Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

 1. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.187
  Пол:
  Машки
  Конкретно не ми најде ништо...
  Screenshot_20190406-181106_Chrome.jpg
   
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.575
  Допаѓања:
  87.626
  Па пребрауваш глупости :D
  Не се специјализирани за неверства

  Пребарај: Приватен детектив, и ќе видиш
   
  На Animali и NarCis@ им се допаѓа ова.
 3. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.187
  Пол:
  Машки
  Нема такво чудо кај нас. Не знам каде си сретнала такви детективи, но изгледа тоа некој се заебава со народов.

  Проблемите треба сами да си ги решаваме, а не некои измислени детективи.

  Сами треба да сме си детективи, а не да бараме помош од други.
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.387
  Пол:
  Женски
  Во Скопје постои лиценцирани детективски приватни фирми, но нивните услуги се претерано скапи.
   
  На Biny, Milobebence и WildMk им се допаѓа ова.
 5. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  4.998
  Допаѓања:
  58.151
  https://zk.mk/search/?what=detektivi

  Ако некој те следи, јас сум :)
   
  На mal.ecka, Dust, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  2.927
  Допаѓања:
  14.991
  Пол:
  Женски
  Свекрва ми како мед. сестра , вели дека болницата е најоговарачка институција. Верувај така е . Отидов еднаш кај свеки на работа ( требаше да земам нешто) и ми направи кафе ( немаше пациенти во моментот) , ако веруваш и сестри и доктори и болничари , сите со ред оговараат. Ако имате познат во одделот на твојот зет, само објаснете му ја целата ситуација, ако нешто знае ќе ви каже. А каде има чад има и оган.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.841
  Допаѓања:
  110.950
  Пол:
  Женски
  Зависи колку дена му треба. Тарифата на другар ми е 500 евра, па за чудо има и клиентела(facepalm)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Biny

  Biny Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Машки
  И може со брачниот другар дополнителен договор да си направи, пола вистина да каже.
  вин-вин-вин
   
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.841
  Допаѓања:
  110.950
  Пол:
  Женски
  Тоа е кршење на професионалната етика. Како дипломиран детектив и магистер по безбедност, можам да ти кажам дека и ние имаме трошка морал и не е се за парите.
  Дури имаме и специјален предмет на факултет што ја обработува таа тематика.
  Еве ти нешто да прочиташ
  Професионалната етика или дентологија на приватниот детектив,исто така се засновува на принципите и нормите кои ги определуваат членовите во било кој занает или фела (лекари, правници, адвокати, новинари, полицајци). Етичките кодекси најчесто немаат сила на санкции како законските, туку само укажуваат на потребата од совесно однесување како професионалец во струката. Професионалниот кодекс кој се пропишува и донесува во рамките на Асоцијацијата на приватни детективи,ги содржи основните вредности и принципи на дејноста детектив. Тие основни вредности се
  1)Принцип на професионалност во вршење на дејноста, што подразбира извршување на работите на високо стручно ниво, но истовремено еднаков третман на странките,со што се запазува принципот на еднаквост.
  2) Принцип на должност се однесува на обврските при извршување на работите во согласност со сопствената совест и чуство за должност. Овој принцип бара одговорно вршење на работите и исполнување на обврските. Покрај овие два основни принципи,за детективската дејност мошне битни се и принципите на совесност, чувањето на тајни, коректност, ефикасност, принципот на взаемна доверба и соработка, уредност и навременост во извршување на работите во интерес на странката.Овие принципи објективно преставуваат обединување на моралните и правни вредности и норми иградње на углед, престиж и пример за останатите во рамките на фелата
  Во вршење на дејноста приватниот детектив мора да води грижа за правото на секое лице во поглед на заштита на достоинството,угледот,честа и приватноста (личниот и семеен живот, моралниот интегритет, приватни фотографии и разговори).
   
  На Biny и Milobebence им се допаѓа ова.
 10. Biny

  Biny Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Машки
  Немав намера да навредам никого, мило ми е за тебе, беше полу шала полу вистина.
  Сепак знаеме каде живееме.
  Се извинувам
   
  На Targetdora му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.575
  Допаѓања:
  87.626
  Не сите вие Даст...
   
 12. Bubish26

  Bubish26 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Детективи има, од сигурни извори знам. Малце ми е глупаво да прашам за точни информации ама колку што памтам човекот се викаше Милан, имаш различни тарифи и добиваш прислушкувани разговори, тоа дали е законско не знам.
   
 13. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.841
  Допаѓања:
  110.950
  Пол:
  Женски
  не е
   
 14. lovely girl M

  lovely girl M Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Ako doshlo do toa da go sledam mazot so detektivi za da go fatam so shvalerkata podobro da mu turam pepel. Na primer so tie pari ke odam na odmor:D
   
  На Luminary, lovestoneddd, Rose96 и 24 други им се допаѓа ова.
 15. Ance-to

  Ance-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Zdravo bi sakala da prasam nesto ne znam dali do sega e postaveno prasanjeto. Znaci vaka jas ziveam vo Avstrija zedov viza preku maz mi i sme vo brak godina i pol a jas imam viza edna godina. Problemot e vo toa sto maz mi me izneveruva a jas se plasam deka ako se razvedam ke ja izgubam vizata. Dali nekoja imala nekoe vakvo iskustvo da mi kaze koja e procedurata za mojata viza. Fala odnapred
   
  На marlonbrando69 и DanceT им се допаѓа ова.
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.105
  @orhideea ај види ако знаеш како е законот ?
   
  На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
 17. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  50.846
  Ќе ја изгубиш да.
  Мажот ми има виза за 5 години и кога ја извади му кажаа дека за да ја задржи треба минимум 3 години да биди во брак со мене.
  Ова за Тирол.
   
 18. Ance-to

  Ance-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Fala za informacijata ❤
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mateica

  Mateica Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Dobar den feminki
  Sakam da prasam odkoga majkata ke go dobie staratelstvoto smee da pomine granica bez dozvola na tatkoto
  Blagodaram
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  10.882
  Допаѓања:
  16.064
  Пол:
  Женски
  Треба потпис. На една комшика и побараа.