1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Типов си има замена за "ладни" денови. Мене искрено ми личи на превара. Лично не божи си пишела со машко срце, душо и слично ако не сме во некаквс си интимна врска. А, тоа што е на мјут како што кажа членкава погоре и те како е сомнително.
    Самер и да ја запознајт што, можеби една голема фарса ќе изиграат пред неа.
    Не давај му до знаење дека го проберуваш, баш напротив делувај како незаинтересирано, кога тогаш глушецот ќе се фати на стапицата. Што е целта на таканаречениот "искрен" разговор кога тој ќе ти одрекува? Во негова полза е да одрекува. Биди внимателна и проверувај внимателно.
     
    На oblace1, Nausicaa и Abc07 им се допаѓа ова.
  2. shyRose

    shyRose Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Искрено досега не размислив дека би можела да биде на мјут за да не стигне нотификација. Ме подзамисливте.
    Ме копка тоа што сме физички одделени и автоматски многу е полесно да се изневери. Сакам да имам доверба, пред да го дознаам ова што го дознав имав максимална доверба во него, просто никогаш не можев да си замислам дека би направил нешто за да ме повреди. Не сакам да бидам опсесивно љубоморна и да барам слики на секое излегување каде е и со кого е, ама ме копка константно. Посебно што и на работа се заедно, ми се чини само на тоа мислам.
    Последно на темава разговараме многу често бидејќи се почесто имам љубоморни испади и пробувам да му дадам до знаење дека имам причина зошто да реагирам така. И на секое ми се извинува дека знае дека згрешил со постапката, дека не би направил ништо да ме повреди, но и дека морам да ја повратам довербата во него некако.
    Искрено не знам како.
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Не е во ред така да комуницира со колешка. Срце, маче, душо, и сл. Тоа се кажува на партнер/ка, а не на колешка. И постојано со неа да се допишува....нешто не ми штима.

    @Fleur-De-Lis однесувањето ќе го издаде. Не би рекла дека ќе биде смирен доколку има нешто со таа другата.
     
    На Mrs. Lovett, PaLaVa, Luna91 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Он не те излажал еднаш туку повеќе пати а секоја нова лага води кон друга лага , како би се чувствувал он ти така да зборуваш со колега?
     
    На PaLaVa, Peperutce1115, oblace1 и 8 други им се допаѓа ова.
  5. shyRose

    shyRose Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    @Alisa22 истото му го имам кажано повеќе пати. Му нагласив и дека вториот пат кога видов дека си продолжиле да пишуваат многу ме повреди и ми направи уште помалку да му верувам.
    И јас го прашувам како би се осеќал ти јас истото тебе да ти го направив, да си пишувам со такви зборови со колеги, да сум секојдневно со нив во иста канцеларија, да го лажам дека не пишувам а буквално цел ден да окапам на чатот? Па тие во еден ден имаа толку многу муабет правено, 20 мин го читав муабетот само од 1 ден. Ми вика така саркастично е што, да не треба да сменам работа сега.
     
  6. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Знам, ама он веќе знае дека таа се сомнева во него и сега ќе биде внимателен да не се одкрие ништо.. Затоа и бришел разговори на чет. Како би постапила ти? Јас искрено незнам, освен да внимавам. Стварно тешка ситуација што тешко може да се открие, сепак се колеги и на работа.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Не е ни прва ни последна ситуација колеги да се сплеткаат. Јас мислам дека он има нешто со колешката. Еден ден самиот ќе се издаде. Нема логика толку често да пишува со неа.
     
  8. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Нити саркастично е, нити погоден е тој разговор циничен < да не треба работа да сменам>. Не сте вие дечиња, така цинично да ти вика. Очигледно е.

    Да, се сложувам. Во прилог му оди далечината, каде жена му нема можност да го прати.
     
    Последна измена од модератор: 3 ноември 2019
    На PaLaVa, oblace1, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Мора да има нешто штом се толку блиски ,таа близина значи нешто а он те лаже дека не е ништо , јас мислам дека те изневерува ,толку блиски цел ден да зборуваат да се викаат срце душо а разговорите на Инстаграм избришани ,не се избришани тие за џабе тие се избришани се со цел да сокрие нешто а тоа што почнале на чатот од работа да зборуваат тоа е за да не го фатиш ти на фејсбук во случај да му чепкаш си помислил сигурно нема да му чепкаш во чатот од работа.
     
