се допаѓа ова.
 9. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Машки
  Ќе бидиш многу среЌна во спалната соба, па ќе заборавиш на се. :P
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.227
  Допаѓања:
  39.396
  Пол:
  Женски
  Среќна сум и вака, не фала.
   
  На Scott Weiland, realGirl, najjacha и 8 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Ах... не идеализирај... Не може добар секс да замени се' она што како човечки суштества ни е потребно...
   
  На sj *O*, smooch, Tan4ence и 3 други им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  А што правиме со среќата во другите соби, па и надвор од дома..а и таа среќа со колкав рок е, колку ли гаранција има???
   
  На daylight, Hristov и WildMk им се допаѓа ова.
 13. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Машки
  А бе зе зезав само :D
  Не сфакајте здраво за готово!
   
  На Bozica1980, zalosna, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.426
  Допаѓања:
  170.549
  Пол:
  Женски
  Ќе го земам бе..зошто да не.
  Ако може да ме трпи...јухууу:party:

  И не ...не се зезам. Пенисот не е од сапун ...
   
  На sj *O*, TutiFuti, LiliBoz и 6 други им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Знам дека се зезаш, а и знам дека никој не сака брак со таков брачен другар....а тоа значи дека дека сеуште сакаме партнерите да ни бидат сексуално "не многу" употребени.

  кхкххх;)
   
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Како 'никој'?
  Реков дека јас сакам.

  Или за мажите мислиш?
   
  На Hristov му/ѝ се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Да, за мажите мислев, обично они сакаат "тазе женска"....хаххахааххааа..
   
 18. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Машки
  Исто и јас реков дека не би имал проблем со тоа :)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Зависи кои... Има некои што не им прави разлика тоа...
  А и многу добри се во кревет, баш оние што не им смета бројката :inlove:
   
  На Dentina, baba Rada и Hristov им се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Една работа е број на партнери што спаѓаат во нечиј личен интимен живот и тоа во минатото пред тебе, а сосема друга - ваква професија на потенцијален партнер, која ја работи и сега.
  Покрај емотивниот аспект и непријатност кај моногамни личности (колку и да е дел од професија), тука, посебно во земја како Македонија - се и условите во кои се работат такви професии, и секако ризикот од СПБ.
  Така да, никогаш не се знае, ама лично мислам дека не би.
   
  На Bozica1980, Srckata28, lovestoneddd и 4 други им се допаѓа ова.