1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

  1. sensitive

    sensitive Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    da, uste sme vo brak, a i nemame namera da se razdelime. bez razlika sto jas znam deka e toj so druga zena, nitu toj ima namera da me otavi. toa naveduva faktot deka pred nea zbori kako nasata vrska ne funkcionira,(sto e normalno, nema sigurno da i kaze ...lele kolku ja sakam zena mi)a doma so mene e normalen. da on saka da me ostavi i da bide konecno so nea, nikoj ne mu brani. no, zatoa i ova ti go pisuvam. duso, nema namera da me ostavi. toj a i jas go znaeme toa. se e prolazna avantura, ako vi trae so godini.
    a na tvoite roditeli , nitu zbor.ke gi povredis mnogu.
     
    На paulina2 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    da no nasata vrska e ozbilna ne mozam jas i ponatamu da se krijam koga togas ke mora da doznaat.Sega e poinaku sloboden e......
     
  3. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65
    Ti cestitam na tolerantnosta ,bravo
     
  4. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65
    Ova poslednoto bese za sensitiv.Te podrzuvam vo toa sto go pravis ne dozvoluvaj nikoj da ti go zeme ona sto od Boga ti e dadeno.Pozdrav

    МОДЕРАТОР: Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
     
  5. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122

    Браво РОССИ!!! Кратко и јасно.
     
  6. sensitive

    sensitive Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12


    verojatno vozrasta ni dozvoluva da mislime slicno< ako ne i isto. Vo vakov slucaj i ne e lesno da bides toleranten. Ti blagodaram Zdravkova.
     
  7. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65
    Samo mnogu cvrst karakter i jaka zena moze da premine preku neverstvoto i taa sto iskreno sakala i se uste saka.Veruvam deka e mnogu tesko no sigurna sum deka se ke izleze dobro.uste ednas ve podrzuvam
     
  8. natali25

    natali25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    Samo da ve prasam nesto sto ne mi e jasno, vie sto ste vo vrska so zenet covek i uste se silite ...vikate tuka e ljubovta i se...toa e vo red...no kako odlucuvas da pocnes so zenet covek, ne se zaljubuvas bez da go znaes...znaci ti doznavas deka e zenet i izlagas se gledas so nego i posle ljubov e vo prasanje i t.n i.t.n...toa ne mi e jasno...mene pred mnogu vreme mi s epustase eden decko...ubav , dobar, slatkoreciv...se...dve nedeli si pravevme muabet i ni idese rabotata...sosema slucajno doznav deka e zenet...naredniot vikend se vidovme vo diskoteka i mi zboruva bla bla bla...i jas slusam...i vo 4 saat sabajle mi vika aj ke odime nekade....i jas mu vikam :ne te ceka nekoj doma, a toj mene:moite rano si legnuvaat...i mu rekov a zenati?ke padnese vo nesvest i po 2 min vika...pa ona ne se ljuti...i mu rekov vaka:Da ne te vidam uste ednas, ke me obelezese zasekogas da bidam so zenet covek, (za mene toa e strasna rabota),me lazese , da ne te vidam...me sledese, me barase ama ne i ne....toa ne mi e jasno...kako za cigarite sto vikaat so da praam se naviknav...taka se rodi ili svesno proba>???gluposti....Sega ste zaljubeni toa e ok go razbiram, jas sum zaljubena...ama krivi ste be...zosto kako pocnavte...toa se sece u koren, a sega sami ste krivi sto ste vtora violina i sekogas ke bidete, i sto rusite necij dom, zivotot na nekoja zena i najtragicno DETSTVOTO NA NEKOE DETE...i si ja smiruvate sovesta so recenicata ..,, ako e sreken so zenamu nema da bide so mene,, abe ajdeeee...sekoja vrska i brak ima kriza ponekogas, ama samo nemoralni stvorenja mozat da go koristat toa...se znae deka mazite se polesni so umot,i maz e, koga ke mu se ponudi p.....so izvinuvanje ,e nema da ja odbie, a vie se nudite...fakt...sto go kosta da te mafta i ebava nekoe vreme...nisto...tuku vie sto go pisuvate ova i uste skokate i se praite deka neznam ne ste toa sto ste...e ste...sramota...OBICNO NE SUM VOLKU RADIKALNA ZA NISTO NO OVA LICEMERIE ME VADI OD TAKT...ZALJUBENA SUM LIG LIG...PA STO IZLAGASE SO NEGO KOGA ZNAES DEKA E ZENET?A AKO TE IZLAZAL ZA TAKVA RABOTA SI USTE POGOLEMA MIVKA STO SI POMINALA PREKU TAKVA LAGA...DA PRESECESE KO MENE I MNOGU DRUGI KO MENE NEMASE DA SE ZALJUBIS, TIE KE SI JA NADMINAT KRIZATA VO BRAKOT , NEMA DA SE RASTURI NECIJ DOM I SREKATA I SONISTATA NA NEKOE DETE...SRAMOTA...SOSEMA E DRUGO RAZVEDEN COVEK...TOJ E VEKE SLOBODEN, AMA SAMO DOKOLKU GO ZAPOZNAES POSLE RAZVODOT A NE DA GO ISPROVOCIRAS TI....CUKNETE SE U TOA GLAVITE....SRAMOTILUK
    p.s . ova e tekst na kikuuus25, objaven vo delot vrska so zenet covek...so nejzino odobruvanje malku smenet od mene...
     
