1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    mozes da i kazes deka mozebi ima podobri mazi od tatko ti,no NIEDEN NEMOZE DA TI BIDE TATKO,toj za tebe e najdobar,,,,,,ke i pomine

    МОДЕРАТОР: Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
     
  2. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65
    драги мои припадницки на понежниот пол !
    денеска се регистрирав зашто не можев да одолеам на темава , ко бунар без дно е па си реков да споделам и јас мое искуство :) моментално имам врска со оженет угледен господин , мокен за кој верувајте ми нема да помислите дека е неверен на својата жена со девојка од 19 год :) има дете од неполни 10 месеци врската настана многу спонтано за све е крив фб бидејки таму започна се.излеговме заедно , отидовме на патување 3 дена и верувајте во ниту еден момент не помислив дека јас сум втората во неговиот живот .жена му не го бараше ниту пак тој и се јави

    кажете ми сега вие , зошто јас да имам грижа на совест за ситуацијата кога нему не му е гајле , нели мислите дека тој е оној кој сто треба да се запраша што бара тука кога има дома некој , зошто тогаш се оженил кога оди со друга????зошто да бидај јас таа кој ке се грижи кога јас сум слободна , желна за живот полна со љубов :!:
    бидете ми поздравени и очекувам мислења а не прекорувања :)
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    babygirl несакам да те критикувам затоа што и јас се имам најдено во слична ситуација ама не мислиш дека за некоја година ќе си најде друга 19 годишна, кога нема обзир за жена му со која има дете зошто би имал за тебе, а ти ќе останеш нечија бивша швалерка ???
    Во иста ситуација бев и јас, немав афера со женет човек но малку фалеше, се беше исто како во твојот случај само што јас на време прекинав и сега имам дечко со кого сум 4 години заедно и заедно живееме и се надевам наскоро и ќе се земеме.
    И јас имав 19 год, он беше фин, жена му никогаш не му се јавуваше... слично како и кај тебе и сега кога гледам од дистанца од 5 години, он тогаш имаше едногодишна ќеркичка а јас се надевав дека можеби имам некаква иднина со него а сега он има уште едно дете што ми е доказ дека никогаш не планирал да ја остави жена му, мене ме гледал само како афера, а уствари бил ѓубре, сигурна сум дека сега има некое друго девоче што го лаже и што му верува.
    Фала му на Бога што на време се тргнав, сега сум среќно заљубена.
    Внимавај што правиш зошто поголеми се шансите ти да останеш повредена а не он, он никако не губи.
     
  4. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65
    доволно сум свесна во каква игра сум впуштена а и можеби потсвесно ги знам последиците но не сакам да си признаам самата на себе што ме чека но драга што ке се случи ако јас сум заљубена во него :? не мислам дека ке ја остави жена му затоа што тоа не би му одело во прилог од други причини , сакам да бидам со него иако знам дека сетоа ова не е бајка а верувајте ми така изгледа .
    ако ми затропа љубовта на врата што тогаш......
    позз
     
  5. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    babygirl mnogu malku se onie koi ke te podrzat i svatat a premnogu koi ke te osudat,bidejki nikoj ne znae vo kakva situacija si dokolku ne ja doziveal.Jas bev vo vrska so zenet covek so koj sum seuste megjutoa toj se razvede i sega sme zaedno.Bez razlika sto toj e ugleden gospodin ne mozes nikogas da gi znaes pricinite zosto toj vsusnost se ozenil so negovata zena.Mnogu od tuka rekoa deka nikoj ne moze da te natera da sklucis brak so nekogo protiv tvoja volja no naprotiv ima mnogu faktori koi moze da te natreaat na brak........Ne mora da znaci deka dokolku toj ja izneveruva svojata sopruga eden den ako bide so tebe istoto ke ti go pravi i tebe zatoa sto ako ima ljubov ke nema neverstvo....Najbitno od se vo ovaa situacija e ako mozis da gi potisnis cuvstvata i da ne si dozvolis da se zaljubis bidejki navistina e tesko da bides zaljubena vo nekoj koga ne znaes sto te ceka so nego.Jas od pocetokot se plasev no mu veruvav mnogu bidejki mi dokaza deka me saka na mnogu nacini i jas nikogas ne go naterav da se razvede od soprugata toj sam odluci taka.Sekogas velese deka za mene ke ostavi se i pokraj toa sto jas ne mu veruvav sepak se sluci......Mozam da ti posakam samo sreka ...Inaku kolku vreme si vo vrska so nego? pozzz
     
