1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    Nemoj da bides tolku sigurna deka e se bas taka kako sto toj ti kazuva i nemoj da bides sigurna deka bracniot krevet mu e tolku laden kako sto ti kazuva...Navistina se se vrti okolu edna rabota a toa e strasta koja vo sekoja vrska e prolazna ostanuvaat pravite vrednosti a vo eden brak toa se decata.

    na ova vi dadov replika no bi sakala da dodadam uste nesto. Vie velite deka ne treba da bidam sigurna vo ona sto mi go kazuva toj a toa isto kako jas vas da vi recam da ne bidete sigurna vo ljubovta na vasiot soprug i da ne bidete tolku uvereni deka nema druga neli? A kako sto napomenavte se se vrti okolu decata vo takviot brak ostanuvaat samo tie a ne i ljubovta (zboruvam dokolku vo brakot nema ljubov) togas soprugata e samo predmet koj ne znaci i ne vredi nisto vo zivotot na mazot.......
     
  2. dominika

    dominika Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    9
    Jas se izvinuvam,ako draga Sikret te povrediv so moite zborovi,Veruvajmi sakam samo da ti pomognam da gi uvidis nekoi raboti.Jas nemam pravo da te osuduvam ili navreduvam,tvojot zsivot e samo tvoj i ti odlucuvas za nego po koi pateki ce odi.DEVOJKASI i ne misli deka e tolku so tvojata ljubov,mozebi ti povejce potsvesno go sozaluvas ili se sozivuvas so negovata situacija,pa sakas da mu pruzis se ona sto go nema doma.Draga Sikret,decata ne pajgaat od nebo,treba da gi napravis,a zatoa e potrebno vreme,mislam deka me razbiras.Imame slucaj slicen kaj moi bliski,znaj deka sekogas toa dete ce bidi pomejgu vas,pa kolku i da te saka,ce doajgaat milion momenti koga toj ce saka da bidi so nego,a ti sekogas ce imas custvo deka go delis so nekogo.Od srce ti posakuvam da ti se sluci vistinska ljubov vo zivotot so covek koj nema da go delis,i togas od taa distanca samo slatko ce se smees na seto ova...
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
  3. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    da te svakam no jas veke ja pronajdov vistinskata ljubov i bas mie drago sto sum so nego i veke ne go delam so nikoja.Ako nekogo sakas go prifakas so site maani i doblesti i seto ona sto zaedno odi so nego vo ovoj slucaj deteto.Toa e malo i ne e vinovno za nisto.No kako sto zabelezuvam ova nekoj go osuduvaat a nekoi moze i go opravduvaat (dokolku se nasle vo sl situacija).Jas ne sum ni prva ne sum ni posledna sto ke bidi so covek koj veke ima dete......treba samo da znaes da igras pametno i da se potrudis da bides prifanata od stranata na deteto sto se mnogu retki slucaevi a ako jas sum go odbrala nego nzaci deka ke treba da se pomiram so nekoi fakti a toa e deka toj ke treba da go gleda deteto i mn dr. Mene voopsto ne mi ni smeta toa da zivee i so nas.Jas za ova imam razgovarano so sega mojot decko i rascistivme nekoi raboti......Inaku da ti kazam Dominika voopsto ne si me povredila bidejki jas cenam iskrenost i prifakam sekakvi kritiki i dobri i losi, a so tvoite komentari i mislenja moze samo da se osvestam za nekoi raboti ponatamu. Pozdrav
     
  4. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    KOJ IZNEVERIL EDNAS -KE IZNEVERI POVTORNO,,,,,,,,,LOSO AMA VISTINITO,nemora da se vrati kaj zena mu ,moze da ostane kaj ljubovnicata no posle izvesen periot i ljubovnicata sega veke zena ke ja zameni so nova,,,,,,,,,,,VOLKOT VLAKNOTO GO MENUVA NO KARAKTEROT NIKOGAS,,,,,,ne e za cabe kazano
     
    На Amona, iloveyou29, causevsku777 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65
    Eve ti i sama vikas deka si se borela da go zavzemes prvoto mesto.Znaci toj i da se razvede i da skluci brak so tebe ti sekogas ke bides na vtoro mesto ili ke mu bides vtora zena.Inaku ne si pobedila mnogu si izgubila. Da ti kazam i eden statisticki podatok deka 97 % od mazite koi se neverni na svoite zeni im se vrakaat a samo 3% ja izbiraat ljubovnicata.Mislam deka nisto vo zivotot ne ni se slucuva slucajno se si ima nekakva logika i smisla.Coveckiot zivot e kako zrnce vo pesokot brzo pominuva a posle nastapuva ona postrasnoto ili za nekoi poubavoto zavisi koj kako go ziveel zemniot zivot i koj kolku dobra napravil.Gospod neka ti e napomos ako voopsto veruvas vo nego...
     
