Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.175
  Допаѓања:
  142.149
  Ова е целосно пропуст на социјалните служби.
  Како и секоја институција кај нас, апсолутно неспособни за извршување на работната задача.

  Катастрофа.
  Поарно да не кажеше.
  Се изнервирав сеа:@
   
  На Miss666, thelittle17, Mama993 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Idedemja

  Idedemja Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  3.044
  Пол:
  Женски
  И јас се нервирам, а и како де се кадарни кога гледаме како оди вработувањето во тие служби и како се земаат дипломите по социјална работа и политика. Веќе се вработени тие таму и вонредно тераат до земање диплома кога фиксно осигуруваат работна позиција. Кога ќе се укине моделот на партиски вработувања во вакви битни служби и ќе се вработува кој е волен и учен за таа позиција и се има повеќе пари од буџетот издвојувано за овие служби се би било поинаку. А не само изговори и префрлање на топка од една на друга институција за сите пробеми од овој домен.
   
  На Miss666, teaiva, poenta и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  5.045
  Пол:
  Женски
  Ја начнав темава вчера. Ги гледав работиве во социјално, а на службите не им чуе уво. Овде не се прави апсолутно ништо ако приметат дека детето е малтретирано без разлика во какво семејство живее детето. И со двата биолошки има за жал.
  Но особено со маќеи- очуви е почесто.
  И што е најлошо, не сме ни блиску тоа да се смени
   
  На Snowflake97, violetblue, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.623
  Допаѓања:
  35.109
  Јас ,да јад и реков дека има еден живот и да си го живее како што она сака
  Што јас и ти ли ке и кажеме како да живее?
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  11.863
  Пол:
  Женски
  Нема де, ама колку шо она има право на среќен живот толку и мажот има.
   
  На Idedemja и WildMk им се допаѓа ова.
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.623
  Допаѓања:
  35.109
  е па и он живее срекно
  сите се срекни
   
 7. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.777
  Допаѓања:
  23.710
  Како и да е, детето ќе остане кај ЕДНИОТ родител како што е најчесто, а другиот ќе го гледа повремено.
  Да се подели на пола детето, не може.
  Значи едниот родител ќе има помалку права од другиот. А зошто? Ете постот поназад.
  А ако некој е казнет, мајката, детето или таткото, вината е во мајката, колку сакате бранете ја.
  Да, детето ќе биде казнето помалку да го гледа татко му ради мајката.
  Зашто децата многу многу ретко остануваат со таткото, колку и да е таа виновна.

  Едит - јас глава сечам ако некој на изневерена жена ѝ каже дека детето е подобро да остане кај таткото ако е добар татко. Сите најголемо ѓубре ќе го направеа, имаше скоро таков пример.

  Јас тука се повлекувам.
   
  Последна измена: 2 август 2020
  На FVP, thelittle17, Emotional123 и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.170
  Допаѓања:
  4.810
  Пол:
  Машки

  Izvini koj stereotip e ovoj za besot i nasilstvoto. Zosto etiketiras?

  Jas kako licnost edinstveno neshto sosonuvam e da imam topol dom, a toa go nauciv od toa so me opkruzuvase!
   
 9. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  2.304
  Пол:
  Женски
  Ne e stereotip zivi primeri okolu mene se.
  Ne rekov deka sekoj e takov, rekov neretko, sto ne znaci site i od sekoja situacija.
   
 10. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  3.555
  Пол:
  Женски
  Ако беше светица членката па се замараше само со маж и и беше опседната со него дали детето ќе беше запоставено? Толку и го извади од контекст мислењето што упорно после тоа се вергла без потреба,сигурно љубовникот не и е побитен од детето и тоа што мисли на него постојано никако не значи дека детето е и во втор план.
   
 11. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  3.555
  Пол:
  Женски
  7 години била во брак,не дека изневерувала толку.
   
 12. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.073
  Допаѓања:
  1.954
  Пол:
  Машки
  Не се најде сеуште некој да ја замени Мелиса на темава? :?:
  Расположен сум за давање совети, а она ми беше срцка...:lol:
   
 13. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  5.045
  Пол:
  Женски
  Морав да се вратам назад да се потсетам за што зборуваш. Темата е зборена и завршена поодамна и нема потреба да верглаш пак ист муабет. :hai:
   
 14. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  3.555
  Пол:
  Женски
  Извини што не сум секој ден на форум па денес имав малку повеќе време па расчитав повеќе страни,не верглам,пишувам. Кај пишува дека е завршена?
   
 15. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  5.045
  Пол:
  Женски
  Ок еве верглај и даље. None of my business. Имај убав ден
   
 16. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  3.555
  Пол:
  Женски
  Прости ми кралице,не знаев дека темата си ја прогласила за затворена.
   
  На tinka-mace и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 17. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  5.045
  Пол:
  Женски
  Нема проблем, простено ти е :):hug:
   
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  18.564
  Пол:
  Женски
  Имав школска во основно што нејзините родители беа разведени . Тие беа две деца брат и сестра . Синот живееше со татко им , а девојчето со мајка им . Секако за викенди често се состануваа и одеа на прошетки , на излети и слично . Едноставно , двајцата родители немале меѓусебно разбирање во брак , едноставно не можеле да функционираат како брачни другари , па решиле дека за децата е најдобро секој по свој пат , но дека ќе останат пријатели и заедно ќе ги израснат децата , иако се разделени еден од друг . Ден денес така функционираат , иако и човекот има друга сопруга , и жената се омажи со друг човек , еднаш неделно сите се состануваат и шетаат заедно .

  Можеби го имаат избрано најсоодветниот начин како разведени луѓе што имаат заеднички деца . Не велам дека е идеален , но јас мислам дека на децата никогаш не им недостасуваше љубовта на родителите .
   
  На AngIv, flawless., tinka-mace и 8 други им се допаѓа ова.
 19. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.073
  Допаѓања:
  1.954
  Пол:
  Машки
  Добро е за децата, но дали и за нив? :?:
  Веќе ако и двајцата имаат (или ќе имаат) сопруг/сопруга, како тоа би влијаело на нивниот брак со таа друга личност...
  Малку незгодно е...:worried:
   
  На tinka-mace, Mimmi39 и H.VAGA им се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.138
  Пол:
  Женски
  Зошто незгодно? Другата жена знае во што се впушта.
   
  На flawless., tinka-mace, Bezimenka90 и 1 друга личност им се допаѓа ова.