  6. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65
    draga secret...znam deka mnogumina ke me osudat no koj ne bil vo takva situacija ne moze da zboruva...tesko mi e da si priznaam samata na sebe sto pravam no ova go mislam samo deka sum sama koga mi se javuva toj ili koga sum so nego zaboravam na se , ziveam za momentot vo vrska sum veke 1 mesec kako da go ostavam koga srceto mi go saka zabaven mi e , ubav mi e, mi go pravi zivotot imteresen no me ubiva cuvstvoto deka JAS sum na vtoro mesto no veruvaj mi ne se kaam zatoa sto sum so nego , mislam deka sum hrabra i deka ke prodolzam a do koga ke ide i samata ne znam..... :roll:

    p.s.a mozes li na kartko da mi kazes kako izgledase vasata vrska na pocetokot ?
    ve pozdravuvam site!
     
  7. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    jas i toj imavme simpatii uste pred da se ozeni...prethodno toj imase kratka vrska so negovata bivsa zena i raskinaa pa taman da bidni nesto taa mu kaza deka e bremena....Imase dosta pritisok pa zatoa i se zemaa.Mislam deka mi se rusi celiot svet.No po nekoj mesec toj pocna da mi dzvoni i bese prviot koj go napravi toj cekor da bideme zaedno.Jas bev mala i bev vo konfuzija poveke se slusavme otkolku sto se gledavme toa bese mn retko na nekolku meseci no se zasakavme mnogu ne znam nitu jas samata kako,pa jas resiv da prekineme.Podocna pak pocna da me bara i pocnavme da se gledame pocesto pa pak kratok prekin i pred okolu edna godina se gledavme sekoj den a pred okolu 9meseci svativ deka go sakam samo nego i deka vredi da bidam samo negova vo sekoja smisla na zborot.Znaci stanavme intimni pred tolku vreme.Ova go napomenuvam bidejki site onie koi misat deka ako nekoja devojka odi so ozenet covek deka ja saka samo radi korist odnosno samo za sex.Toj bese poveke so mene otkolku so negovata zena,ne prisustvivase nitu na eden nastan so nea.Nemoj da mislis deka ako ima zena ti si na vtoro mesto bidejki bitno e kako toj se odnesuva sprema tebe,moze vo negovite oci ti si prva bez razlika na se mozebi toj taka te dozivuva.Jas odev so mojov tri godini i kolku i da se trudev da go zaboravam ne mozev probav da bidam so drug ne uspeav se me vodese kon nego.Jas napraviv mnogu greski koj toj mi gi prosti bese tolku dobar i nezen so mene tolku vnimatelen i toleranten ednostavno ne mozev da mu odoleam.Go sakam tolku mnogu i mnogu sum srekna sto sme zaedno zatoa sto jas porasnav so nego ,so nego pominav del od moite najubavi godini i nauciv mnogu raboti.Drago mi e sto se se zavrsi dobro.Ednostvano takva e ljubovta. Toa e mojata prikazna a sto se slucuva kaj tebe kolku ste razlika so toj covekot?
     
