1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Баш порди ова горе цитираното очигледно и влијае приватниот живот на другарка и е непријатно да пие кафе со неа и да ја разубедува на таа тема. Претпоставувам и одзема енергија и нерви таквата дружба а не дека се плаши дека ќе и го земе мажот.
    Јас лично бегам од луѓе со негативна енергија
     
    На mira.mira, Nausicaa и zalosna им се допаѓа ова.
  2. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    7 год се дружевме неразделни бевме..во иста зграда живеевме заедно родендени,нова год славевме,на 2 пати заедно раб.сменивме..како сестра ја гледав..знаев дека остана бремена од xxxx зa првото дете..го знаев и датумот кога остана бремена..знаев каде оди и со кого е..за на крај да легни со ex мм..:(
     
    На Harper, Cka, hello-kitty.90 и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Јас во принцип секогаш сум многу отворена и директна, лично мене она ми е океј за дружење, а тоа што сме со разчични морални вредности не значи дека јас треба да го прекинам тоа дружење. Во врска со тој човек она го знае моето мислење и став и дека јас тоа не го поддржувам, а за тоа што ми смета таа тема и реков што знаеш прави само не ми кажувај, бидејќи ми е непријатно да го слушам тоа.
     
    На nena2010 и WildMk им се допаѓа ова.
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ама таа сепак ќе ти кажува работи за нивната врска. Исто како тебе што би ти било ќеф да и' кажеш за твоја. :)
     
    На nena2010, zalosna и slavica999 им се допаѓа ова.
  5. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Cc .. Ne mi se se veruva kakvi lugje postojat ,kako se sluci toa kako dozna?
    I jas imav slicen slucaj so "drugarka" koja se gledashe so ozenet so deca.. Podaleku od takvi ..
     
    На cresa-jagoda, zalosna, anaja1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Имам другарки кои оделе со оженети (не ко мене, во врски биле, со 'љубов' со се'), па никоја не ми се мешала во врската и бракот.
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Јас не споделувам многу за мојата приватност.

    Биди среќна поради тоа бидејќи секакви постојат, и јас не верував дека една што од деца заедно сме израснале е фина и добра ама маските не стојат вечно, си го покажа лицето и испадна со тој јас што се гледав, кога дознав лудило ме фати и не ми се веруваше, за да сега биде по смешно кога и реков фала ти и срам да ти е ми рече јас испаднав со него поради тебе (бевме во некој лоши односи ништо сериозно) и она као да не смирела, а успат и го тешела што му се качила на к*р. :whew:
     
    На Alisa22, WildMk и mira.mira им се допаѓа ова.
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    @Snowflake97 а зашто мислиш дека неговата жена не знае? Од каде го знаеш нивниот брак? Пак ќе кажам, имам другарки кои ми се како сестри, ама никогаш не сум осудувала нивни потези. Тука сум и кога се среќни и кога се тажни. Ако си вистинска пријателка, ќе ја сослушаш, и готово. Утре ако се распадне таа врска ќе ја тешиш. Ако е она добра другарка, ако е со тебе ок, нема зашто да ја осудуваш и да и кажуваш што е лошо а што добро. Мислиш дека она не е свесна? Ама за жал срцето не бира. И не, не ја осудувам неа, она е слободна ништо не губи, туку НЕГО кој има семејство и не му е ни гајле за последиците и тоа што го прави.
     
    На mira.mira, Macito007 и WildMk им се допаѓа ова.
  9. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Видени се заедно вресторан,вкола,вкафич па и на работа кај што работеше он нокна смена ..ова за на раб.дознав од колешка негова башка и од братми.
     
    На Alisa22 и WildMk им се допаѓа ова.
  10. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Прво незнам каде виде дека јас нејзе ја осудив јас немам намера нејзе да и кажувам што е добро а што не доволно е голема и свесна за се што прави и за последиците, само мое како другарка е да кажам дека тоа не е убаво.
    И од една страна неможам да кажам дека си во право дека она не е крива, колку е крив он што не си ја почитува и сака жената толку е и она, бидејќи од самиот почеток ја знаеше неговата ситуација и дека не е слободен, дека има фамилија. Јас кога и да сум зборела за тоа никогаш не сум ја осудила ама сум и рекла убаво ли ќе ти биде да знаеш дека татко ти ја изневерува мајка ти, или утре кога ти ќе имаш маж дали ќе ти е убаво да знаеш дека оди со друга а ти седиш дома со 2 деца и го чекаш. И погоре имам кажано и пак ќе кажам не поддржувам неверство.
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    Se e toa ok, ama pak kje recam nejzin zivot. Ona si odbrala da bide vtora ama deka ja krivam pa ic. Ako e ona slonodna, moze da pogledne koj saka a ako toj doticniot tolku mu stalo do zena i deca kje ja odbiel. Pistol ne mu stavila na glava. Ako ne bila ona kje bila druga nekoja itn... toa si e. Ako sakas pa pisi i na zenata. Bidejki tebe ocihledno ti smeta deka mazot i ja vara. A ustvari ne znaes moze i ona si ima svaler pa kje i napravis usluga. Taka da.. Mene mi izhleda povekje deka tebe ti e da ne frli oko na mazot ti. A togas vekje ne ti e ni prijayelka stom vaka razmisluvas.
     
    На srekice, poenta и WildMk им се допаѓа ова.
  12. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Јас сум слободна како птица нема на кого да фрла око, гледам дека неможеш да ме сфатиш што зборувам така да немам потреба ни да се објаснувам.
     
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    Е па што ти смета тогаш? Нејзин живот нејзини грешки.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Ако некого го сакаш и почитуваш ќе му укажеш на грешките, а дали тоа некој ќе го прифати негово е.
     
  15. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    А бе ако некој го сакаш и почитуваш, и не си директно засегната од нејзините / неговите постапки нема да го оговараш овде на форум ама тоа е.
     
    На joy1 и WildMk им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Осудуваш.. Еве, во самиов пост.
    Поарно да и' кажеш што мислиш точно, не филувано со: Ама не убаво така бла-бла, туку како што пишуваш овде: Прво, ти си крива, оти знаеше дека е женет и пак се сплетка со него.

    Кажи и'. Поарно за нејзе, а и за тебе.
     
  17. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Па јас веќе кажав дека сум баш дирекна и отворена во принцип, јас тука го филувам ама нејзе сум и го кажала тоа баш на начин што сум мислела.

    Јас никого не оговарам и немам ни потреба од тоа, пишав исклучиво да видам мислење од други. Тоа што јас и ти различно гледаме на работите не значи ти мене да ме обвинуваш и осудуваш за нешто, и форумот е за тоа да се споделуваат мислења и совети.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    @Snowflake97 ако некој треба да се осудува во приказнава е тој!! ТОЈ има жена, ТОЈ има 2 деца, Тој не му ја мисли на нив зашто па другарка ти да се секира за жена му што седи дома со две деца. Он треба да мисли. Така да не ја осудувам другарка ти. Ако неа не и смета да биде нечија втора виолина мене па ич, а ТОЈ е друга приказна.
     
    На SV1911, zalosna, H.VAGA и 4 други им се допаѓа ова.
  19. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Za zal jas imav takvo iskustvo ,ne vo brak no pozadi grb otkako jas iskociv so nego posle nekolku dena iskocila bez da mi kaze I jas Sama otkriv ona mi kaza posle mesec dena .. Ama jas glupaca prodolziv da se druzam so nea .. se dodeka ne se desi incidentot so zenata na albanecot shto se gledashe.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Авантурист е девојчето :inlove:

    :D
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.