  6. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    pa videte jas bez borba go dobiv toa sto go sakav zatoa sto taka trebalo da bide toj odluci da stavi kraj na negoviot brak jas nikogas ne go prinuduvav i ne vrsev vlijanie vrz nego.A ne se slozuvam so toa deka koj izneveril ednas ke izneveri povtorno do nekade e taka no ako ima vistinska ljubov togas licnosta do vas vi e sosem dovolna.A vie gledam deka poprvo bi bile iznevereni otkolku ostaveni sto znaci deka sepak na nekoj nacin se pogazuvate.Mozebi ne sum dovolno kompetentna jas da go kazam ova bidejki sum bila so nekoj sto bil zenet no sepak sum bila izbranata a ne ostavenata.I mislam deka vie nemate pravo da mi sudite neli?Toa go kazuvate za da se zastitite sebe i vasiot brak.Ako vasiot brak e dobar i sklucen od ljubov nekoi drugi ne se pa zavrsuvaat so razvod.Bidejki ne znam kolku procitavte na stranicava deka devojkive vlegle vo nesreken brak poradi pogresna procenka na partnerot.Ali jas ne mozam da vi nametnuvam mislenja toa se vasi gledista pa zatoa ne sakam nitu pak vie mene da se obiduvate da mi dokazete nekoi raboti bidejki edna zena koja go zemala i prviot koj go baknala koja ne e dovolno iziveana i si sozdala nekoja idealna slika za nejziniot soprug ne bi sakala da mi popuva bidejki nema nisto videno i nema videno razlicni karakteri.Pozdrav (i ne mora da bide ovaa situacija poveke komentirana bidejki na toj nacin moze da dojde samo do poveke nesoglasuvanja)
     
  7. majami

    majami Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    Pa dobro samo nemoj da prodolzis posto nema da izleze dobro na kraj niti za tebe niti za drugite! sepak od kaj znaes mozebi i mazot ti te izneveril!
     
  8. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65
     
    На zalosna, baby-star, missperfect и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65

    uvam
     
  10. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    jas mnogupati napomenav deka mi e drago sto imate soliden brak i voopsto ne posakuvam da bidam kako vas.Sreka sto mi se slucile nekoi raboti vo zivotot za da vidam koi se negovite vistinski vrednosti.Vo vrska so toa deka ste neiziveana e deka vie go idealizirate karakterot na vasiot soprug a sigurno i vie kako ni jas ne mozaete da zboruvate za mojata sreka.Bidejki jas ne sum vinovna za razvodot(dobro mozebi donekade) no toa bese negova odluka.Toj brak sepak bese sklucen od edna pricina za razlika od vasiot.Podobro brak od ljubov otkolku od obvrska.A bas pak takvite kako vas koi sto se cukaat vo gradite deka se mnogu moralni i gi poznavaat vistinskite vrednosti moze da pogresat mnogu bidejki nikoj ne znae sto go ocekuva vo zuvotot.I jas nikogas ne pomisluvav deka ke mi se sluci takvo nesto no ete se sluci.Vie imate kerki od kade znaete kakva ke bide nivnata sudbina(so izvinuvanje sto gi mesam)?Nikogas nema da znaete sto ke vi donese utresniot den.Dali sega ili posle nekoja godina moze da se promenat mn raboti.A za toa kakva sum jas vie ne mozete da kazete bidejki ne me ni poznavate bidejki toa sto sum bila vo vrska so zenet covek ne me pravi raspustenica.Sum bila samo so nego i so nikoj drug i toa poradi ljubov a toa opstana i se razviva pa zatoa i sme zaedno.Takvi raboti se slucuvaat sakale ili ne....Jas kako tebe mozam da stanam vo sekoj moment a ti kako mene za zal i uste eden zivot da zivees ne mozes da stanes nikogas.-vo ova ama bas ic ne se pronajdov bidejki jas ne mu izigravav nego kurva koja ke ja ima koga ke posaka.A da vi kazam deka toa sto sum bila so nego ne me pravi porazlicna od vas.Za da bidam takva treba da rasturam necij brak bez griza na sovest i da si zaminam so nekoj drug, a nie sme zaedno zatoa sto se sakame.Bidejki megju niv nema ljubov se sluci toa sto se sluci pa zatoa se ispostavi deka i taa sepak edvaj cekala da se oslobodi od takvite prangi.Jas ne zastanav vo sredinata na dvajca ludo vljubeni tuku naprotiv.........A sigurno i vas mnogu raboti ve zdobolea sto sepak ste spustivte na nivo na drskost i navleguvavte vo konflikti so ogled na godinite sto gi imate.Mozevte da go napravite toa na mn poinakov nacin.Ovaa tema bese da si kaze koj kakov problem ima a ne za da se osuduvame i raspravame.Ne bi sakala da polemiziram poveke bidejki jas i vie nikogas nema da najdeme zaednicki jazik......No sepak smetam deka mozebi vie dlaboko vo vas se plasite da ne vi se sluci eden ova sto go procitavte tokmu tuka......pozdrav i mnogu sreka.....naucete deka ne treba da osuduvate nikogo,za da eden den ne vi se sudi i vam......zatoa sto sekogas se slucuva paradoks..se slucuva ona na sto najmalku se nadevate kako i mene vo ovoj slucaj
     