  8. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65
    9 godini e razlikata .....no mila tvojata situacija e daleku po dobra od mojata .....se slusame sekoj den , si pisuvame sms no sekogas jas prva mu pisuvam , dali 1 ili 2 se ima sluceno toj prv da mi napise nesto .....ne znam dali ke bide kako kaj tebe no posakuvam da bide taka iako mislam deka setoa toa e nevozmozno .se gledame 2-3 pati vo nedelata ....i nekako imam custvo deka dodeka mi zboruva na tel e mnogu po laden otkolku koga sme zaedno ...dali e toa nacin zatoa sto ne saka da sme premnogu bliski ili takov mu e odnosot ne mozam da otkrijam a mnogu me interesira .....mozebi ne mozam da ocekuvam mnogu zatoa sto e mnogu rano za nesto poveke no....jas go posakuvam sakam sekoj den da go gledam , da go bakuvam......
    of , sto da vi kazam luge mi se ide od koza da izlezam .....sto mi trebase ovoj luksuz vo zivotot....... :roll: ili sum luda ili premnogu sonuvam .....
     
  9. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    dobro nie sme osum godini razlika........pa dobro i nie vo pocetokot bevme taka nemavme tolku doverba i blizina toa se stvara so tekot na vremeto a mozebi se odnesuva taka bidejki se plasi da ne se zaljubi vo tebe...sepak jas mislam deka treba otvoreno da razgovaras so nego i da mu kazes deka zabelezuvas promena vo negovoto odnesuvanje i da go prasas zosto e toa taka.I ne bidi sekogas ti taa sto ke mu pise pocekaj ednas on prv da ti se javi.No ako ne si mu mila ni draga zosto bi se slusal so tebe sekoj den?Odgovorot moze da ti go dade samo toj....pozz
     
  10. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65
    :):) mila secret vnesuvas takov optimizam vo mojot zivot :):)....daj boze da e taka za slusanjeto ...no sto ako jas ne pisuvam a nitu nego go nema.....ni toj ne pisuva kako togas da postapam , sakam da razgovaram so nego no se plasam od negovata reakcija sto ako ne dobijam nisto so toa ili ako mi kaze da ne se zanesuvam mnogu .....lele ne znam sto da mislam , poluduvam so prasanje od koi ne dobivam odgovor i si igram monolog samata si odgovrama.....sakam da milam pozitivno kako sto me sovetuvas ti ....no najmnogu ke bidam povredena ako me ostavi toj a ne jas da stavam kraj prva...... :(


    ti blagodaram za prekrasnata komunikacija :))) pozz
     
  11. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    Draga uste so samoto navleguvanje vo vakva vrska ne treba da zivees vo oblaci bidejki ne znaes sto da ocekuvas sto znaci treba da bides prizemjena.Od ova sekogas nekoj izleguva povreden ili ke ima happy end ili ne.Treba da tazgovaras i nema od sto da se plasis bidejki pred se ti treba da vides dali e toj iskren so tebe kakva e situacijata pomegju nego i negovata zena i na toj nacin ke znaes na sto si.Mozebi toj ne ti dal i nikakvi vetuvanja zatoa sto vo vrska ste mnogu malku a nekoi raboti doagjaat podocna.'no sto ako jas ne pisuvam a nitu nego go nema.....ni toj ne pisuva kako togas da postapam', za ova ne znam kolku mozam da ti dadam dobar sovet togas mozebi ne mu znacis dovolno nemal najiskreni i seriozni nameri so tebe ne znam......no sepak smetam deka treba da razgovaras so nego ......no sepak ne mu vrsi golem pritisok samo nametni nekoja tema preku koja ke mozes da doznae sto misli i sto vsusnost saka toj,a so toa i koja e celta sto e so tebe....pozz pa izvesti ne mwa
     
    На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    LJUBOVTA ZNACI SLOBODA,,,,,,,,SLOBODNO DA SAKAS I DA BIDES SAKANA,,,,,,,,,,,,,,,A NE ZAD NECIJ GRB,,,,,,,,,,,,se drugo e avantura,,,,,,,,,,,barajte nekoj koj SLOBODNO KE VE SAKA,KE VE FATI ZA RAKA I KE VE PRETSTAVUVA OVA E MOJATA DEVOJKA,,,,,,,,,Ane da vika jas ke pominam prvo a ti posle pet minuti,mislam me razbravte,,,,POZDRAV
     
