1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека ако веќе знам за такво нешто, треба да си ги знам и родителите какви се на карактер и дали тој што е изневеруван би ценел ако му кажам или би се лутел.
    Еве, знаејќи ја мајка ми, таа би била многу повредена и разочарана од мене да знам за такво нешто и сум ќутела. А и кој не би, испаѓа сите знаеме освен таа, правење будала на квадрат. Знајеќи го татко ми, никогаш не би се лутел ако не сум кажала или ако сум кажала, бидејќи полесно би преминал кон важното, на личен разговор меѓу нив двајцата. И мајка ми односно ценејќи според карактерот, би преминала преку тоа дали сум кажала или не, само малку потешко од татко ми.
    Што се однесува до чепкањето во телефоните, јас едвај во мојот чепкам, не па во туѓ :D Во замислена ситуација кога би дознала за такво нешто, тоа би требало да биде ако ги видам некаде, а преку нарушување на приватноста со читање пораки, тешко.
     
    На lothen, lovestoneddd, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
  2. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Зошто со мајка ми да разговарам ако тој што изневерува е татко ми?
    И да, го наседнав и пробав да разговарам. Само јас си знам како собрав сили.
    Ова има негде повеќе од десетина години .
    Немирот по дома се одразуваше врз сите.
    Велам пробав да разговарам, на тоа само добив заколнување во мене дека не е вистина тоа што видов.
    Ништо од тогаш навака не е исто. Останавме заедно како семејство, не дека некој глуми нормалност.
    Уште немоѓам да го разберам она дека си знаеле по дома ана си функционирале нормално.
    Што е тука побогу нормално?
    Пу пу скраја да е.
     
    На friendy, anaja1, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Zalubenata

    Zalubenata Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Loso e da bides to brak a da ti as zasviga drug da misli cell creme I da go gledas da edaj cekas da go vidis ama image I too am srceto me moZes da Santana da saka nekogo
     
    На Soprugot му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Ништо не те разбрав.
     
    На Shalitra, Alex.T, stilas7 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Zalubenata

    Zalubenata Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Sakav da kazam deka mngu e loso da si vo brak a da ti sVIGA DRUG
     
  6. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Убава и корисна информација.
     
    На senza.parole, Shalitra, Justicija и 11 други им се допаѓа ова.
  7. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    Епа мене баш ова ми мириса на потенцијално неверство.
    После разговоров и дал аларм на неа дека си дознала за нивното познанство и избришале се од паника за да не испадне сомнително, а испаднало бетер уствари.


    Цел мој животец се обидувам да разберам како функционираат таквите умови и која е поентата на варањето, ама изгледа никогаш нема да ми стане јасно....
     
    На senza.parole, eliesaab, Milobebence и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Модератори, можете и да додадете анкета во темава, за тоа дали би изневериле во брак.
     
  9. Zalubenata

    Zalubenata Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    ZVisi of situacija
     
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Интересно е, што сите претпоставувате, дека таткото е тој што би изневерил.
     
  11. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    За да изневери таткото, мора во ,,игра,, да влезе и мајка:)...нели ?
     
    На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    ама сите кога зборуваат за изневерување на нивните родители, претпоставуваат дека би бил татко им.
    То ми падна в очи.
     
    На hermosa и candy.cane им се допаѓа ова.
  13. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    За татко полесно може да прифатат :^)
    Ах бре заљубена, толку си заљубена што бела мечка пред тебе не гледаш ( камоли буквите).

    И да, лошо е да си во брак а да сакаш друг!
     
