1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Таа вечер бев уклучена на фб од профилот на маж ми. Играв игри. Он пиша мислејќи дека маж ми е уклучен. Јас му пишав дека маж ми спие и он одма се опушти. Другиот ден маж ми ја прочита целата порака. Ми рече дека ако пак му се повтори тоа, ќе му го дотера умот. Колегата не знае дека маж ми знае. Ама не знам што му текнало да ме нарекува ороспија. Разведи се од неа. Таа има друг. Не е за тебе. Очигледно мислел пак да ми се упикува.
     
    На Milobebence, CurlyBlossomGirl, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.619
    Пол:
    Женски
    Сака по секоја цена тој да те добие изгледа...дури да ти растури брак демек ти си лошата да се разведе маж ти од тебе за тој да те добие...цццц колку е покварен светов божееее:swear:
     
    На GirlLove, La diabla, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Тешко да ме добие. Инаку, случкава беше од пред 3-4 години. Се работи за сељачиште. Затоа и се разведе од жена му.
     
    На La diabla, cresa-jagoda, CurlyBlossomGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  4. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Лелеле која забеганост, ау...
    Мислел да те клевети за да те придобие хахаха која нискост(facepalm).
     
    На Milobebence, zalosna, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Органски не можам да го поднесам, а не па да имам нешто со него. Маж ми претпоставувал дека може да има нешто такво од негова страна. Го знае каков е. Тој нема ни култура.
     
    На Milobebence, zalosna и makedonkamak им се допаѓа ова.
  6. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.347
    Допаѓања:
    91.796
    Пол:
    Женски
    Слична ситуација кога се зедовме со мм 2003 ми се пушташе негов колега нормално го одбив и се мислев дека се среди немаше никаков обид после тоа.
    2006 мм имаше несреќа на раб дојде дома да го посети како што доаѓаа и други колеги и додека мм беше во вц пак со непристоен предлог го одбив пак и му реков да си оди му ја покажав вратата.
    Мм знаеше и за 1 и за 2 пат .
    Повторно мислев дека се среди и сега пред 6м ми испрати барање на фб и ми пишал порака го блокирави и му кажав на мм, утрдента на раб на мм пред сите колеги му рекол дека ме сака и сакал со мене да се жени глупост невидена.
    Колегите спречиле физ да се пресметаат и сега е префелен да раб во друг град.
    Има секакви идиоти.
     
    На Dr.Zzz, Hellobeautiful, WORRIED.BT и 6 други им се допаѓа ова.
  7. madz123

    madz123 Нов член

    Се зачлени на:
    23 август 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site, nova sum na forumov i mi treba sovet .. mojot problem ne e celosno za ovaa tema, prvenstveno se raboti za problem vo brakot poradi familijata na mojot soprug i negovata bolna povrzanost i pocit kon niv, sto vlijaese negativno vrz nasiot brak i dovede do neverstvo vo brakot od moja strana . mnogu go sakav soprugot i sakav da bideme srekni i da go gradime nasiot zivot i idnina sami bez nikoj da ni se mesa no toa za zal ne bese vozmozno prvo poradi pregolemata povrzanost so majka mu i nejzinoto vlijanie na nego potoa i poradi faktot deka toj sekogas vo bilo koj moment e spremen da napravi se za negovite a nasiot zivot go stava na vtoro mesto... nikogas do sega ne sum izneverila nikoj ne sum licnost sto podrzuva neverstvo i mislev deka nikogas nema da mi se sluci na mene no mislam deka cuvstvoto deka sekogas bev na posledno mesto i ne bev pocituvana me natera da go napravam toa. imase mnogu kavgi prosledeni so navredi i zakani od negova strana... mi bese dadeno na znaenje deka tie sekogas ke bidat na prvo mesto. inaku vrskata so drugiot e veke zavrsena... bi sakala ako nekoj od vas ima vreme i zelba za razgovor da mi napise licna poraka bidejki ne bi sakala da go pisuvam ovde celiot problem. neznam dali e pametno da ostanam vo brak bidejki mnogu raboti mi se slucija ovoj period so nego no i so covekot so koj go izneveriv i sega sum psihicki nestabilna strav mi e deka ke donesam pogresni odluki. fala odnapred
     
    На A.27, forumka, Annora и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Riste979899

    Riste979899 Нов член

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Машки
    I jas imam slicni situaci ko tebe no ako imas deca da znaes deka nisto i nikoj na svetot ne e povazen od nif a vie mozete da se sredite si dobar razgovor

    Kolku godini si vo brak i dali imas deca sekade imat proglemi no muslam deka za sve imat resenie i nemoj nikogas da slusas drugi da ti kazvat sto da pravis ti sama treba da odlucis ako se razvedes ce imat patejne a mislam deka mozete da najdite resenie so miren razgovor megu vas