    На iloveyou29 и blue-angel им се допаѓа ова.
  13. Soncko

    Soncko Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15
    i jas se gledav so ozenet covek 4 meseci, i resiv da stavam kraj, pretesko mi e i nema so kogo da zboruvam, a vo odnos na prasanjata ne samo sto si gi postavuvam po milion na den tuku i nego mu gi postavuvav, na nesto molcese, na nesto ne sakase da mi odgovori zatoa sto ne sakal da me povredi. Misli deka ako mi kaze sto custvuva toa dopolnitelno ke me povredi, a ne misli deka me povreduva toa sto molci. Gnevna sum, povredena i boli, no ke izdrzam, zosto moram i zosto znam deka toj ke bide koj me saka da se vrati, samo ne znam dali ke imam togash hrasbrost da pominam niz se. Mislam deka secret mi dade i mene dobar sovet, ne vrsi pritisok, ostavi rabotite da se slucuvaat, no nacni tema i ke dojdes do odgovor na mnogu nesta. Jas na primer svativ deka mu e tesko, no deka sega za sega nema hrabrost da ja ostavi zena mu i dodeka e toa taka, jas ke stojam na strana, za da ne se custvuvam deka sum na vtoro mesto, zasto nikogas ne sum ni bila i za da ne se povreduvam odnovo i odnovo.
    Se nadevam deka rabotite ke se odvivaat na dobro megu vas, stiskam placi i pustam sreka:)
     
  14. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65


    gnevna , povredena i bola.....toa se zborovite koi momentalno mozat da me opisat .....kolku bi sakala i jas da imam hrabrost da stavam kraj dodeka seuste e pocetok i ne sum premnogu zatreskana po nego ......za prasanajata da ne zboruvame , poveke mi e strav od negovite odgovorori otkolku da mu gi postavam .....znaci samo sakam da znam na sto sum so nego .....znam deka nema da ja ostavi zena mu no kako del od negoviot zivot mislam deka imam pravo da znam vo koj del od negovoto srce pripragam , ako i voopsto me ima tamu ......mi trebase ova otvaranje na dusata zasto ke poludev uste tolku koga znam deka nemam so kogo da gi spodelam moite maki , bidejki za nasata vrska ne znae nitu edna moja drugarka ......gi ostavam rabotite da tecat kako i do sega pa sto ke bide ....samo eden gospod znae .....ke ve izvestam ako ima nesto novo , pozdravce do site....
     
  15. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    babygirl, самиот факт што знаеш дека нема да ја остави жена му, треба да ти биде мотив да расчистиш со него. Подобро е после тоа да патиш 1 - 2 месеци, отколку со години да се мачиш и да страдаш прашувајќи се зошто е со жена му и детето, а не со тебе....Знам дека мене ми е полесно да ти кажам, но ти си заљубена и не знам дали можеш да го согледаш тоа...и јас во животот сум била заљубена, не во женет човек, но во човек кој што не ми одговарал и ме мафтал, ама јас не сум можела да го видам тоа зашто сум го сакала. Но луѓето од страна ми зборувале дека можам да најдам друг и не сакав даги послушам, напротив, само ме нервирале. Накрај, мене ми се смачи и ја прекинав таа врска. Затоа те сфаќам, барем до некаде.

    Од друга страна, треба да сфатиш дека, во твојот живот ти си КРАЛИЦА, а не некој друг. Ти управуваш со твојот живот, а не некој друг. И да знаеш, кралиците се секогаш на прво место, на врвот. Постави се така и ти. Уште си многу млада, запамти го тоа и уживај ја својата младост. Најди некој со кој ќе можеш слободно да шеташ, да се слушаш на телефон.
    Ти посакувам се најубаво....
     
