1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    33.626
    Пол:
    Женски
    Најлесно е да си отидеш. Ама дали е тоа вистинското решение?

    Пред се смири се и добро размисли самата, дај си време и не избрзувај. Значи не дозволувај никој да ти влијае на твојата дефинитивна одлука...Значи буквално НИКОЈ ниту твоите, ниту другарки, ниту форум. Никој и ништо нема право да се меша и да ти влијае на така важна одлука од која зависи твојот понатамошен тек на животот и пред се животот на твоето дете. Што и да одлучиш, треба да си свесна дека сама си ја донела без ничие влијание и тоа е онаа правата и вистинската одлука за тебе. Нема назад, продолжуваш напред.
     
    На gjoker4e, friendy, stetoskop и 11 други им се допаѓа ова.
  2. Elenpelen

    Elenpelen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    825
    Пол:
    Женски
    @Синоличка006, јас кога го прочитав твојот пост, солзи ми дојдоа, ептен се соживеав. Сега ти е тазе работата, ти иде од земја да го треснеш. И не си барај вина во себе, тоа не го ни помислив, кај мене нема-варал зашто се запуштила жената и сл., за тие работи има разговор, соживот. Ама баш зашто ти е тазе целава ситуација, дај си време повеќе за себе, ќе видиш што понатаму.
     
    На stetoskop, anggell, lovely girl M и 4 други им се допаѓа ова.
  3. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Неверството боли секако но мислам дека повеќе би ме болело ако партнерот ме изневерува со една личност неколку пати отколку само еднаш да имал некаква си авантура.Има една поговорка вели еднаш е грешка ама вториот пат е избор.
     
    На stetoskop, hermosa, Annora и 8 други им се допаѓа ова.
  4. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Разговарајте отворено која е причината зошто дошло до тоа... разговарајте за иднината на вашето дете и за вас. Твое е дали сакаш да останеш со него или не.
    Јас мислам доколку имаш можност да заминеш и да бидеш самохрана мајка тогаш разводот ти е најдобро решение. Бракот после неверство не е ист и колку и да се кае и да му простиш нема да заборавиш секогаш ќе се сомневаш. Сепак што и да одлучите ти посакувам среќа во понатамошниот живот :*
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Охрид88

    Охрид88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2018
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    А шо ке се случеше ако на пример ти го изневереше него??
     
  6. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Јас ќе одговорам на прашањето, затоа што многу пати си го поставувам на себе што ако јас бев личноста што изневерила? Незнам дали сум способна за такво нешто но во случај да ми се случело такво нешто сигурно ќе ми било срам што сум направила такво нешто, би признала сама на својот сопруг без тој да ме фати и сигурно би се разведила, освен ако не се случи да ме убеди на некој начин сопругот да останам покрај него. Верувајте никој не заслужува да биде изневерен тоа е за мене многу ниско многу подло и кукавички, ако има нешто што ми смета кај брачниот другар подобро е разговор да се каже сѐ отворено па да се најде заедничко решение, дали е сексот во прашање дали е губењето на привлечноста, физички изглед и слично или па изчезнала љубовта сепак е подобро отворено да се каже. За мене е фер искрениот разговор па потоа се ослободуваш себе си и другиот до тебе. Јас истото прашање му го поставив на мојот сопруг, Што ако јас тебе те изневерив, ќе ми простеше ќе ми дадеше друга шанса, одговорот му беше НЕ
    Тогаш зошто јас да простам? Затоа што сум жена затоа што имаме дете, затоа што сѐ уште и покрај неверството имам некакви чуства? Се прашувам јас зошто да дадам шанса, Дали тоа нема да го направи пак, и како ќе му верувам во иднина? Човекот што доживува неверство посебно од некој што не очекувал да му приреди такво нешто носи огромна тежина и болка и големо разочарување.
     
    На Nausicaa, RosettaStone, stetoskop и 9 други им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ај замини на некое време од таму.
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.305
    Пол:
    Женски
    @hopes ,ако сакаш мое мислење.Машките се погорделиви ,а за неверство изневеруват и двата пола верувај.Ако мислиш дека не можеш да простиш немој .Но дај му време на времето малку размисли со студена глава ,и највеќе е важно во каков однос бил со другата со која те преварил.И на младите им е тешко сега,трпат лоши врски,полигамни фраери и разни глупости,никому не му е идеално ако погледнеш наоколу.Ти и само ти ќе се справиш со ова ,само малку погледни по објективно и поставувај си прашања дали утре нема да си спомнам за неверството,дали пак ќе се случи истото и ќе најдеш одговор
     
  9. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Дали нема да спомне? и да одговори со не ќе се излаже кога тогаш во кавга и лутина и да нема никаква врска со неверство ќе го спомне... не и го изел последното парче торта па ај ќе замижи и ќе заборави после ова ќе има секогаш сомнеж дури и да нема причина..
     
    На snegulkata и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски

    Вака во минатото (турско) било кога жената била "Учена" да премолчува и да ќути на се што ќе прави мажот . Али гледам уште има потчинети .
     
    На Nausicaa, joy1, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Aw-aw

    Aw-aw Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2018
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    554
    Пол:
    Женски
    Retki se lugeto sto mozat da prostat i celosno da go zaboravat neverstvoto. Bev izneverena od togasniot decko, pred 10godini,so koj 3 godini ziveevme sami, dvajcata provincijalci toj rabotese jas studirav, vrska idealna, kako vo brak funkioniravme kako dve tela edna dusa. Me izneveri za edna vecer, go fativ na delo. Nikogas ne mu prostiv. Toj se kaese mi se izvinuvase, imavme kontakt uste edna godina posle neverstvoto, go sakav neizmerno, no nikogas nemozev da mu prostam.
    Po neverstvoto znaevme i po celi denovi da sedeme zaedno, da razgovarame na sekakvi temi, da odime na soping zaedno, no stom dosgase do fizicki kontakt, obicen kontakt raka za raka, vednas mi se vrakaa scenite od neverstvoto, bedejki go fativ na delo. Se izmacuvav, po celi denovi, celinoko, no nemozev da pominam preku toa sto mi go napravi
    Prasanja eden kup, zosto kakokade zgrediv, nali navistina bese samo steast ili imalo i cuvstva, sto mu falese kaj mene, pa pomisli na druga, dali povtorno ke go stori istoto so bilo koja druga. Edno mi bese jasno, nikogas poveke ne ke mozev da mu veruvam, a da ziveam vo postojan somnez za mene bese nezamislivo. Resiv da prekoneme sekakov kontakt, edvaj preziveav no pomina i toa.
    Samo zaprasajte se vie izneverenite, dali ke mu veruvatena soprugot/soprugata koga ke vi kaze deka ke odi na kafe so drugarite, vo kadana docna vo nokta.
    Ako treba da odi na sluzbeno patuvanje?
    Dali vo sekoja i najibicna kavga, nema da mu prerecete "ti mene me izneveri"
    E sega malu e komplicirano vo brak so deca, no vo takov brak, ne e izneveren samo sopruznikot, tuku i ljubovta kon deteto.
     
    На Ladybug98, Rose96, Nausicaa и 25 други им се допаѓа ова.
  12. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    7.230
    Sigurno se sekavas na turskoto I na potchinetite zeni.
    Sekoja zena neka si pravi kako sto misli. Ne gledaj po tugite dvorovi, glej si vo tvojot I da ne se potchinuvas neli ko vo tursko.
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски

    Не знам дали гледаш али контрадикторна си самата со одговорот.

    А, и што се вознемире толку со турско ти ако си гледаш во твојот двор само нема да те занима што мислат другите .. Нели? ;)
     
  14. Синоличка006

    Синоличка006 Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Веројатно ке ме избркаше од дома!!! НЕ мојот сопруг никогаш немало да ми прости доколку му го направев тоа,ке си се шеткаше низ град ко ослободител. Ни заради дете ни заради ништо немало да ми прости, Го прашав и јас истото,ми рече ке ми простел заради детето. Ама тоа е одговор поради ситуацијата која ја имаме.
     
    На Nausicaa, stetoskop, tina2018 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. deathinside

    deathinside Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Во право си!
    Инаку и јас истово би го помислила...
     
  16. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Кажете, Што кога тој што веќе ве изневерил се заљубил во личноста со која бил во тајна врска но тоа не сака да ви го признае а вие тоа го чуствувате и знаете дека е така?
     
  17. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.142
    Допаѓања:
    25.090
    Пол:
    Женски
    веднаш развод брака, никој не е должен да го трпи тоа!
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Само ќе се измачуваш. Развод. И трбе ти треба љубов.
     
    На hermosa и WildMk им се допаѓа ова.
  19. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Не сака он развод, не признава дека ја сака но јас знам дека тој има чуства кон неа. По однесувањето кон мене знам дека тој нема љубов кон мене, можеби само чуство на сожалување поради детето. Не сака развод. Јас повеќе сакам да се знае вистината ако ја сака нека си биде со неа вака мислам дека тој се мачи со мене а и јас со него затоа што ја нема љубовта кон мене и јас страдам.
     
    На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Поважно е ти што сакаш, а не тој.
    Хм тој не сакал развод, а како сакал? Ем со тебе да те сожалува поради детето како што си пишала и да нема љубов кон тебе а во исто време да е со неа и да си ја сака.
     
    На makedon81, Chanell*, Alita и 4 други им се допаѓа ова.