Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

 1. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  309
  Jas ne odobruvam neverstva ..bev izneveruvana i bev mnogu glupa sto mu veruvav ...krienje na telefoni,kodovi na tel lazni profili...mnogu luge mi kazuvaa duri i so kolata kade imal seks i so koja ....i se nervirav duri ne mu gi udriv "klocite" sega sum rajat neka mu ja mislis togashnata sfvalerka a segasna zena...i veruvajte zenskiot instikt nikogas ne lazi bidejku mazite se mnogu glupi ne znaat da odglumat kako sto treba
   
  На Just.do.it, stetoskop, Mateica и 2 други им се допаѓа ова.
 2. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  47.854
  Пол:
  Женски
  Абе жени, мене би ми било понижувачки да му читам пораки, ако има нешто тоа се гледа, ма од авион се гледа. Не знам може дека не ме снашло па така мислам, ама мислам дека од заљубен поглед поочигледно нешто нема.
   
  На PaLaVa, Dust, stetoskop и 4 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.469
  Допаѓања:
  106.797
  Така мислиш..
  Со тој бившиот, 'заљубен поглед' не ми фалеше, се додека не ми втераше една, и се додека не дознав дека цело време дури сме биле заедно, паралелно имал уште еден куп други врски.
  Така да...
  И со чепкање (немаше мобилни тогаш, ни интернет), шеми и изигравање детектив, се' дознав.
   
  На Alisa22, stetoskop, Milobebence и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.374
  Работата е дека раскин заслужувал само што те пипнал а вака излегува си му се скарала за варање а што те удирал врска нема, за тоа не мора " чепкање".:^)
  Да ме проверува некој, да ми брка по ствари, да ме контролира, ќе го оставам па не знам каков прркрасен да е. А нема да биде. Ме потсеќа кога Кери му пребаруваше по дома на " совршениот тип" па тој ја фати како му демолира заклучени кутии..
  Доста охрабрувате детективски работи. Ако не иде, остави го, не се бламирај со потраги.:nod:
   
  На PaLaVa, candy.cane и darcy им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.469
  Допаѓања:
  106.797
  Ооооф... не мом да објаснувам како и зошто раскинав..
  Пошто милион пати имам пишано на форумов за тоа..
  Иначе, не беше тоа причината, туку беше само уште една информација, добиена во времето кога јас му бев скарана, а тој не прифаќаше, и со закани ме 'држеше' за себе уште 3 години после првиот удар.
  Не знаеш како е да си дете од 18 години, и никој да не 'те спаси'.
   
  На stetoskop, Love 83, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.374
  Од каде знаеш што знам или што не знам? Не мора секое несогласување на мислења да се сваќа како напад.
  Ниско ми е следење на партнер, контролирање, прислушкување, пребарување џебови, барање кармин на кошули. Не знам можеби да објаснам убаво. Нема потреба од тоа. Ако дошло до таму, отиш'о воз у кукуруз.
  Јас сакам да живеам без да се вртам дали некој ме следи.
  Не чепкам по туѓи телефони. Не читам туѓи мејлови.
  Ако нешто сакам да знам прашувам и после мозокот го користам да видам колку е "plausible" одговорот.
  Ни една другарка не би советувала да следи. Имам слушнато следечки ситуации од прва рака како е сопругот фатен на дело со швалерка ама.....јадно ми е тоа се. Оти испадна знаеш со која ја вараше сопругот? Со нејзина вработена. А тој не работеше. Таа двата ги спонзорираше . И него и јебачицата. Ама пред очи да ми се и да не приметам значи дека многу заглибав во работата па однатре ме рушат.
  Не се лутете. Мое мислење исклучиво и мој совет. Кој како сака нека си прави во животот. За мене е блам, не пред други, туку пред себе самата.
   
  На PaLaVa, candy.cane, stetoskop и 2 други им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.469
  Допаѓања:
  106.797
  Не е напад... само сакам да знам.
   
 8. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.374
  Барем бт има причи за психопати кои уценуваат или силуваат, тепаат.
  Страшното е што " почитувани" "активисти" се некои, на кои им се лигават неинформирани луге. Не планирам да вадам моторна пила или да ги демаскирам оти не е моја приказна таа што ја знам. А да беше, хааа....ќе знаев што ќе направам. Можеби не на 16 години но подоцна секако. Ама тоа сум јас. Сфаќам дека секој си има приоритети или стравови.
  Не дај боже ќерка да ми пипнат. Со задоволство ќе го лежам монструмот. Цревата ќе му ги влечам по пат и нему и на се негово мило. Нема да ми помогне, ама не ми гибај мое најмило.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  47.854
  Пол:
  Женски
  Јас само знам дека ако дојде до тоа јас на сопругот да му проверувам пораки за да го фатам, онда нешто не штима во нашиот брак, а кога нешто не штима зошто да бидеме во брак?!
   
  На sj *O*, Butterfly1107, PaLaVa и 7 други им се допаѓа ова.
 10. evangelina.ina

  evangelina.ina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  10.960
  Пол:
  Женски
  Точно ова и јас се прашувам..Познавам личност која редовно му ровари низ мобилен на сопругот,нашла компромитирачки материјали,нон стоп прави сцени(бара во момент на разговор да уклучи камера да види со кого е во моментот) но никако не се разведува.Не и паѓа ни на крај памет развод,финансиски има силен сопруг па се држи до парите.Сцени,кавги,уцени се иди во предвид само мирен,скромен живот настрана НЕ..
   
