Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

 1. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  622
  niti jas nitu ti,a nitu bilo koja od forumot(pretpostavuvam) nema da se razvede od mas i ili ke stavi kraj na vrskata ako doznae deka vcera ja sonuval jesika alba! svesna sum deka decko mi posakuva i drugi devojki(fala bogu normalno masko e), svesna sum i za sebe deka vo mislite imam zabegano posakuvajki drug...ama ljubovta i pocitta kon decko mi, godinite pominati zaedno,stavot koj go imam zazemeno protiv neverstvoto...e seto toa me tera da znam deka neverstvoto e grev za koj NEMA OPRAVDUVANJE...
  Edno e da znaes deka mazot ti ili decko ja ,,zagleduval,zamisluval,ednostavno posakuval,, devojkata od filmot,sosetkata ili bilo koja druga, a sosema drugo e da znaes deka tvojot mas ili decko komu si mu se posvetila godini nanazad se topli,baknuva,luduva vo tuga postela! pozdrav! :)
   
  На kara1, iloveyou29, srna1 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  496
  Dzabe se trudis da gi ubedis vo nesto mina. Jas razmisluvam potpolno isto kako tebe no poveketo sto komentirale tuka ne razmisluvaat taka. Jas cesto sakav da pisam na ovaa tema ama zaludno e, nema znacenje.pozdrav za tebe ;)
   
 3. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  622
  fala na podrskata mila :) i najverojatno si vo pravo,tesko deka ke gi ubedam da go prifatat neverstvoto kako grev! mwa :)
   
 4. aneta.oh-36

  aneta.oh-36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  15
  КАТЕРИНЧЕ СРЦЕ МОЕ УЖИВАЈСИ И ЗЕМАЈ СЕ ШТО ТИ ПРУЖА ЖИВОТОТ ИЧ ДА НЕ МИ СЕ СЕКИРАШ ЗА НИШТО НАЈВАЖНО Е ТИ ДА СИ СЕ ЧУВСТВУВАШ УБАВО ,БРАКОТ КЕ СТАНЕ УШТЕ ПОЦВРСТ И ПОИНТЕРЕСЕН , А ДЕЦАТА КЕ СИ ПОРАСНАТ ТИЕ НЕ СЕ НАША СОПСТВЕНОСТ ТУКУ САМО ПОМИНАЛЕ ПРЕКУ НАС ТИЕ КЕ СИ ИМААТ СВОИ ЖИВОТИ А ТИ МИЛА МОЈА ДАЈ СИ И НА ДУСИЧКАТА ШТО МИ ТИ ПОСАКУВАТ ;)
   
  На Detektiv.A и ljubicicaa им се допаѓа ова.
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.649
  Допаѓања:
  100.961
  Ах леле...животот е прекраток за да се сфаќа се премногу сериозно.Не го оправдувам неверството,но не можете да одите против природата и слепо да се држите до она што го наметнува општеството.Не сум била мажена тогаш,се случи,сега имам стабилна врска,не помислувам пак да го направам тоа затоа што ништо не ми недостига,но не сакам бре осудувања и предрасуди.
  Познавам прекрасни разведени мајки и татковци кои израснале прекрасни,стабилни деца на пат да се реализираат како личности,но познавам и такви "светици" кои се одвратни и лицемерни кон себе и светот,но не,само стојат од страна и морализираат хипокритовски и сметаат дека неверството е грев,а не се свесни што се не прошлапале со своите погани усти,а да не зборувам пак за постапки.Душа и плаче за колегата што случајно и ја пипнал раката и суво подголтнува на секое...А тие ваквите се најчесто намќорки невидени,не затоа што не изневериле туку токму заради тоа што сметаат дека поседуваат чиста душа која им дава право да осудуваат и најчесто бидуваат изневерени,затоа што нали се намќорки кои веројатно душата му ја вадат на партнерот затоа што кога легнал случајно ги пипнал или ги оставил чорапите до тоалетната масичка,а не во корпа за валкани алишта,па пустиот наоѓа некоја што му нуди се па дури и љубов,ама со оваа јадниот има деца.Комедии...Сакаш,не сакаш,имаш храброст,немаш храброст,имаш повод,немаш повод,за осуда никој не те прашува.Кој како сака може да живее,не отежнувајте туку фрлете гума за спасување и совет ако некој побара.
  Плус,неретко се случувало неверство да спаси брак.

  Ајт,бидете ми поздравени и проверете случајно партнерот да не го прави неверството за вас и за цел град и згрижува незгрижени девојки затоа што голема е веројатност.
   
