1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

 1. kateivanova12

  kateivanova12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  27
  Интересна тема.Јас пак имам ваква ситуација.Во брак сум 9 години и имам 1 дете.Цело време до пред 6месеци никогаш го немав изневерено мажот ми ни со бакнеж,ни со флерт со некој друг.Пред 6 месеци сосема на шега почнав смешна препирка со колега со кој работам.Препирката продолжи со смирување и со кафе , а подоцна со смс пораки, за да на крај го изневерам мажот ми.
   
  На t.a.m., Ceci16, Adrijan(a). и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Claudia

  Claudia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  32
  Млада сум за брак и не знам како тоа функционира, но имам сериозна врска и некоја представа за брак. Зарем не ти се појави некаква грижа на совест? Сепак се во прашање 9 години, дете... :?
   
  На Cecko85, Писана, Мала плавуша и 3 други им се допаѓа ова.
 3. kateivanova12

  kateivanova12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  27
  Mozebi no zelbata da znaes deka seuste si posakuvan, i seuste mozez da privleces nekogo e dosta dobro
   
  На little women, QuickBro, Suhan и 8 други им се допаѓа ова.
 4. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  па кога работите не функицонираат како што треба ако односите помеѓу сопружниците не се добри доаѓа до неверство.јас имам долга врска и никогаш не сум ни помислила да го изневерам дечко ми а не пак сопруг никогаш не се знае што носи животот
   
  На Ekstaza, Dadusicka, PandinusImperator и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122


  Доста храбро од тебе Кате кога си решила да си ја отвориш душата и јавно да признаеш за твоето неверство.
   
  На Ekstaza и lara-s им се допаѓа ова.
 6. Mac

  Mac Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  16
  Jas bev vo vrska so ozenet maz edna godina, vrskata ni bese sovrsena iako toj imase i zena i dete. Toj postojano bese so mene iako imase semejstvo, za koe zboruvase deka nemoze da go podnese, deka ke se razvede od zena mu koja nemoze da ja smisli itn... no nasata vrska zavrsi samo zaradi toa sto negovata zena ne fati i togas toj sfati deka semejstvoto mu e povazno od edna prolazna zaljubenost vo 17 god. pomlada devoja.....
   
  На alexalexandra1, Mêdêñâ_26, Cecko85 и 7 други им се допаѓа ова.
 7. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Интересно Мац.Е сега ме интересира, ако сакаш да ни кажеш се разбира, како ти гледаше на таа врска? Дали очекуваше,дали посакуваше да ја остави жена му? Дали ти беше вистински заљубена во тој човек и како ја поднесе вашата разделба?
   
 8. kateivanova12

  kateivanova12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  27
  jas ne ocekuvam da toj ja ostavi svojata familija, jas ne sakam toa da go napravi nitu pak jas mojata familija.No custvoto deka ke se sretnete i ke vodite ljubov na raclicen nacin od onoj na koj si naviknat e prekrasno.
   
  На Cecko85 и Milan444 им се допаѓа ова.
 9. BICI

  BICI Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  15
  Убаво е ова кажано, но сепак ако останало само на флерт ке било добро и нормална работа... но кое е задоволсвото да направиш нешто што гарант ни најмалку не би посакала тоа тебе да ти го направи сопругот. Какво е чувството после тоа кога си со него во вашиот брачен кревет и кога водиш ЉУБОВ со него????????? :? ??? Јака личност, според мене, е таа која иако можеби е посакувана од многумина, истата таа личност да се гордее на тоа колку што се гордее на својата ЉУБОВ.
   
  На Mother of 2boys, Mentalna85, Мамичка и 10 други им се допаѓа ова.
 10. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  катеиванова12 не го оправдувам ова што си го направила, меѓутоа сите имаме момент на слабост, од постот не разбрав дали е 1 или , неверството го продолжуваш во континуитет?
   
  На argentina му/ѝ се допаѓа ова.
 11. secret

  secret Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  mac i jas odam so ozenet covek veke tri godini i mn go sakam a i toj mene....rabotata e vo toa sto toj veli deka ke ja ostavi zena mu no bas ke vidam do koga ke bidat samo zborovi...edinstvena prepreka e negovoto malecko dete ke vidime sto ke se sluci
   
  На Milan444 и kristinamk им се допаѓа ова.
 12. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  203
  Детето и не е баш мала препрека...Мора да сфатиш дека цел живот ќе биде тука, дека доколку вие бидете заедно и имате деца, ќе треба да делите се со првото дете.....Колку за вашите, толку и за првото. Тоа значи дека ќе биде во контакт и со првата сопруга, што не верувам дека ќе ти се допаѓа.

  Мене сопругот да ме остави за друга жена, душата ќе му ја извадам....Нема да го користам директно детето, ама на пример, за секоја температура ќе го викам да дојде, ќе ми плаќа алиментација и слично.

  Сакам да кажам, нема да ти биде лесно, зашто нема да му бидеш единствена и приоритетна.....за првото дете ќе имаат родендени, дипломи, запишувања во школо, а ти нема да бидеш дел од тоа....едноставно нема да припаѓаш таму. Единствено што ќе имаш, тоа ќе биде немир во душата.

  Извини што сум вака директна, ама сум го видела ова кај некои жени, на кои не им е лесно....Искрено...
   
  На little women, Mother of 2boys, Anyshka и 22 други им се допаѓа ова.
 13. emka73

  emka73 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  12
  Ova sto go cuvstvuvas verojatno ne mozat da go razberat pomladi osobi koi ne ja pocuvstvuvale monotonijata na brakot.Ako izneveris ne znaci deka ne sakas i deka ke rasturis sve,znaci ednostavno deka sakas da se pocuvstvuvas povtorno sakana i srekna.Za zal vo brakot so tek na vremeto isceznuvaat malite nesta po koi znaes deka si vljubena.Toa e ona sto te pravi povtorno posakuvana i bitna.
   
