1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бранко Црвенковски

Дискусија во 'Политика и настани' започната од vendiii, 17 октомври 2011.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    ти немој на мене да ми кажуваш што да правам.... :!:
    Па ко не ее така нека каже некој нека ме исптави...
    Со месеци трави театар....и се глупира цел свет ни се смее...одлично добро знае да глуми...за се го бива али за политичар не го бива.... :!: жално што имаме „толки јака опозиција„...крадел јапал додека бил на власт па сега пак сака да си го повтори... и мисли дека ќе успее ако прави циркус односно театар....
    Не сум ни за едните ни за другите ...исти се сите...
     
    На WarriorAngel, kikikikirika, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Summer.Love

    Summer.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    40
    Бранко??????? Ај шо да кажам за човекот пропадната инвестиција...со сила на власт ке доаѓа,сака војна да направи помеѓу сопствениот народ,среќа што не му успеа..тој е упаднат во некој филм.. абе на човекот му фали нешто во главата.. од авион се гледа дека има психички проблеми, државата ни ја продаде.. народот го исуши,ништо за државава не направи името ни го смени мајкему и сега без лице и срам бара да го гласаат :fubar: (само се прашувам дали уопште има грижа на совест) . Да се разбереме несум партиски определена пошо нема политичар шо не краде,шо не лаже.. ама ова неговото е претеризам.Неговото време отиде прокоцка се со му беше пружено сега нека си седи мирен таму нека си оди во пензија.
     
    На ocila, Hipica, Hopeful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Човекот како прво нема ни култура на искажување значи катастрофа е,во последно и незнае што зборува
    ,па партијава не оди до никаде како на Тито Перковhttp://www.youtube.com/watch?v=LPpUl31VA2o&feature=youtu.beски во иднина ке биде :rofl:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
  5. zapirka

    zapirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    21
    Offspring1 стварно не ми е јасно што толку пиздиш ко некој ќе го навреди Б.Ц. ,а инакуѕ ocila не го згрешила пофорумот туку си даде свое мислење и ни малку не беше упатено кон тебе а ти го сфати го лична навреда и го нападна девојчето ,е стварно ми одат на нерви вакви работи :@
     
    На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
  6. blagica1991

    blagica1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    209
    мислам дека форумот не е место за политички расправии,но кога ја има веќе темава секој нека ти го каже мислењето ... Инаку не знам што планираат овие но луѓе мислам дека со вакво понашање нема да постигнат ништо освен исејување од класата на луѓе што се под нивно ниво(мислам на образованието) . Инаку на еден г-дин не му доликува да се бута во специјалците ... да напаѓа новинари , на дамите не и доликува да седат на бироа и сл. инаку не сум повеќе определена политичи бидејќи една до овие дами ми е братучедка ... :D Интелектуалците се преставителни луѓе кои знаат се да решат со разговор,а ова што се случуваше е нешто што наликува на племиња од примитивната заедница ..... не знам што да кажам освен дека не ми се допаѓа и дека не е за нивно добро :D
     
  7. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Крајно антипатичен човек.
    И ми се допаѓа на еднооки што е со јогуртче. :wasntme: If you know what i mean.
    Мислам на сите од сдсм им го испрано мозокот, а еве и на луѓето сака да им го пере. Ама табоме нече бити. :D Не дека сум вмровка, не се они цвеќе за мирисање, ама би гласала за вмро само сдсм (Бранче) да не победи.
    Кој ќе го трпи после.. :D
     
    На Agrona, WarriorAngel и kikav им се допаѓа ова.
  8. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Најдобриот оратор во нашава држава...се уште нема политичар кој може така јасно и гласно и со цврст став да се искаже...и појава и шарм ! Браво !
     
    На simona_baby, angelina1, Ana.brojka и 7 други им се допаѓа ова.
  9. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Tокму и така ги добиваше изборите. :D Не можеше така до бескрај. Народот сака дела, инвестиции, економија, пари итн. не шарм, лепота, слаткоречивост и реторика. :lol: Нели си е така? Сега неславно ја “завршува“ политичката кариера, иако сигурен сум дека му е трик и блеф. Ќе игра на карта на сожалување од народот, СДСМ ќе добие нов лидер кој најверојатно ќе ги изгуби наредните избори затоа што ќе им треба време малку да се оправат и трансформираат како што ВМРО го направи откако Љубчо ја напушти партијата. И хипотетски ако СДСМ изгуби на изборите 2015 или порано, тогаш ќе го повикуваат БЦ да се врати и да ја “спаси“ партијата. Се надевам дека грешам затоа што стварно доволно му беше на БЦ, нека си ужива мирно и спокојно во пензионерските денови и нека ги остави помладите да се борат.

