1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бранко Црвенковски

Дискусија во 'Политика и настани' започната од vendiii, 17 октомври 2011.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Mене од се ова, највеќе ме трогнаа солзите на Jани ;(
    Jани гордост ти ќе бидеш, Jани ти
    ќе бидеш CE!
    Cамо тоа чкембарите сега кој знае колку се лути :D


    [​IMG]
     
    На Hipster и SnowWhite91 им се допаѓа ова.
  2. SexiLy

    SexiLy Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.092
    Пол:
    Женски
    Бранко утре коа ќе се отрезни и коа ќе му текне шо напраил...Ле ле леле! :rofl:
     
    На i...ja му/ѝ се допаѓа ова.
  3. tipce22

    tipce22 Нов член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    16
    abe cim vi e dobro vaka trpete so da vi kazam ,cim dozvoluvate da vi se pere mozokot so latas taman si e ? do koga ke ima ovci za strizenje i volna ke ima .......razmislete se dali vi e podobro ili ne e vo red so mozokot nesto,zadovolni ste a pari nemate ,gledate ubavi spomenici pari nemate vo dzeb, jebem ti ja takov zivot ,.........................vika da se zapre iseluvanjeto na mladata intelegencija ona ova reklami gledam non stop,a da mu dademe nemu 100 evra pa da vidime od prvi do prvi ako izdrzi orden da mu se dade za hrabrost ili toj so 100 evra deno trosi . ama to je peralnica na mozoci sitel i kanal5

    pred nekoj den sednuvam so eden od vlasta i mu kazuvam deka sum dobil 4 godisna viza za germanija toj mi veli aman be imas medicinski fakultet kade ke begas od ovaa drzava sedi ovde greska vi e sto begate od ovde,mu velam jas ...zosto bre ke idam tamu imas 2500 eu plata za razlika od ovde 200 ,imas podobar zivot drzavata se grizi i za tebe a zdravje i ako nekogas imas deca sve ti je obezbedeno od drzavata mislam na gradinka 500 evra decki dodatok po dete i taka , i znaete toj to mi odgovori....NOSTALGIJATA KE TE OTEPA HAHAHAHAAHAHHAHA ......kakva nostalgija bre ,da se nerviram ovde sto gledam so 200 evra nemoze mesec da isteraaat a ne pa za stan da kupis i bilo sto ...AMA ovde koga se kaze idat IZBORIIIIIIIIIIIe toagas sve je puno u ramno ejjjjjjjjjnarodeee razbudi seeeee kade ke odis ovakaaaaa
     
    На ang246, lina.smiley и Filiposka им се допаѓа ова.
  4. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    На твои 14год не ти останува ништо друго туку да отидеш пред Ацета фонтаната, да си замислиш желба и да фрлиш паричка во фонтаната.[/quote]
    Како можеш да си дозволиш една таква фигура од македонската историја така да ја нарекуваш?!?!!? Споменикот е воинот на коњ, АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ и точка никаов Аце никаков баце. Срамота, од вакви луѓе ќе немаме држава, никогаш. И каква врска има то колку години има човек, зарем нема право секој на свое мислење?[/quote]
    Воинот на коњ -Да, тој е споменикот...а кој каде и кога рече и потврди дека е Александар Македонски :^) :?: ...така што може и Аце и баце да си го нарекуваме, како си сакаме...воин е тој и толку. :!: упс..требаше ТОЧКА. |(
    И со 14 год. не треба да има мислење за Бранко и Грујо треба лектири да чита, сепак знаењето е сила, знаењето е моќ. ;)[/quote]
    Искрено, не заслужувш никаков коментар ама жалосно е што со млади луѓе треба да се докажуваш дали бил воин на коњ или Александар Македонски :fubar: . Зато пак ќе речам, со ваков народ нема држава да имаме, никогаш.
    Се одјавувам од темава засекогаш, оти почнав мачнини да имам.
    Збогум
     
    На Filiposka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Браво за човеков |( сега околу празнициве тој нема попаметна работа отколку да штрајкува по улици-да ги затвора.
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Што му се секираш па ти?? Гледај си љубовта. :inlove:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  7. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Очигледно е дека тие што се од Вмро плукат во темата за Бранко. Ваков бил, онаков бил ко демек овие од власта се подобри :^) Се собрале народ и од Вмро и од Сдсм и ќе се тепат пред очите на цела јавност. Ни едните ни другите не ги оправдувам.
     
    На Chupe му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    А, имало тема и за синонимот за дволичност, расипаност, егоизам, идиотизам..
    Го мразам човеков. Ако не ја сакаш Македонија, бегај си во Сараево, не ни ни требаш. Губи се некаде каде што нема да правиш пакости. На Македонија не и треба некој кој ја води во пропаст. Ако не не` сакаш, и ние не те сакаме.
    Oдвратност на квадрат. Не, грешка, на трета степен. |(
     
    На koritsaki, kikikikirika и SnowWhite91 им се допаѓа ова.
  9. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    по антипатичен човек и по дволичен нема ..
     
    На SnowWhite91 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ibanez

    ibanez Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    102
    Моментално го слуШам Јанко (јади бурек)и се чудам како човечето од петни жили му се удвара на Груевски(синока директно а вечерва индиректно).....Слушајки ги нивните приказни заборавив дека живеам во Скопје во мизерија и беспарица........Жално за нашата МАКЕДОНИЈА со вакви политичари..........и вакви телевизии кои служат само за перење на мозоци.....
     
    На Ana.brojka и AngieVi им се допаѓа ова.
  11. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Го фали Макрадули....
    -Тој е ваков таков...тој е ГРАДСКИ човек :o

    А ние што сме од село не смееме за градоначалници да се кандидираме или како??? |(
    Ние не навиваме за клубови
    не одиме во театри
    по кафани никако

    И после ке кажува кој го делел народот |(
     
  12. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Го фалел за да го приближи до народот, да каже каков е. На крај краева он е кандидат, никој не рекол, и никој не оспорил, никој не доведил у прашање дали другите се граѓани или од село. Сите се ЛУЃЕ. Никој не рекол дека само он навива, само он оде у театри, дека само он може да се кандидира. Муабетот беше, и он е ист, како сите луѓе ;)
     
  13. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Градско дете, шетан човек... не се баш добри зборови да опишеш некој дека е обичен човек. Повеке личеше на тоа дека сака да оправда што битолчанец (од провинција) кандидира за градоначалник на Скопје. Ама добро сепак е говор секој различно го сваќа.

    Како оратор мн го почитувам Бране, ама и неколку страни пишав ова му беше најлошиот говор досега. Се чудев како од Бранко таков глуп говор слушам.
     
    На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555

    И од мене исто! Едно големо ДА! :)
     
    На ang246 и Antula им се допаѓа ова.
  16. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Што ДА? :lol:
     
  17. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555

    Да за СДСМ! :lol: :D За Бранко и цела опозиција
     
    На xoxo.Martina му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    човеков ја утнал професијата...
     
    На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  19. offspring1

    offspring1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    180
    Очигледно ти си го утнала подфорумот дете. Оди играј зуски на маало (зуски на велешки значи џамлии).
     
  20. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.215
    Пол:
    Женски
    Незнам зошто ама мене ми е антипатичен човеков со самата негова појава, ниту сум за СДСМ ниту пак за ВМРО и на изборите нема да гласам, онака човекот ми е одвратен :!: