1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Кажи му развод или ќе си најдеш и ти друг и решен проблем
     
  2. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.604
    Допаѓања:
    151.813
    ваљда и двете ве сака и ни е за ваму н за таму па вака најмногу му одговара
    ако била подолга врска ваљда е заљубен во неа ,у спротивно ако нема чуства за неа нема да биде долга врска
     
    На WildMk и Petar80 им се допаѓа ова.
  3. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Да врската 1 година, сега тврди дека нема ништо меѓу нив дека се е завршено, мене ми вика дека му значам и не сака развод, но јас гледам и чуствувам дека тој сака да е со неа и отворено го прашувам и му кажувам дека го ослободувам ако сака да е со неа да не се мачиме двајцата затоа што ова е само измачување. За детето воопшто нема проблем кога сака ќе го гледа, но не сака развод ме убедува да почнеме од почеток, и секој ден така исто, живееме буквално како цимери. Незнам зошто не сака да ставиме крај. За моите чуства јас веќе незнам што чуствувам, има денови кога мислам дека не можам без него има денови кога плачам и чуствувам само бес, лутина, омраза кон него и самата со моите чуства сум во хаос. А од него искрено не чуствувам дека има љубов кон мене.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.604
    Допаѓања:
    151.813
    за твоите чуства ти најдобро си знаеш ,најдобро знаеш дали ке се разведеш или ке му дадиш друга шанса
    неможам да бидам паметна и да ти кажам вака или така прави тоа самаа ти треба да си го разјасниш само со ладна глава
    остај нека помине време малце да видиш шо ек се дешава
    колку време има поминато од дешавката?
    извини ако си напишала предходно
     
    На WildMk, Tajnaotrovna, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.276
    Пол:
    Женски
    По ова што го читам таа не сака да биде со него. И сега ако го оставиш ти ( што имаш потполно право дете или не) свесен е дека ќе остане сам. Е тоа него го плаши. Ни дете е во прашање ни ништо. Таа ако си е слободна нема да сака некој со дете. Вака и одговарало. И удирало на его, еве јас сум подоброа од жена му со мене е. Така да ти ќе попуштиш нервно, детето осеќа напнатост.. а он си се лади. Оди на некое време живејте одвоео па да видиш како ќе се понаша. Мада јас не би простила неверство. Не би можела да го гледам , би ми се гадел да знам дека бил со друга додека јас дома седам, му растам дете и сум градела дом.
     
    На Ermina Mina, Pepa B.., tessie и 13 други им се допаѓа ова.
  6. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Не мислам дека таа не сака со него напротив мислам дека доколку тој сака таа веднаш би прифатила мислам дека тој има некој страв од осуди за да биде официјално со неа. Иначе бевме разделени 2 месеци и јас искрено не видов некое подобрување кон мене лично додека бев кај моите на крај тој сакаше да пробаме наводно пак заедно, јас бев решена на развод и кога му соопштив дека ќе поднесам тогаш не побара за назад дотогаш беше топло ладно. Искрено прифатив само поради детето да дадам шанса, можност но сега си мислам дали постапив добро воопшто. Тој тврди дека е завршено се со неа а и по последните пораки што видов тој и пишува дека готово завршува таа го моли да не ја остава дека тој и ветил дека ќе се врати по неа дека ќе ја земе и такви ствари. Од тогаш немам ништо видено.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.276
    Пол:
    Женски
    Не си згрешила. Си дала шанса да не биде после што ако.. ама гледаш дека ти се уништуваш. А тоа дали ќе го осудуваат требало порано да мисли. Не си го уништувај сопствениот живот, за некој кој очигледно не заслужува да биде дел од него.
     
    На SexiLy, cresa-jagoda, Shmizla94 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Што мислите за ова..мојата сестра расплакана ми раскажа..дека нашла во гардеробата на зетми женски приврзок од накит...дури планира да се разведе...
     
  9. Abc07

    Abc07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Dobro ne razgovarala so soprugot mozebi bilo iznenaduvanje za nea??? Ili najdi nesto pa odma razvod mozebi ima objasnuvanje nekoe
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.276
    Пол:
    Женски
    За приврзок да се разведе?? Нека го земе нека го стави на ланче и да се шета со него пред мажот и Нека види реакција.
     
    На Loretta, candy.cane, Pepa B.. и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Prvo neka razgovara so nego, neka go prasha chiv e toj privezok. Mozhe bi e kupen za nejze. Ne veruvam deka ako ja izneveruva deka privezokot ke go stavi vo plakar za da taa go vidi. A za da se razvede e lesno ama prvo razgovor da se raschisti problemot.
     
    На WildMk, cresa-jagoda и anaja1 им се допаѓа ова.
  12. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Разговарсле со иницијали е приврзокот женски. ..тој само се насмеал и и рекол ај дознај убооо па кажи ми што мислиш и рекол најди чиво е игра мајтап а она се нервира.Не кажува од каде е она сама да дознаелс и вели...
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Таа треба да си оди на неколку дена и некс му остави ливче. Дознај кога ќе се вратам.
    Многу зрела постапка мајтап што игра. Мислам дека не ни ја сака. Да ја сакал и да немал напраено ништо ќе се обидувал да ја разубеди и ќе ја молел да разговараат, меѓутоа мајтап?
     
    На tessie и Alisa22 им се допаѓа ова.
  14. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Незнам што да кажам....можеби го нашол па го ставил во џеб....она е многу љубоморна на лош начин го прашала му изназборелс лоши работи ..и затоа тој така и рекол...пошто се знаеш и рекол си дознала дознај све пошто знаеш што ме правушуваш неможаам да се нервирам за твојте љубоморни сцени..не верувам да ја изневерува посветен е многу на неа и на децата...
     
  15. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.276
    Пол:
    Женски
    Iskreno da ti kazam ako sestra ti vaka prodolzi so ispadi na ljubomora, moze samo da go natera kon druga zena, koja e so samodoverba, i koja nema da mu pravi ljubomorni sceni za se. Nisto ne rasipuva brak kako ospesivna ljubomora.
     
    На Oscar Lady, Feminka22, SexiLy и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Епа заборави многу битен детал да ни спомнеш љубомората. Тогаш тој води инает заради начинот на кој му го рекла тоа. Но сепак избегнал да даде одговор, што значи крие нешто.
     
    На WildMk, cresa-jagoda, nena2010 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.276
    Пол:
    Женски
    Ili pa e nesto sosema banalno, ama nejzinoto histerisenje mu doslo preku glava pa namesto da se pravda za nesto sto ne postoi, ja ostavil nela se maci i neka pravi filmovi.
     
    На candy.cane, WildMk и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
  18. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.604
    Допаѓања:
    151.813
    чист му е дупот на човекот затоа се ладе
     
    На WildMk, SexiLy, Tajnaotrovna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    И јас мислам да имало нешто би се правдал чиста совест има и затоа така прави. ..неможе да се правда некој за нешто што не направил...фала што одговоривте разговарав со неа и со него..сепак сестра мие знам дека не треба така да прави но сепак не издржав да не ги седнам двајцата за сестра ми се би направила нема да дозволам да ја натажи некој но сепак знам колку е он посветен и предобар и грижлив татко...фала ви позз
     
    На WildMk, nena2010, Abc07 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.276
    Пол:
    Женски
    E pa sedni ja sestra ti da ja smiri malku ljubomorata, da ne si napravi od nisto belja.
     
    На Maremama, Ostaveniot и Milobebence им се допаѓа ова.