1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.243
    Пол:
    Женски
    @Maremama Да не се иницијалите од мајка му или сестра му? Некоја блиска роднина?
     
  2. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Не се,непознати се можеби е најдено сигурно..
     
  3. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.629
    Пол:
    Женски
    Ако му буричка секој ден по џебови, тоа ќе го изнервира. Ама па баш женски привезок, и да најдам нешто на земја па не го зимам. Чудни створења се маживе. Добро што си зборела со двајцата, добра душа имаш. Си го спасила бракот.
     
    На cresa-jagoda, Ladybug98 и Feminka22 им се допаѓа ова.
  4. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Реално незнам што да мислам:?:
     
  5. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Можеби има работа која вклучува и жени-клиенти ( стоматолог , доктор или некои слични професии ) па можеби и паднало на некоја жена , па го земал дома за да го врати ( можеби воопшто не знае чие е ) , па го заборавил по џебови . Сестра ти треба да ја смири љубомората , и да го праша со убаво . Во зависност од неговиот одговор , да постапува понатаму . Добро е што те има тебе , но , не секогаш може да доаѓа кај тебе за неважни работи и да се кара со сопругот и . Утре и ти ќе имаш свои проблеми за решавање , не можеш да се растегнеш на милион места..
     
    На cresa-jagoda, gjoker4e и Maremama им се допаѓа ова.
  6. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Да, има таква работа и јас прво на тоа помислив дека го нашол и го зел..знае дека сум за неа тука секогаш и секогаш и помагам за се...и двајцата се тврдоглави таа со напади веднаш тој со молчење и бегање...ќе им помине..некогаш мала ситница е доволна за да се распадне еден брак од ништо нешто..затоа бидете секогаш смирени и размислете пред да кажете некоја глупост во нервоза...ова го сватив
     
    На WildMk и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Најлесно е да се растури едно семејство , тешко е да се зачува . Ним ќе им помине , но утре ќе имаат деца ( можеби веќе имаат ) , па тие ќе патат од секојдневните караници .. посоветувај ја да проба да се исконтролира во вакви ситуации , да направи муабет со убаво зад затворени врати , без децата да насетуваат .
     
    На mira.mira, WildMk и Maremama им се допаѓа ова.
  8. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Да така е најлесно е да се распадне се тешко е да се зачува, децата најмногу страдаат од се. Поради нив и се правиме и најтешкото ќе го издржиме.
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Да имаат деца,ако мие сестра ама многу претерува со испадите ја седнав убавото и кажав дека ако продолжи вака ќе си го растури бракот разговарав и со него му реков да не се нњевира да и каже...и испадна дека е лут затоа што му изназборела глупости дури го навредила ти ваков ти онсков а он е стварно предобар се прави за неа и децата ...и испадна дека го нашол паднато и го зел пошто е златно а никој не го побарал па го зел да го смени вика од мравка слон напраелс сестрата..фала што одговоривте..добро е сега се среди а на неа не смее да и се повтори ја научи лекцијата дека од тие филмови што може да си направи затоа за секој проблем само со убав разговор може да се реши и со разбирање и почит позз :*
     
    На Milobebence, WildMk и tina2018 им се допаѓа ова.
  10. manako1

    manako1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јули 2016
    Пораки:
    3.473
    Допаѓања:
    67.040
    Пол:
    Женски
    Сите ја окривувате сестра ти со љубоморните испади. Кога веќе е таква зет ти требало ако навистина го нашол привезокот да го покаже на неа и да се договорат што ќе прават со него. Вака и нељубоморна жена ќе се посомнева. И кога веќе прашала каков е тој одговор со исмевање:штом знаеш се погоди на кого е. Немој бранејќи го зетот,сестра ти да излезе во право и стварно да погоди на кој е.
     
    На Lolipop23, cresa-jagoda, kim.k и 15 други им се допаѓа ова.
  11. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Не е од сеа ново пред неколку месеци го нашол ама зсбоварил да каже инаку никогаш не и одговарал така ама и он не знаел дека толку ќе и отиде мислата на тоа..инаку нормално секоја жена би прашала . Во право си сепак требал убаво да каже одма .позз
     
    На tina2018, WildMk и manako1 им се допаѓа ова.
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Какви филмови драми човече :wasntme:
     
    На Alisa22, tessie и WildMk им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Да ми се мажиш и ти, па да изнародиш, па ќе има и кај тебе...
    Нема брак без, барем една драма :D
     
    На elenaxbbg, candy.cane, MamacitaBuena и 10 други им се допаѓа ова.
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Дај Боже, ќе видиме дали ќе се мажам или не хахахах.
    Ама знајт оково да препознајт филмче од реалност.
    Ногу серии гледат љугево.
     