  На DeMelo, Moira, NoellePage и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Mistik

  Mistik Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  37
  Eee bas se iznacudiv sega so site.
  Abe sto prodolzuvate vo brak koga ne go sakate...ne mi e jasno koga velite deka decata idat odat...PA ZOSTO VIE OSTANUVATE VO BRAK?????? Ma dajte ve molam. Pa razvedi se i posle raboti sto sakas.....
  A koga mazite toa ni go pravat BOLI.... e boli,boli.Ama izgleda zasluzuvame stom sme so vakvi stavovi
   
 7. Mistik

  Mistik Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  37
  Samite sebesi ne se pocituvate...pa kako posle onoj kaj kogo so trcanje odite samo so izgovor deka ne ti e dobro vo brakot?????
  MA KOJ SEGA KOGO CENI???
  Se e samo SEX.
  VREDI LI SAMO ZA SEX DA SI GI GLEDAS SEMEJSTVOTO I FAMILIJATA SO PREZIR????
  Da se trca da se pojdi kaj drug
  SRAMOTA

  МОДЕРАТОР: Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
   
 8. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Женски
  едно нешто што најмногу мразам е неверство, но која сум јас да судам... секој си го бира патот што го оди. и ако после дознае мажот и направи вака или онака.... после ќе кукате-леле згрешив, како да го вратам.
  во животот не е убаво некому да му го правиш она што сам не сакаш да ти го направат. а сега како ќе се чувствувавте ако вашиот сопруг има љубовница која ете му дава се што не го добива од вас? нели, она е дроља, распуштеница и остало. епа не е баш така црно-бело.
  сметам дека монотонијата во една врска/брак може да се реши поинаку отколку со барање на излети надвор од брачната постела.
  и само едно прашање за крај-откако ќе се исексате со љубовникот и да речеме му пружите орален секс, после со таа уста дома ги бакнувате децата и сопругот?
  п.с. правете како што мислите дека е најдобро и уживајте (еден е животот) ама знајте дека се си има цена која порано или подоцна ќе треба да ја платите. а дали сте подготвени за тоа? не се фаќај на оро ако не мислиш да го доиграш.
  а децата - како ќе се осеќаат тие кога ќе дознаат?
   
  На HappilyLoved и missperfect им се допаѓа ова.
 9. aneta.oh-36

  aneta.oh-36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  15
  imase eden vic mnogu dobar za nekoja sto bila mnogu verna za zal ne mozam da se setam kako bese celosno no na krajot znam deka bog ja napravil GUSKA ako se seti nekoja neka go raskaze celiot mnogu dobra pouka e za site ovie dami koi se ,,MNOGU VERNI ,, BAREMTAKA PISUVAAT
   
 10. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  6
  Ne znam kako ke bide seuste ne sum vo brak, no mislam deka neverstvoto go rastura poimot brak vo sutina i ona sto e sveto. A dali toa se slucuva vo momenti na slabost ili monotonija ne znam verojatno sekoj si gi razbira svoite pricini. Kako i da e pomislata deka zivees vo laga od momentot na neverstvo sekoj den pokraj nekogo i pak da ja delis istata postela nekako mi se cini neprirodno i nemoralno. Pozdrav do site ;)
   
 11. zdravkova

  zdravkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  58

  Potpolno se slozuvam so tebe.Koga covek temelno ke razmisli se se sveduva na edna rabota.Se prasuvam kako lugeto ne mozat da se kontroliraat pa ne sme zivotni .
   
 12. zdravkova

  zdravkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  58
  [quote="aneta.oh-36"]imase eden vic mnogu dobar za nekoja sto bila mnogu verna za zal ne mozam da se setam kako bese celosno no na krajot znam deka bog ja napravil GUSKA ako se seti nekoja neka go raskaze celiot mnogu dobra pouka e za site ovie dami koi se ,,MNOGU VERNI ,, BAREMTAKA PISUVAAT[/quote]
  Ama ne zaboravaj deka e toa samo vic.Mislam deka tie sto ne se verni ke treba eden den da dadat odgovor pred boga zatoa sto edna od bozjite zakoni glasi"ne izneveruvaj"t.e "ne pravi preljuba".Sekoj za sebe ke si odgovara samo togas moze da e prekasno za kaenje...
   
 13. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  32
  Не ми е јасно како не ви е страм да одите со женет маж и како не ви е страм да чекате да се разведе со жена му и да го остави детенцето заради вас :worried:hock: .
  Исто така како тој маж кој има жена или обратно некоја жена што има маж нема грижа на совест да прави така, постојано да си го/ја изневерува мажот/жената.
   
 14. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  32
  Се согласувам со вас.
   