    На Stancence, kara1, EraBon и 7 други им се допаѓа ова.
  9. natali25

    natali25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    a sega secret ke se obratam do tebe licno....zivej kako sakas, si rasturila eden dom, toa e fakt kako i da go formuliras ti poinaku, no ne ohrabruvaj ili uste ne davaj soveti na drugi da go pravat toa...vo konfuzna situacija sekoj bira sto mu e poblisku do srce pa ne ohrabruvaj uste devojki da rasturaat domovi....ima eden gore gi sreduva rabotite veruvaj...ke si go dobies i ti svoeto...pa ke vidime dali tolku ke skokas i ke se karas i vregas site od forumov samo za da se opravdas....za nekolku godini i tebe ke te ostavi za nekoja pomlada pa togas se ke ti se razjasni ....ama kasno...uzivaj si vo pobedata kako sto ja vikas ama barem ti ne deli tuka soveti, devojceto nez kako bese, ubavo si razmisluva, se nasla vo pogresna situacija i se trdi da ja ispravi...a ti pa uste za delenje soveti si so tvojot moral....i ne ti odgovaram sto i da pisuvas, zatoa sto si beskrupolozna osoba i mozes se sto sakas da pises faktite ne se na tvoja strana
     
    На Stancence, iloveyou29, anaja1 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.750
    Допаѓања:
    65.205
    Пол:
    Женски
    I jas mislam deka mazot stom ednas go napravil toa nisto ne go sprecuva da go povtori. I jas da si go kazam iskustvoto. Pred tri godini i jas imav nesto so ozenet covek. Jas togas bev mala i nemav nekoe si iskustvo so ljubov i takvi raboti. Znaev deka covekot e zenet i nikogas nemav pomisleno deka jas bi pravela nesto so nego i go gledav samo kako zafaten covek. Megutoa on pocna nesto kao da me zakacka i non stop da se vrti okolu mene. Jas nikako ne mozev da ukapiram deka on saka nesto so mene posto neli zenet e. I edna vecer ispadna nekako i dodeka da se osvestam on me bakna i jas vo shok si otidov. Ama on prodolzi da napnuva,a jas neiskusna pocnav da se privrzuvam so nego. Ama sreka ne sum i glupava i naskoro ukapirav deka rabotata e samo za seks(jas bev devica togas) i prekinav so se i moram da priznaam deka se kaam sto sum pravela nesto so ozenet covek(pa i da nemalo seks). Jas go prasuvav dali ne go grize sovesta bidejki zena mu go ceka doma, a imase i dete, a on mi odgovori pa nema vrska toa oni si se doma.Mislam deka i zenite ne se sekoas krivi, zasto ako mazot si e takov takov i ke si ostane.Sto e do mene jas nikogas veke ne mislam da povtoram takva rabota,a i znam kako bi mi bilo na mene da mi se sluci takvo nesto. Pozdrav do site i izvinete sto ve udaviv :D
     