    На Milobebence и WildMk им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Абе, не баш ова со љубомората, ама нешто ќе има..
    Дали пари, дали излегвање, дали чистење, дете глеање.. Било шо.
    Години се во прашање, нема шанси се' да тера без драми..
     
    На elenaxbbg, cresa-jagoda, zalosna и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Животот е драма срцка... Колку драми ќе имаш и ти ехе
     
    На elenaxbbg, cresa-jagoda, eli25 и 4 други им се допаѓа ова.
  17. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Не го оправдувам зет ти.
    Бидејки се ставам на место на маж ми, наоѓал работи и ми кажувал, еден период додека работеше една одредена работа се случуваше да наоѓа све и свашта, од очила до обетки зборувам за поскапи работи, ми ги сликал и ми ги пракал или донасал во прва прилика, бидејки ионака никој не ги барал никогаш па се случуваше сите вработени да наоѓаат по нешто и да даваат на кого како.

    Секој би си помислил и би се запрашал што и како. Секој, не знам на прв поглед бурно би реагирал поготово па инициали. Врегање НЕ ама муабетот за разрешница ДА.

    Наместо да се смешкал сопругот под мустаќ и да молчел требало да каже значи го најдов никој не го побара и сум забораил и така.

    Вака ситуацијава као тој горд и дигнат испага, е не ти кажувам треба да ми веруваш. Не е за верување или не верување почит е у питање.
    Као заборавил а оваму се смешка додека сестра ти се нервира.
    Нормално дека ќе се нервира ако го сака и слично.

    Ти моме шо напраи?
    Абе седни го сопругот пробај да зборувате, ќе му кажеш сакам да сум на чисто со тебе, или ќе бидеме фамилија или нема да бидеме ако веќе си решила да простиш.
    Вака испага дека тој седи на два стола и мува не го лазе или не може да избере.

    Секоја жена заслужува живот, ќе му кажеш дека сакаш да разрешете се, дека вака не можеш да живееш, дека сакаш маж и фамилија наместо цимер и човек што не може да избере.

    Ај што си му простила си му простила, ама ако и поматаму е ладен и немате никаков однос и брачен живот не знам што те влече да седиш таму?!

    Пресна е ситуацијата па затоа не знаеш ни што чуатвуваш ни што да правиш тотално те разбирам. Максимум треба да помине време за да најпрвен расчистиш со себе и своите чуства па да раскрстете со мажот дали развод или нов почеток.

    Ако сметаш дека навистина не знаеш и немаш појма што да правиш дај со време, кога ќе сфатиш оди напред цврсто и одлучно без разлика дали е развод. Ако продолжиш со човекот продолжи доколку тој те заслужува, ако и понатаму е ладен и безволен самата ситуација би ти покажала дека навистина е крај.
     
    Последна измена од модератор: 31 август 2019
    На cresa-jagoda, oblace1, Maremama и 4 други им се допаѓа ова.
  18. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Штом се вратив назад и решив да дадам уште една шанса одлучив да видам извесен период дали ќе се средат работите. За разговарање му кажав отворено или ќе смени начинот на кој се однесува или ќе си заминам засекогаш и ќе поднесам развод. Еве два дена некако се прави дека е заинтересиран за внимание, па ќе видиме до кога ќе е така, тој и сам незнае што сака тој си има проблем со сам себе не е начисто што точно сака, затоа дадов време да видам како ќе се одвива целата работа ако гледам дека нема поправање нема да дозволам повеќе да страдам и да ми се наруши здравјето се знае дека ќе пресечам и ќе ставам крај.
     
    На makedon81, EDNAEMAJKA, vitamina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889

    Се согласувам дека не требало така да реагира. Ама карактери се во прашање. Не ги знаеме сите детали, можеби имало и други работи во моментот што му се насобрани ( не мора да се поврзани со сопругата) па едноставно така изреагирал. Можеби не е правилно, ама никој не е совршен и тоа не значи дека не ја почитува.
     
    На Maremama му/ѝ се допаѓа ова.
  20. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Во ред, во право си. Како и да е требало да и каже.. секој би си помислил и би се запрашал за вреден предмет со непознати иницијали плус.
    Не значи дека и женава не верувала ама барала одговор што е најнормално.
     
    На Fleur-De-Lis, Milobebence, ForeverYoung и 1 друга личност им се допаѓа ова.