  На jasmin4e665 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.391
  Пол:
  Женски
  Никогаш тоа не е црно-бело, секако дека нема накој да дојде и да ти каже : Јас сум женет, имам и дете, многу ги сакам ама сакам и да имам уште една на страна. Почнува со флерт , па поминати емотивни моменти без секс, секогаш ќе има разбирање, ќе ти биде од помош, па кога емотивно ќе се врзеш и ќе мислиш тој е вистинскиот ќе ти каже колку е несреќен во животот дека е во брак без љубов а ти ќе си мислиш дека си месијата што ќе го спаси од таков живот, особено ако и сама имаш проблеми во семејството без разлика дали си во брак или не.
  Неможам никого да осудам, само ќе кажам внимавајте што правите, дали ризикот вреди, што ќе изгубите а што ќе добиете.
   
  На iloveyou29, SexiLy, NoellePage и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  187
  Убаво кажано irenna
   
 17. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  130
  bravo za iskrenosta , sepak sme tuka da pomogneme , iskreno jas ne bi mozela da go pravam toa , mozebi zasto sum covek so golema griza na sovest ,deteto ne e mala a golema prepreka , treba da se stavis na negovo mesto i da razmislis kako toa , vo negovite oci sekogas ke bides losata zena koja mu ja rasturi familijata i mu go ukrade sreknoto detstvo , doverbata vo tatko mu ,,ti se voshituvam ako mozes da zivees so seto toa
   
 18. PoisonGirl

  PoisonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  656
  Пол:
  Женски
  I uste pa ne se stramite da si se pofalite so vasiot najgolem uspeh vo zivotot,a dali ste se zaprasale kako bi vi bilo ako vie ste na mestoto na negovata zena,ako vas soprugot ve izneveruva.Ili togas ke mu recete odi si od kukava nesakam da te vidam, pa nisto ne me cudi od vas sprema toa sto vie go pisuvate,deka negovite deca se samo "MALA" prepreka za vas.
  Izgleda deka vie uste mislite deka ste 18 godisni pa mozete da si menuvate partneri koga sakate,a ne gi gledate posledicite.
  Sekoja vi cest ne znam samo so koe lice go poglednuvate vasiot soprug doma
   
 19. aneta.oh-36

  aneta.oh-36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  15
  ЈАС МИСЛАМ ДЕКА АКО ИМА СЕКС НЕМА НИКАКВА ПОТРЕБА НЕКОГО ДА ГЛЕДАС СО ПРЕЗИР , А НЕ ПОСЕБНО СВОЕТО СЕМЕЈСТВО . ТОА СЕ ЧОВЕКОВИ ПРАВА ПРАВА НА СЛОБОДИ ПРАВО НА ИЗБОР ДОСТА ЖИВЕЕМЕ ВО РОПСТВА И ТАБУА СЕ Е НОРМАЛНО И НЕПРЕДВИДЛИВО НЕЗНАЕТЕ КОГА ЗА НЕКОЈ ИЛИ НЕКОЈА КЕ ВИ ЗАИГРА СТОМАКОТ И КЕ ПОСАКАТЕ ДА ИМАТЕ СЕКС И НЕ ГЛЕДАМ ШТО ИМА ЛОШО ВО ТОА .ТАКВИТЕ МАЛИ ПАРЧЊА НА ЗАДОВОЛСТВО ГО СОЧИНУВААТ ЖИВОТОТ ТОА Е УБАВО, СЛАТКО И СЕ ПАМЕТИ ЦЕЛ ЖИВОТ , И НАПРОТИВ ВИ ДАВА ПОВЕКЕ ЕЛАН СИЛА И НАЈМНОГУ ЉУБОВ ЗА СЕМЕЈСТВОТО
  СЕКОЈ ИМА РАЗЛИЦНО ВИДУВАЊЕ НА ТОА СТО Е СРАМОТА
   
  На doubleg му/ѝ се допаѓа ова.
 20. aneta.oh-36

  aneta.oh-36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  15
  ПОЧИТУВАНА ОТРОВНА , АКО СВОЈОТ МАЖ ГО САКАШ ТОЛКУ МНОГУ ТОГАШ НЕМА ДА МУ ЗАБРАНУВАШ ДА ИМА СЕКС СО ДРУГА ЖЕНА И ТОА НЕМА ДА ТИ СМЕТА ,АКО НЕКОГО САКАШ ТОГА НЕ МУ СТАВАЈ ПРАНГИ ОКОЛУ ВРАТОТ ТУКУ ПОДАРУМУ СЛОБОДА И ДОЗВОЛИМУ ДА ПРАВИ СЕ СТО ГО ПРАВИ СРЕКЕН
   
  На WildMk и doubleg им се допаѓа ова.