    На Natka87 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. jovani

    jovani Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    se soglasuvam
     
  12. aneta.oh-36

    aneta.oh-36 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    16
    :lol: :lol: :lol: Odamna olku ne sum se iznacitala zenski stavovi na OVAA taka narecena vazna tema NEVERSTVO .
    NE MI SE VERUVA STO SVE STE IZNAPISALE KOGA SITE VO VASITE GLAVI STE IZNEVERILE BEZBROJ PATI ne e neverstvo samo da imas seks so nekogo neverstvo e i koga ke pogledens vo drug maz ili zena , kade gi kriete Vasite fantazii koj ne daj boze nekoj da moze da gi vidi , zarem toa ne e neverstvo , neverstvo e i toa sto gi lazite svoite deca deka odite na lekar, a odite na kafe so prijatelka ili mnogu drugi slicni gluposti . Prv pat sum denes tuka ,no ne mozev da odstanam nema , pa zatoa se resiv i jas da napisam nekoj zbor .
    SEX dosta so tabua toa e normalna potreba na site mazi i zeni nie po priroda sme poligami , a ne monogami sustestava , aaaaaaallllllllllooooooooooooo kade ziveete???????????????????????????????
     
  13. kateivanova12

    kateivanova12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    27
    Koga za prvpat ja napisav temata,sakav najmnogu da si ja otvoram dusata i da vidam vasi mislenja.Ne ni ocekuvav vakva diskusija.Koj saka moze se da kaze , no custvoto sto go imam koga sum so nego, bese odamna izgubeno,toj mi go vrati.Custvoto na samopocit mi e vrateno,seuste go sakam mojot soprug,tie dvajcata iako se poznavaat se tolku razlicni vo se.
    Bukvalno se nadopolnuvaat mazot mi e grub vo sexot, a toj e nezen.Zatoa velam dobivam vo toj pogled od dvajcata se sto sakam.
     
    На t.a.m. му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122

    Во Охрид живееме алоооо :lol: Каде на друго место?А бе анета не сум имала вистински излет надвор од бракот ама со умот знам да си заминам на екскурзија :lol: Ама не е исто.Никој не знае што се случува во нашите глави а од друга страна ризикот при реално неверство е голем,како и стравот од осуда од околината и стравот да не повредиме некој што ни многу драг.
     
    На butterfly@ му/ѝ се допаѓа ова.
  15. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65
    Znaci ne te osuduvam nitu pak ti solam pamet kako i site drugi go kazav svoeto mislenje.Toa sto te doprea moite zborovi mi kazuva mnogu za tebe...Inaku moite dve kerki ke se potrudam da gi vospitam da pocituvaat vrednosti i da bidam moralni.Moralot nikogas ne izleguva od moda.,a site drugi raboti mu gi prepustam na Boga.
     