    I mojata zena istoto go pravi kako tebe i nemozam da ja ubedam deka pravi greska a imame dve deca a taa imala nekoja si cel ako bila sama pa nemozam nisto i taa e psihicki nestabila pa nejzina odluka
     
    Последна измена од модератор: 23 август 2018
    На stetoskop и mira.mira им се допаѓа ова.
  9. madz123

    madz123 Нов член

    Се зачлени на:
    23 август 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    nemame deca ... blagodaram za sovetot, sum probala da razgovaram mnogu pati na miren nacin no nemase efekt...
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Riste979899

    Riste979899 Нов член

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Машки
    Jas pak nea ja stavaf na prvo mesto ama badijala neuspeafme zaradi nejzinata rabota kenlerka i misli deka ima povejke moznosti radi sekoj ftor e se pusta pa cenata si ja krena
     
  11. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Дечко со тип како тебе секоја би си кренала цената.
    Прво научи каде и кога се Ф се пишува В.
    А Фторо од кај заклучи ти дека е психички нестабилна знаеш ли што значи тоа?
     
    На WildMk, celineparis, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Riste979899

    Riste979899 Нов член

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Машки
    Dojdofme do isprafka na bukvi takva mi tastaturava pa nepazam sto e napisano i mi se mesaat avtomatski bukvi i zboroj pozz
     
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Колку што те разбрав... Жена ти те изневерила? Ти сакаш да останете заедно?

    Си ја прашал ли што сака таа, и зошто го сака-она што го сака?
     
    На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
  14. forumka

    forumka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    31
    Сметам дека животот е еден и дека на прво место треба да биде личната исполнетост со цел подобро функционирање во сите сфери на животот. До пред извесно време неможев да го разберам неверството и разводот. Но сега, не ми е ништо чудно ниту пак за осудување. Понекогаш имаме многу погрешна слика за луѓето со кои сме во врска, со тек на време создаваш различни погледи на свет и тн. И, секој сака внимание, љубов и почит а, ако го нема тоа се случува неверство, а пак, ако сакаш се најдобро за себе си продолжуваш понатаму во потрага по партнер покрај кој бил најисполнет. п.с Многу го сакав - минато нека не те влечи наназад. И да, битни се децата, тие треба да растат покрај среќни родители.
     
    Последна измена: 8 септември 2018
    На riba79, Paka, Mr. Right и 9 други им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Постојано слушам за нови и нови и нови неверства...

    Ништо повеќе не ме изненадува...
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Frederik

    Frederik Нов член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    На машките во брак, по одрден временски период им здосадува и ја гледааат жената како сетсра, ја почитуваат ама нејќат ништо со неа, а се палиш на секоја поубава женска со која имаш контакт, зафркнато многу нели???

    Ама не се пушташ на друга женска зашто ти е страв да не си го расипиш бракот, или да не те фати женати.
    Ако има некоја жена во слична ситуација нека ми пиши во инбокс, што е лекот, како го поминале тоа.
     
  17. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Ако веќе ја чувствуваш како сестра и не ти станува на неа ами сакаш да буцниш туѓо тогаш седни со неа кажи и го тоа можеби и таа го мисли истото па ќе си се договорите даси најдете и двајцата настрана нешто за е*ење. Мислам дека таа побргу ќе се снајде од тебе и ме интересира дали ќе ти биде сеедно кога веќе ја чувствуваш како сестра?
     
    Последна измена од модератор: 8 октомври 2018
    На cresa-jagoda, oblace1, galapce и 14 други им се допаѓа ова.
  18. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски

    :clap:
    #браос за коментарот сигурно цел ден го смислуваше.
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  19. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    А зошто не разговараш со сопругата за ова?
    Да седнете да отворите картите на маса и слушај вака така и така и крај, ќе си искрен со неа барем, наместо вака да зборуваш овде и да бараш лп да ти пишуваат за искуство?
    Ти ова можеш дома да го решиш човек а не овде ос искуства на форум.
    Сигурна сум дека многу повеќе ќе бидеш ценет и сватен доколку бидеш искрен со сопругата па седнете и ако имате можност и воља да го решите ова вие двајца.
    Ваков проблем не се решава надвор од брак со икс персони туку со сопругата. Ти имаш со нејзе проблем и ќе го решиш само доколку бидеш човек и бидеш искрен спрема неа..
     
    На stetoskop, WildMk, LejlaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Не бара да му пишуваат искуства, бара швалерка.

    @Frederik , кажи и' како се чувствуваш и што сакаш да правиш. Може и таа сака да имате секс со други.. Како што ти рече и @Milan93
     
    На marlonbrando69, stetoskop, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.