1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Онда нека си најде ...
    Тоа секако полесно е далеку послесно наместо да се замара со жена му|(
     
    На stetoskop, WildMk, Dadusicka и 2 други им се допаѓа ова.
  2. meglena70777

    meglena70777 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2017
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Mi treba pomosh ..... vo brak sme neceli dve godini i imame malo bebe ..... mislam deka soprugot me izneveruva so negova koleska sto se vo ista kancelarija ( privatna firma ) koga i da go vodi i koga sum jas tuka mu se frla da guska i ednostavno somnitelno da se odnesuva .... posle nekolku raspravii on konecno prozna deka ona mu se pusta :( sovet ve molam ..... sto da pravam ? Ima li nekoi spiunski kamero sto mozat da se postavat za da dokazam ? Mu go pratam telefonot i gledam deka site razgovoti so nea mu se izbrisani
     
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.672
    Пол:
    Женски
    Криво ми е за ова што ти се случува.Збори со него, прашај го и кажи му да биде искрен.Ако ти потврди неверство кажи му да си го собере паметот, земи го детето и оди кај твоите или каде можеш на некој период да видиш што ќе се случува.Ако те бара назад и те моли кажи му дека уште еднаш ако го направи тоа дека веќе нема да ве види ни тебе ни детето.
    А ако веќе толку сакаш да го ,,шпијунираш” отиди му на работа ненајавено да видиш.Или ако оди некогаш на службена вечера или така нешто следи го не знам што друго да ти кажам.
    Јас вака би постапила, а на гуската би и пљукнала во лице бидејќи уништува фамилија со мало дете.
    Осет да се немало бе ццц..животни да не се луѓево па да не можат нагоните да си ги контролираат (facepalm)

    П.С друго што ми текна, можеш некој ден да отидеш на фризер ова она да се пицнеш малку и да му отидеш на работа со ДЕТЕТО.За инает.Нека си се гушка со татко му, ако ти го побара детето да го земе или погали само погледни ја и земи го во раце.Ќе сфати ваљда колку е саатот.
     
  4. meglena70777

    meglena70777 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2017
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Zi
    ziveeme vo moj stan , sum otisla kaj nego na rabota so malata kao se setkame i sum zateknala samo nekoja cudna energija megu niv dvajca kako malku potreseni a imashe i edna stranka sto cekashe .... vo razgovorot sto go imavme posledno denes samo mi potvrdi deka ona mu se pustala
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.672
    Пол:
    Женски
    Епа ти нема кај да мрдаш.Тогаш прај муабет со него.
    А јас би играла и вака.Ќе и отидам отворено ќе и кажам : Преќини да му се пушташ на маж ми, има жена и дете.Мисли бар на детето.Прај муабет ако жена со жена.Ако он ти признае неверство спакувај му ги куферите на неколку дена и кажи му кога ќе се оправи да се врати.
    Не сакам да те плашам ама ако сумљаш реши го ова уште сега пред да е прекасно..ти кажувам од близок пример.И таму почна се вака ама многу кобно заврши.
     
    На cresa-jagoda, hermosa и anaja1 им се допаѓа ова.
  6. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    6.552
    Пол:
    Женски
    ^ Што има таа да се кара со вработената побогу?
    Нејзиниот маж е тој кој треба да знае како да се постави во таква ситуација и да си го држи во гаќи, бидејќи дома има жена и дете. Ако тој не знае да си цени фамилија, треба сопругата да му изиграва очајна и да се спушта толку ниско за да се расправа со други жени?
    Ами ако не е оваа, тогаш може да е друга нели?
    Најдобро да си разговара со него. Искрено сумњам дека би признал неверство, ама да се надеваме дека самата ќе осети по неговата реакција дали лаже или не.
    Ако немало ништо меѓу нив сеуште, тогаш најдобро да си ја отпушти вработената штом е свесен дека не се однесува професионално.
    (Зборувам по претпоставка дека се работи за негова приватна фирма. Ако не е тој случајот, секогаш може да се дистанцира, па дури и да побара друго работно место.)
     
    На CameliaMiller, Romancer, SV1911 и 12 други им се допаѓа ова.
  7. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Те изневерува со неа.
     
  8. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.986
    Допаѓања:
    279.080
    Сирот тој.
    Таа му се пушта, он нејќе ништо и мирен си седи на биро карши нејзе.
     
    На CameliaMiller, SV1911, forumka и 20 други им се допаѓа ова.
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.418
    Пол:
    Женски
    проклета кучка и ку* ва..што му се пушта иако он нејке :rofl:
     
    На CameliaMiller, Rose96, danichap и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Treba da znae maz i kako treba ama ne znae.

    Ako e negova firma stavi go pred svrsen cin da ja otpusti ili da si odi od vas. Ako ne e negova firma isto taka stavi go pred svrsen cin da si go sobere patlakot oti nema da odgovaras za posledicite.
    Jas bi i ja dala kosata v race na kuckata. Pa kolku saka neka e malogragjanski. I toa ke se potrudam site da razberat deka se udvara na zenet covek so malo dete. Ima da pustam trac da nemoze glava da krene i ako e nemazena nikogas vo zivotot da ne se omazi. I onaka te pravat budala vaka barem napravi gi i ti niv.
    So malogragjani na malogragjanski nacin treba.
     