  На little women, Suhan, Rakkche и 7 други им се допаѓа ова.
 14. emka73

  emka73 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  12
  Obidete se da sakate nesebicno osobeno koga ste vtora vo nekoja vrska.Se sto e poinakva ljubov ke vi donese samo bolka i ke vodi kon toa da i vam mozebi po nekoja godina vi se sluci istoto :)
   
  На Mother of 2boys и andreina им се допаѓа ова.
 15. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  zarem neverstvoto e edinstvenoto resenie za da se pocuvstvuvame sakani i privlecni?????? jas ne sum vo brak no imam 6 godisna vrska koja pominala niz mnogu krizni,monotoni,razocaruvacki momenti no nikogas ne pomisliv da gi slecam gakite na drug mas za da se pocuvstvuvav sakana i srekna! veruvaj ima drugo resenie,potocno postojat mnogu drugi resenija za da se razbije monotonijata vo brakot ili vrskata! zosto neverstvo koga na primer moze da se prezeme nesto drugo (promeni nesto vo seksot,promeni mesto na izleguvanje,krug na prijateli,potsetuvanje na ubavo pominatiite momenti(jas bi go narekla osvezuvanje na ubavite sekavanja)...) MOzebi gresam vo razmisluvanjeto i stavot koj go zazemam vo vrska so neverstvata no pred da izneveram ke gi probam site drugi takanareceni resenija...neverstvoto e posledno na listata na resenija i e pod znak prasalnik ...pozzce :)
  kateivanova12-ne te osuduvam za postapkata (koja sum jas da ti sudam ;) no mislam deka si napravila greska koja moze da ti predizvika problemi
   
  На amore_mio1, eloves, VladeMila и 16 други им се допаѓа ова.
 16. kateivanova12

  kateivanova12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  27
  Svesna sum deka dokolku se doznae ke mi predizviak mnogu problemi i unistuavnje na se sto sum postignala vo zivotot.Javno pred site se karame a nastrana uzivame vo zaednickite momenti.Situacijata e razlicna zatoa st otoj nema deca iako e dolgo vo brak
   
  На little women, Cecko85 и betikolevska1 им се допаѓа ова.
 17. maca0901

  maca0901 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Ne e vo red toa sto si go napravila ali ipak podrazmisli do kade ke teras so toa neverstvo razmisli deka imas dete na koe mu se potrebni majka i tatko koi ke se sakaat i ke mu ja pruzat seta nivna ljubov.....ako sakas povtorno da se pocuvstvuvas zavodlivo zasto ednostavno ne se obides da go zavedes maz ti ...eve ti eden prost primer ....ostavi go deteto nekoj da ti go pricuva obleci nesto sexy napravi edna romanticna vecera zapali sveki i ke vidis kolku ke se iznenadi tvojot maz i ednostavno taa vecer uzivajte :):)
   
  На blackwave му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Tracy

  Tracy Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  8

  Koga-togas se se doznava i zatoa moj sovet ti e da prestanes so izneveruvanjeto. Ako doznae tvojot soprug mozes da imas ne mali tuku golemi problemi. Moze da bara razvod, moze deteto da ti go zeme... Ke se pocuvstvuvas mnogu posrameno i odvratno pred rodninite, prijatelite a najmnogu pred tvoeto dete.pozzzz
   
  На Lady in white му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mac

  Mac Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  16
  Jas ni najmalku ne ocekuvav deka ke go napusti semejstvoto, se zapocna neocekuvano i spontatno , no i spontano se razvi mnogu golema ljubov , kolku i da go sakav jas ne insistirav na nivna razdelba ili nesto slicno, premnogu sum mlada za da se zarobuvam so covek koj ima semejstvo i mozebi eden den dokolku sme zaedno i na mene bi mi go napravil i na mene istoto no sepak... ucime od svoite greski neli!? celta na ona sto go napisav bese da potsetam samo deka koj i da e kolku i da izneveruva sepak ke se vrati kaj svojot patner (maz/zena)
  nie ne sme zaedno edna godina a seepak seuste go sakam i za zal nemozam da si fatam drug decko bidejki postojano mislam na nego, i vo site drugi go baram nego :((( a za toa kako sum ja odnela razdelbata nsakam ni da se potsetuvam....... toa bese najlosoto nesto sto sum go preziveale dvajcata.
   
  На melissa, Royale 12 и Lady in white им се допаѓа ова.
 20. secret

  secret Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10

  nema problem bas ja cenam tvojata iskrenost i sum svesna za site tie posledici.A za deteto znam deka ke bide prifateno od moja strana gledano i sakano kako moe......isto kako i maci jas ne insistiram da ja ostavi zena mu toj samiot go veli toa samo ceka pogoden period ednas taa si zamina sama i kako si otide taka i se vrati.No togas jas bev vinovna bidejki ako se odlucev deka ke bideme zaedno se ke se smenese a mene mi bese strav ne znaev dali ke mozev da se soocam so toa.A so zena mu toj i sega nema kontakti ne pa togas ke bidat onaka normalno povrzani so deteto....ke vidime sto ke bide uste sum mlada no isto kako i maci taka i jas,mnogu pati sum se obidela da prekinam da go ostavam si fanav i decko no ne pominaa ni dve nedeli staviv kraj ne mozam da bidam ni da se zamislam so nekoj drug imam oci samo za nego mnogu go sakam a tri godini ne se malku
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.