    На babygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65


    fala ti za prekrasnite zborovi , custvuvam i jas deka se zaljubuvam vo nego .....ke se obidam da smenam nesto ....ili celosno da ja promenam sitacijata.....tesko mi paga samata pomisla deka nema da go gledam , nema da se slusam so nego .....no kako i da e moram da izdrzam .....podobro da se spreci otkolku da se lekuva......ne znam kolku ke bidam hrabra za da ja snosam situacijata ......kolku ke izdrzam da ne mu napisam sms , da ne go pobram ...se plasam deka ke go pokazam sopstevniot zbor........of dragi moi ne znaete kako mi e .......zosto voopsto pocnav.....moram da razgovaram so nego ...toa e prviot cekor sto ke go napravam .......ke ve izvestuvam :))0
    pozzz i sve najubavooooo
     
  17. sensitive

    sensitive Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    veke 2 saati gi citam vasite komentari. Mnogu interesni, vo sekoj slucaj. No nieden komentar ne procitav od zena koja e izneverena...Da procitate za nejzinite cuvstva i cuvstvata na nivnite deca , ne bi pomislile da se vmesuvate vo bilo koja vrka... ALO... Makedonija ima 2.000.000 ziteli... ima i drugi mazi. Mladi ste, mozete da birate!!!
     
    На Stancence и iloveyou29 им се допаѓа ова.
  18. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    Da,koga jas gi procitav tvoite komentari moram da priznaam deka voopsto ne mi bese seedno.Nikoj ne saka da bide izneveren no sekogas postoi pricina za toa neli?Kako sto imas procitano jas go imam doziveano toa iskustvo i sepak bolno e i od dvete strani.Ne e lesno koga treba da go delis nekoj koj go sakas so druga no sekoj ja saka ljubovta pokraj sebe.Vo ovoj slucaj ne mozes da obvinuvas eden bidejki site podednakvo snosat nekoja vina mazot zenata pa i svalerkata.Samo ti sensitive znaes sto se si zrtvuvala za da bides so nego a sega toj da ti vraka na vakov nacin.Zosto e toa taka?Sto e pricinata za negovite takvi postapki?Nema poveke ljubov pomegju vas ili ednostavno toj bara samo zabava....Dali ti si dobila nekakov odgovor na tvoite prasanja od nego? pozz i se najubavo
     
  19. sensitive

    sensitive Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12

    mila SECRET... pricinata za neverstvoto e sekako mnogu vazna.. nea moze da ja barame sekade i sekade ke ja najdeme... no, posledicite se strasni...jas bev vo vrska so razveden covek 8 godini.se zedovme , dobivme prekrasno dete, rodeno sekako od ljubov ...8 godini, ne 8 meseci.... i..??? no edno e sigurno... Ljubovta se ragja vo pole na energija... koga ke se najdat dve energii zaedno vo isto pole, nema taa sila tie da se odvojat, ke bidat zaedno sekako... no, se ima vek. Ako edna od energiite go napusti toa pole, drugata ke ostane sama ... i poleto prazno.. Kako mojot soprug bil vo brak so poranesnata zena, so nea stvril dve deca ,so sgurnost moze da se kaze deka imale ljubov... taka i so mene imal ljubov odnosno IMALO POLE SO ENERGII... sega nema energija, nema ljubov. Zata, ne se vnesuvaj mnogu vo tvojata vrska, podrazmisli.. Ova ti go kazuvam od dvete gledni tocki... i edna i druga.. Samo edno e vazno, se se sveduva na decata. I tie se najvazni. Nitu ti, nitu jas , nitu toj. Decata.
     
    На missperfect му/ѝ се допаѓа ова.
  20. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    izvini no moram da kazam deka tipot e tezok idiot!!!ova premnogu me izrevoltira....do nekade nasite situacii se slicni vo domenot na toa sto i ti i jas sme so razvedeni lugje mojot ima edno dete vo brakot koe ne bese od ljubov tuku od zadovolstvo no sepak toa ne e vinovno za nisto i e sakano mn od negova strana a e prifateno i od moja.Sega za sega kaj mene situacijata e dobra samo sto seuste ne znam kako da im soopstam na moite deka imam vrska so razveden covek bidejki seuste e presno pa zatoa bi te zamolila za sovet.Mnogu mi e zal sto tolku mnogu si zrtvuvala a za vozvrat si dobila nisto!No dali i pokraj toj fakt ti se uste si vo brak so nego?