    На cresa-jagoda и anaja1 им се допаѓа ова.
  11. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.393
    Допаѓања:
    35.880
    Не, Офспринг. Зошто да идеш во затвор за напад, нека му ја мислат тие. Ако се разведуваат, секако ќе се разведат луге, со или без неа, таа е само повод. Да се тепам? Никад па ни тад. Пре на пијачка ќе ја поканам заедно со маж и ке ја зезам. Насилство, што знам...
     
    На CameliaMiller, galapce, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Kakov zatvor be, Grujo milioni iskrade ene go doktorat spremi, za kubenje kosa v zatvor ke odela.
    More ima trac da pustam kolku e nikakva niz grad i kolku e bedna i ocajna so nikoj ne ja benda za suva shljiva pa mora na zeneti da se pusta ima da ja napravam prva orospija, nikoj da ne ja sfati za ozbilno kamo li da ja ozeni. Toa kaj makedonstinata uvek pali. Trac koj so kogo se ebe i na kogo se puata. Pa ako reces ti deka ona mu se pusta da vidis kolku brzo ke se rasiri i toa ima da ja nafiluvam i sto e i sto ne e da ja sram na ulica da izleze.
    Kanenje na kafe i n pijalok vo Mk ne pali toa vo seksot i gradot moze.
     
    На cresa-jagoda и anaja1 им се допаѓа ова.
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    @meglena70777 нема што со неа да разговараш.
    МАЖ ти е одговорен за таквата ситуација.

    Бидејќи си му жена и осеќаш по неговото однесување дека има ,,нешто,, тогаш кажи му дека осеќаш и знаеш.
    Ако ја префрла вината на неа, дека му се пушта или го опсипува со нежности, ќе бараш од него ДА РАЗГОВАРА СО НЕА и да и напомене дека си има фамилија и дека си ја сака и почитува сопругата и да се држи подалеку од него.
    Направи тој да и рече да се тргне подалеку а не ти.
    Ако несака, тогаш покажи му ја вратата.

    А онака, колку да знаеш, со колешката нема да му успее ни врска ни љубов, таквите канцелариски работи секогаш се осидени на пропаст.Значи како попче ќе ти се врати.
    Ама поентата е што те повредува неговото однесување и непочит према фамилијата.
    Денес е колешка, утре може да биде некоја комшивка, задутре некоја деловна партнерка...
     
    На CameliaMiller, Harper, CurlyBlossomGirl и 5 други им се допаѓа ова.
  14. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Мажулето треба да си го собере таквоото и да го закопча шлицот. Не смее да дава повод за да не му се пуштаат, на крај краева еднаш-два пати не значи НЕ. Ретко кој е толку ненормален да е упорен таму каде што нема фид бек. Колку сака нека е колешката по "спортот", ако нејзините обиди се платонски ќе прекине кога-тогаш. Туку егото се полни кога има некој заинтересиран, да не речам се креваат акции па полека полека се' оди во пропаст. Негов е изборот, колешката или фамилијата.
     
    На CameliaMiller, Harper, CurlyBlossomGirl и 5 други им се допаѓа ова.
  15. David.wp17

    David.wp17 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    @Dentina da be taka lesno se idelo vo zatvor za napad. Aj ne tropajte

    @meglena70777 ne slusaj nikogo ne izbrzuvaj proveri se ubavo pa ke se najde nacin. A taa kuckata ako go guska i mu se pusta pred tebe si go bara od tebe. Toa e znak deka toj ne te ceni stom taka smee ona da se ponasa znaci osetila zeleno svetlo.. Ne znam sho maz imas, svalerka ako imam nekogas ke ja sredam da ja ceni zena mi i da pazi kako se ponasa....
     
  16. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    (facepalm)
    Како ќе ја средиш жити се8-|
     
    На CameliaMiller, cresa-jagoda, galapce и 6 други им се допаѓа ова.
  17. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.553
    Пол:
    Женски
    Не треба швалерката да ја цени жена ти. Ти треба да ја цениш.
     
    На S.W.A.G, CameliaMiller, Paka и 27 други им се допаѓа ова.
  18. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.393
    Допаѓања:
    35.880
    Доволно е полиција да ти викне. Не знам, јас можда размислувам поинаку. И да, дека не сум во мк веќе ќе заборавам кој кого макља таму. Не би тепала , не би корнела. Мажот дечки е кабает овде. А во сексот и градот, Офспринг, ги боли патка за бракот, евентуално за алиментација ке се прашаат. Луге, со сила никој не се држи до себе. Треба да сака.
     
    На CameliaMiller, SV1911, NarCis@ и 7 други им се допаѓа ова.
  19. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    6.552
    Пол:
    Женски
    Ако имаш швалерка ќе ја средиш за да ја цени жена ти? Блазеси и на жена ти, колку добар сопруг има. Ме изнасмеа иако повеќе за плачење е :D
     
    На CameliaMiller, SV1911, Belgin1 и 11 други им се допаѓа ова.
  20. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Како ќе ме почитува швалерката на маж ми?

    Ке ми честита роденден во 00.01 ?:|
    Ке ми бацува рака кога ќе се сретнеме?:|

    Ај ве молам...|(
     
    На CameliaMiller, NarCis@, cresa-jagoda и 9 други им се допаѓа ова.