  16. aneta.oh-36

    aneta.oh-36 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    16
    ;) TAKA E KRISTINCE ARNO AMA I OHRID NE E TAKA MALO MESTO NELI!!!!! HAHAHHA
    A DEKA TREBA DA SE VNIMAVA ZA DA NE POVREDIME NEKOJ STO NI ZNACI POTPOLNO SE SOGLASUVAM SO TEBE
     
  17. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    golema kazna e grizata na sovesta polesno e drug da ni prosti mislam deka znaes za sto zboruvam , toa vecno ke ti tezi , tolku od mene a za te posovetuvam ne sum bila vo situacija ko tvojata i zatoa ne se custvuvam kompetentna da davam sovet ,,neka kaze nekoj poiskusen :) ti posakuvam sreka i pred se da se sredi se
     
  18. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122

    Абе не само што е Охрид мал и светов е мал.Туку ај можеби некако ќе се сокриеш од очите на јавноста,ама од совеста не се бега,нели?
     
  19. aneta.oh-36

    aneta.oh-36 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    16

    SITE ZIVEEME VO EDNO GLOBALNO SELO NO KOMU MU E GAJLE ZA SOVESTA , ZATOA POSTOI MOKTA NA POTSVESTA ZA DA I NAPRAVI DELETE NA SOVESTA , A I NASIOT NAROD BIL MNOGU MUDAR PA REKOL ,,VREMETO LECI SE,, ZATOA UZIVAJTE VO ZIVOTOT , NE SI PRAJTE NEPOTREBNI FILMOVI , OVA KRATKO MINUVANJE NA ZEMJINAVA TOPKA ISKORISTETE GO MAKSIMALNO , KOGA KE SVATITE DEKA NE STE POVEKE MOKNI ZA NISTO ZALUDNO E STO KE SE PREKORUVAETE ,, EH STO SVE MOZEV DA NAPRAVAM SO SVOJOT ZIVOT ZA DA MI BIDE POINTERESEN , ZAREM NEKOJ KE MI KAZE FALA ILI KE MI DADE ORDEN ZA VERNOST , POSTENOST I SITE TIE NARECENI ,,VISTINSKI VREDNOSTI,,KOI BI TREBALO DA GI POSEDUVA EDNA ZENA DOMAKINKA
    ZNAM DEKA MOZEBI NASIOT MENTALITET I PATRIJAHALNOTO VOSPITUVANJE OSTAVILE DLABOKI TRAGI VONAS NO VREME E DA POCNIME DA GI MENUVAME RABOTITE , A NAJPRVO SE POCNUVA OD SOPSTVENIOT DVOR .MOZEBI MOIVE KOMENTARI VI SE MALKU CUDNI, NEMORALNI , HRABLI ILI PAK MOZEBI ZA NEKOI I NEDOSTIZNI SEPAK SIGURNA SUM MILJARDA POSTO DEKA SEKOJA ZENA POSAKUVA VAKOV ZIVOT VO KOJ KE IMA POGOLEMA SLOBODA I KE PRESTANE DA GO TRPI SEMEJNOTO NASILSTVO VO SMISLA DEKA MAZITE MOZAT DA IZNEVERUVAAT I DA IM SE PROSTI BIDEJKI SE mazi , A NA ZENIE TOA IM E ZABRANETO .
    VI POSAKUVAM PRIJATNO NEDELNO POPLADNE I POBARAJTE GO TOA STO GO POSAKUVATE OD VASIOT PARTNER NE KRIJAJTEGI VASITE CUVSTVA I POTREBI.
     
    На afrodita-n и NoellePage им се допаѓа ова.
  20. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    no draga kate mnogu e neferski toa sto go pravis! tebe ti e ubavo i dobivas se sto ti e potrebno (neznost od ljubovnikot i grubost vo seksot od mazoT) no mazo ti nema da bide najsreken ako doznae!(ni pisa deka go sakas pa najverojatno negovata nesreka ke bide i tvoja nesreka)
    ako veke ste vo brak pretpostavuvam imate dovolno golema blizina za da razgovarate so vasiot mas i da mu kazete sto potocno vi nedostasuva! ako ne mozete preku razgovor pokazete mu so dela (kakov na primer sakate da bide seksot!) ako ne uspeete da najdete zaednicko razbiranje togas resenieto e edno -razvod! ne zasluzuva vaseto dete da raste vo semejstvo kade ima golemo licemerie megu dvata roditeli! jas ne sakam da te osuduvam,iskreno,ne mi e mene celta da te nateram da se pokaes...jas samo ednostavno sakam da ti ukazam na toa deke ne se slozuvam so tvoite postapki i deka imas vreme da popravis mnogu raboti i da si go zastitis brakot od propast!