    На сликава БЦ фатил боја на некоја од грчките плажи. :rofl:
    [​IMG]
     
    На Hipica, Moschino, Agrona и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Да беше паметен човеков, ќе си се тргнеше на време и немаше да биде толку плукан и народот не ќе беше толку огорчен на него, како сега.
     
    На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ако некогаш беше еден од ретките харизматични лидери во Македонија, сега е само обична пропаст. Толку.
     
    На curious-doll му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Го почитувам како човек кој не сторил малку во политичкиот живот. Тој бил основачот на една од двете најголеми партии во Македонија и на нејзино чело се задржал подолго време. Да основаш партија и да останеш долго време на чело на истата и покрај многуте притисоци не е мала работа. Од тој аспект го почитувам иако не сум симпатизер на опозицијава. После не знам што се случи, кохезијата во партијата се изгуби од некои х/у причини, мислам дека постоеја и големи притисоци кои си го направија своето, а и своеволието и не-слушањето на никого го докусури Бранко. За некој кој на млади години постигнал толку во политичкиот живот, навистина е премногу жално и неблагодарно како заврши. Истегли голем товар и поднесе навистина голем притисок, пошо нели последнава скоро деценија ни` е „новиот Цацко“, дежурен кривец за све...

    Ама тоа е начинот за една партија да успее меѓу македонскиов менталитет. Со плукање по другиот. Дали тоа плукање ќе биде преку кривење на Бранко или преку фотошоп и цртање „Хитлер“ бркчиња на Грујо зависи од определеноста. Еден колега од странство кој живееше тука подолго време ми вика „Повеќе време, претпоставувам и пари, одвојувате на кампањи против другите отколку за себе.“ Јас му одговорив „На менталитет кој секогаш прво туѓото го критикува пред да го види поубаво своето, нема поуспешен начин.“ Ние делата ги критикуваме. Па кич било, па скапо било, па лопатари биле, па перење на пари било...другите санки не ги переле. Вака „Бранко е ваков/Грујо е онаков“ и имаш полн погодок. Не ги прави тоа едните или другите лоши, туку луѓе кои го сфатиле менталниот склоп на гро-то кое тука живее.
     
  13. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Најголемиот лажго во Мк. :)
     
    На Dea8 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Ниту Бранко Црвенковски,ниту Никола Груевски,па луѓе аман бе! Толку ли има прости луѓе кои се тепаат едни со други дали Бранко или Никола? Алооо,па кој ви дал работа бе,Бранко ги избрка луѓето од работа,а Грујо прима само со партиски книшки или некој кој седел у штаб 24/7 и лепел плакати! Братми со завршен факултет седи дома,неможе работа да најде му бараат партиска книшка,има ли иднина во земјава? :^)
     
    На bubamara12345, QueenElena и WarriorAngel им се допаѓа ова.
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    ^Има, ама мрачна, ако не се опраиме некогаш во далечната иднина...
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ма каков Бранко. Не можам да го поднесам кога го даваат на ТВ. Многу ми е антипатичен.
     
  17. A.Fenty

    A.Fenty Нов член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    124
    Calling your dick 'Бранко', because it's крив.
     
  18. Eci98

    Eci98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    6
    Едно нешто неможам да сфатам,зашто Груевски сеуште се замара со Бранко,зашто секој ден ни го уништува денот со по нова реклама?Да,мислам дека го имам одговорот...Груевски го прави тоа бидејќи никогаш нема да биде како Бранко...НИКОГАШ
     
    На dragan4eDR, bubamara12345 и Ickovska им се допаѓа ова.
  19. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Бранко ужива во пензионерските денови и го планира comeback-от. Волк не менува карактер така лесно. И он сфати дека е невозможно да го победи Грујо на избори и реши малку да олади и еве сега на time out е. Мислам дека ќе направи уште еден обид да се врати на власт и ако не успее тогаш ќе се повлече засекогаш и ќе си ужива во парите од приватизацијата. Како и да е најмудро ќе му биде да си ужива во пензионерските денови, нека ги остави помладите да ја водат државата.
     
  20. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Бране кај си фалиш да ја забавуваш политичката сцена и да кажуваш вицеви. :)
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.