    На cresa-jagoda, Milobebence, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
  14. zbuneta66

    zbuneta66 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски

    фала ти пред се за разбирањето .Верувај дека ова денеска ќе го пробам,можеби ќе помогне во некоја одлука.Уште еднаш,фала за разбирањето


    дете немаме сеуште, сопругот сака итоа многу,а и јас сакав до скоро,сега сум хаос.Но ,најверовано ќе биде и тоа,можеби тоа ќе ме спаси,дека со газдата дефинитино нема иднина,а да растурам брак ради нешто без иднина, не би требало.Сепак дојдов до лудило ,бидејќи се најдов во ваква ситуација.Една членка ми даде добар предлог со лист хартија и тоа ќе го испробам,па можеби повеќе ќе ми се разбистри мозокот,иако знам со него нема иднина,ама можеби пак и с сопругот нема да може да с епродолжи,без разлика дали би останала или не со газдата....незнам ,многу испомешани мисли[/QUOTE]




    Што се случи ? Не ми пишавте лп. Се надевам дека семесјтвото си го зачувавте и се средија работите. Кај мене сега е се по старо. Сепак останувам на тоа дека изневерувањето е беља работа. И вака сон не ме фаќа од грижа на совест иако не се деси ништо.Несакам да замислам што ќе беше ако се десеше. Се надевам дека во борбата помеѓу ангелот на едното рамо и непосакуваниот да другото ,победи сепак првиот :)



    Што се случи ? Не ми пишавте лп. Се надевам дека семесјтвото си го зачувавте и се средија работите. Кај мене сега е се по старо. Сепак останувам на тоа дека изневерувањето е беља работа. И вака сон не ме фаќа од грижа на совест ,иако не се деси ништо.Несакам да замислам што ќе беше ако се десеше. Се надевам дека во борбата помеѓу ангелот на едното рамо и непосакуваниот да другото ,победи сепак првиот :)
     
    Последна измена од модератор: 11 март 2019
    На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Leonida2

    Leonida2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    28
    Во брак со бебенце и го сакам мажотми да, но
    Ова но е поради тоа што многу често размислувам за чоек со кој сум била порано .. мн години се сакавме, баравме, гледавме само не си одговаравме со начинот на живот ..
    Мажотми знае за него, цела приказна ја знае дури некогаш си мислам и дека знае дека го мислам...
    Едноставно во глата ми е и неможам никако да го заборавам и да уживам со мажот ми и бебето .. сакам да го видам, сретнам, сакам да зборам со него, само тоа ми се врти во главата
    Знам дека и тој сеуште размислува за мене
    Ама ова се е погрешно и незнам зошто сега одкако ми се роди детето ова ми се случува
     
    На Jessnow и makedon81 им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Оти си по цел ден дома, со чоече кое не можи муабет да ти напрај, па мозокот можи да ти евоцира спомени до 101на и назад.

    Ќе ти помине.
     
    На Emma2, Justicija, SexiLy и 9 други им се допаѓа ова.
  17. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Препушти си го мозокот на маж ти и на бебенцето, не дозволувај икс спомени да ти го растурат семејството што го имаш. Наместо да размислуваш на небитни работи потруди се да уживаш со твојата фамилија бидејки фамилијата што ја создаваме вреди повеќе од зборорт и поимот богатство не вреди навистина НЕ ВРЕДИ да си го растуриш семејството бракот иднината љубовта мирот заради некакви спомени.

    Човек касно учи и учи најповеќе од свој грб
    Немој да дозволиш да стигнеш до дереџе да уништиш се што си имала и потоа кобно да се каеш

    Се само ради што би било ако би било и спомени..

    Јас сметам дека твојот маж и твоето дете не ги заслужуваат тие спомени што не можеш да се откажеш од нив
     
    На zbuneta66, makedon81, Leonida2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Mateica

    Mateica Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    657
    Допаѓања:
    1.997
    Пол:
    Женски
    Zdravo
    Vaka sega...vo faza sum na razveduvanje pa sakam da prasam
    Kolku Dena vo nedelata ima pravo tatkoto da go gleda deteto ,peed da odime na sud?
    Vi blagodaram odnapred
     
  19. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.640
    Допаѓања:
    152.409
    додека нема судска пресуда се е ствар на договор измуѓу вас двајцата
     
    На Mateica му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Од 4 до 5 пати месечно мислам беше максимум.
     
    На Mateica му/ѝ се допаѓа ова.