  На PaLaVa, candy.cane, stetoskop и 7 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.469
  Допаѓања:
  106.797
  А што ако имала 'чувство' дека нешто има?
  Како и јас..
  Треба ли да се прави наудрена, и да се прави дека не е основан сомнежот, туку таа е параноична?

  Иначе, како што кажав, не буричкам, освен ако не 'осетам' нешто.
   
  На stetoskop, Konfetka, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. evangelina.ina

  evangelina.ina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  10.960
  Пол:
  Женски
  ^
  Таа имала "чувство и сомнеж"уште пред 10 години и сеуште го живее истиот живот од тогаш со кавги,сцени и уцени.Тоа мене не ми е јасно..Зошто воопшто ужива да живее под постојан стрес и желба за доминација,за докажување.Тоа е болно барем за мене.Ниедна куќа,ни бизнис,ни пари нема да ме задржат ако се почувствувам втора.И нема упорно да живеам со прељубникот,да му го загорчувсм животот на секаков можен начин, да изигравам детектив,програмер,судија и џелат а пред светот и народот дама и совршена мајка..И не е совршена мајка бидејќи децата чувствуваат,гледаат и патат..
   
  На sj *O*, PaLaVa, candy.cane и 10 други им се допаѓа ова.
 13. Abc07

  Abc07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  1.297
  Пол:
  Женски
  Licno mene i na mm ni se povrzani bukvalno na se accountite od sliki do email se. I ne ne ziveeme vo kontrola ili postojano sledenje. Toa ni e napraveno od dr pricni i dvajcata sakame da si imame pristap do site sliki od mali napraveni dali od negova ili od moja strana isto e i dokolku stigne nekoj povazen mail koj ima vreme od nas dvajca odgovara praka dok i slicno. Toa e toa sto go pisav pogore koga site karti se otvoreni nema potreba od nikakvo krienje.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  9.013
  Пол:
  Женски
  Кога си пишала дека си ја изгубила довербата во него а и тој самиот те нуди да си ја вратиш довербата а ти не знаеш како тури му пепел и не се мачи да се вознемируваш секојдневно дали е тој со неа, тоа веќе не е важно, важното е што исчезнала довербата. И со право ти исчезнала довербата по читање на сите тие нивни пораки.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.738
  Допаѓања:
  19.699
  Пол:
  Женски
  Ти ги чита разговорите со другарките? Може тие некогаш имаат нешто да ти се доверат само тебе, а не и некој друг да го прочита тоа.
   
  На candy.cane, stetoskop, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Abc07

  Abc07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  1.297
  Пол:
  Женски
  Razgovorite so drugarkite se uz kafe ili vino. Ne ni e usoglaseno vremeto za dopisuvanje ili ako iskrsne nesto se javuvaat. A realno ne go zanima sto nie muabetime. Isto sum i ja.
   
  На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.374
  Ако некој има таква намера, ќе си направи посебен акаунт за било што.
  Или чак и телефонски број. Има телефони со 2 броја и уште триста заврзлами.
  Една на дечкото кондомите му ги броеше, па тој пустиот си имаше друг дотур на кондоми, овие стално си беа " на број". Сега се во брак а тој пак вара ама за неа е најдобриот и свесно има одлучено таа дека ќе биде со него. И тој сака да е со неа ви брак. Ама и други сака да секса. Што ќе им праиш? Кој како сака нела си живее...
  Ако некој сака да вара, ниеден ланец нема да го дочува.
  Да не кажувам уште примери оти ко од филм ќе звучат. На човечка довотливост не можеш да се начудиш.
  Така да и фб - профил Ставре Ставрејца малоСтавренце Ставревски ама ич не е гарант за среќен брак и блискост.
   
  На An-na, PaLaVa, elenaxbbg и 12 други им се допаѓа ова.
 18. evangelina.ina

  evangelina.ina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  10.960
  Пол:
  Женски
  Проверував мобилен,барав начин да провалам во фб, е маил, ловев, фаќав на дело, се карав и расправав и патев до бога.Еден ден решив дека е доста и прекинав меѓутоа и љубовта веќе ја немаше во мене па некако се отргнав од мислите што ме опседнуваа.Тој продолжи до последен ден да ми го проверува и опседнува мобилниот(тргнувајќи од себеси убеден беше дека и јас нешто кријам и правам зад негов грб).Тоа беше тешка тортура и постојан стрес, нон стоп го објаснував секој повик и тел.број а мобилниот всушност е моето орудие за работа.
  Зборот "приватност"за мене значи сопствен мобилен и сопствен пристап кон социјалните мрежи.Заеднички акаунти е незамисливо после СЕ она што преживував.
   
  На PaLaVa, Dust, candy.cane и 15 други им се допаѓа ова.
 19. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.344
  Допаѓања:
  66.511
  Шо збориш8-| Демек го наместиле а,не бил тој (facepalm):rofl:
  Некогаш кога читам вакви работи си викам или незнам кај живеам или не постојат. (Или не сакам да верувам ,страшно е).
   
  На PaLaVa, Milobebence, Sexybaby86 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Mateica

  Mateica Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Mnogu si greska duso...ne znaes kakvi glumci ima ...placat za u holivud
   
  На SummerGirl, kuc и stetoskop им се допаѓа ова.