    На PaLaVa, oblace1, Nausicaa и 7 други им се допаѓа ова.
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам. Ако ситуацијата е чиста он нема да ги брише разговорите. Нека биде маж и нека ја каже вистината. Или си мисли дека жена му ќе го чека дома, а он ќе си фаќа на страна.
     
    На PaLaVa, Nigredo Odor, candy.cane и 3 други им се допаѓа ова.
  11. shyRose

    shyRose Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Многу ме мачи тоа што сме оддалечени. Многу работи ме копкаат, зошто ги избришал разговорите, зошто ја ставил на мјут, дали и од порано правеле муабет на чатот од работа или се тоа почнало откако го фатив со разговорите на фб. Случајно во една прилика бевме излезени на кафе со дрштво и типката со дечко и беше на неколку маси од нас. Па мислам дека цело време се скапа зјапање во масата овој мојов.
    Сто пати го прашав, ми вика не ја ни свиѓал, ниту па некогаш ја гледал на таков начин. Едноставно ми кажа дека во еден период биле многу блиски како пријатели бидејќи поминувале низ слични работи во животот, но потоа се оддалечиле.
    Не знам стварно дали јас сум многу наивна што сеуште на некој чуден начин му верувам.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Forca

    Forca Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2016
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.943
    Пол:
    Машки
    Се согласувам, човеков и симнува ѕвезди на колешката, ја ласка, сите знаеме зошто тоа го прави... Страшно!
     
    На oblace1, Nausicaa, bibiiii и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Не му веруваш туку сакаш да се утешиш дека не те лаже а веле те излажал неколку пати и повторно те лаже,плус тоа зјапање додека она седела до друг како некој заљубен тинејџер кога ќе си ја види симпатијата до друг па не може да тргне поглед ,биди паметна не дозволувај да прави будала од тебе.
     
    На PaLaVa, oblace1, Nausicaa и 8 други им се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Уште колку време ќе бидете одделени? Дај Боже побрзо да го решиш проблемот.
     
    На Alisa22 и candy.cane им се допаѓа ова.
  15. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    28.329
    Да смени работа не, ама да се пододалечи од колешката и те како треба! Ако сака да го сочува бракот де, ако сака жена му да биде спокојна додека се одалечени, ако сака довербата да не ја уништат засекогаш!

    Не ми изгледаат одалечени... цуце, муце, срце, мекушка... но, но:shake:... ич не се оддалечни, и те како се блиски!

    Друго мислам, можно е и овие разговори да не водат до нивни средби, до поблсики физички контакти, до легнување во кревет... можно е, познавам такви кои едноставно сакаат флерт, самите си докажуваат дека ете се добри заводници па редат слатки зборчиња и срцецна кај ќе стигнат. Ама не е во ред тоа, и нормално дека ќе ти смета затоа настојувај да ја прекинат комуникацијата.
     
    На oblace1, Fleur-De-Lis и SummerGirl им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Терај си го животот со свои преокупации, ама кога ќе ти се пружа можност, проверувај.
    Не се опседнувај секој ден-по цел ден со тоа.
    За тебе не чини.
    И да има нешто, тешко дека ќе влијаеш на тоа...
    Само биди внимателна.
     
    На marlonbrando69 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  17. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    1.081
    Со сила не бива ништо.Таму ко ќе заминеш ќе те чека поголема нервоза.Размисли дали воопшто да одиш.Не по секоја цена.Да молам маж да не ме лаже?Море мрш,глаа нек крши
     
    На PaLaVa, Sejfullai, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. *Ane*

    *Ane* Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2017
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Dali mislite deka ako mazot sto patuva, doaga doma posle nekoj 15 dena... I zjapa samo u tel demek neso razgleduva, se slusa so kolegi po tel i nas doma od 3dena so sedisamo 1 den ni obrnuva vnimanie.. Ima tuka nesto ili ja neso si fantaziram :)
     
  19. Abc07

    Abc07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Procepkaj po telefon ako imas prilika da ti bide mirna dusata moze ne e nisto a moze i ima nesto
     
  20. *Ane*

    *Ane* Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2017
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Mu go naceka viberot i mu odblokirav.. Posle toa sledese poraka.. Ne bese nesto strana, mu vikam sto e ova mi vika nz vrska neam, i na ednas pocna da go trga pogledot od mene... Sto e ova a