    На elen4e22 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    natali25- mozes da mislis sto sakas za mene bidejki ako dobro si procitala ke si svatela deka jas trebase da imam vrska so nego uste pred da se ozeni no se sluci toa sto se sluci.Ne ni baram opravduvanje.Jas vo nikoj slucaj ne mozam da vlijaam vrz necie razmisluvanje i stavovi toj ja ostavil zena mu licno poradi nego a ne poradi mene jas ne go ni barav toa od nego.Isto kako i rainbow i jas bev mala i vo konfuzija no ete toa seto se razvi vo ljubov i ne bese poradi sex.Greskata sekako ja ima i ne ohrabruvam nikoj ako si procitala na edna devojka na edna druga tema ubavo i kazav deka ne treba da mu vrsi pritisok da ja ostavi zena mu ako toj saka ke go napravi toa a ako ne nema.A zena mu ne e nekoja stara pa da ostava za mene demek ko pomlada jas i taa sme razlika samo dve godini taka sto koja e razlikata........Se sto se slucuva se slucuva so pricina i jas ne sum ocekuvala da dojde do toa no ete se sluci......Samo i ti ne znaes sto moze da ti se sluci vo zivotot zatoa nemoj mnogu da skokas i da se pravis nekoja mnogu moralna.Sekoj si razmisluva so svoja glava.Znaci sega vie gi osuduvate site zeni koi sto se vo vrska so razvedeni lugje a takvi gi ima vo izobilstvo........pozdrav i se najubavo
     
  12. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65
    draga natali25 ...procitaj gi ubavo site razmisluvanja od bracni neverstva ke vidis deka sekoja vtora devojka ,zena imala vrska od vakov tip i so ova sakas da mi kazes deka site zeni se ne moralni i nemaat griza na sovest....gresis grada moja...okej ti e gore napisanoto no dokolu e toj maz sreken ili eve i za zena neka stanuva zbor ...zosto togas izneveruva...zosto ne e pokraj svojata zena ako tolku mnogu si ja saka ...sigurno postoi pricina zosto ja izneveruva sto e toa sto go nateralo da bide neveren ....veruvaj mi ne e se taka crno kako sto ti si go doziveala....so ako praznicite gi ceka so nea , se budio pokraj nea a nema ljubov nema razbiranje ...znaci toj e so nea samo zaradi deteteto a srekata i sve sto sleduva so nea gi bara vo druga devojka...ne te napagam , samo sakas da ti kazam edna druga gledna tocka za slucajot :)
    ....te pozdravuvam i sve najubavo!
     
  13. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    ZENIIIIIIIII ako tie fraeri se navistina MAZIIIIIIIIIIIIIII nema da bidete vtora vo vrskata ke bidete prva,za ljubov se se pravi,vojni se vodele,se ubivalo,a ne eden razvod,toa se samo izgovori,ocigledno ni tie vasi LJUBOVNICI sto ne se ni lj od ljubov neznaat sto sakaat ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, jas bev vo vrska 4.5 godini prekrsna vrska mislev deka imam se,mozebi falese malku da se zememe no eden den koga go sretnav maz mi se se smeni za 24 casa ,se zaljubiv na prv pogled vistinska ljubov,seks vednas [rivlekuvanje do besvest sto nikogas ne sum go imala,,,,,,,,,,otidov i mu kazav na decko mi jas se zaljubiv vo drug ocigledno tebe ne sum te ni sakala ,ova sto mi se sluci ne sum go doziveala nikogas,pusti me da si odam za da ne te povredam poveke,otidov i ova go kazav od srce,,,,,,,,,i bev najsreknata na svetot i fala mu na gospod uste sum so covekot na mojot zivot so kogo imame i bebence,,,,,,,,,,,
     
    На Stancence и blue-angel им се допаѓа ова.
  14. vesne

    vesne Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Драга Кате!
    Можам да те разберам и покрај многуте осудувања.И јас би реагирала како многу други до пред неколку недели но сега мислам сосема поинаку.Знам како е кога сопругот те зема како готов производ и често немаме доволно внимание од негова страна што и ни пречи и доведува до мисловни или активни неверства.Сеуште не сум го изневерила мојот сопруг со кого сум 20 години(што во врска што во брак) но во последно време се појави јаболко на раздорот,колега кој ме прави да сум посебно и искрено посакувам барем една ноќ да бидам со него.Можеби преовладува посебното внимание или желбата да се биде со друг,да се проба друг,незнам но знам дека ако некој се најде во ваква положба се чуствува малку зезнато.Поздрав до тебе и до сите други.
     
  15. ruza

    ruza Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    ;) Jas bi preporacala sekoj sto nema nesto interesno sto go privlekuva vo bracniot krevet bi bilo pozelno otvoreno da razgovara so partnerot ili samata da pokusa da vnese nesto novo.Koga se zaedno malku da se nasminka ili da oblece nesto provokativno,da ja namesti masata za rucet so cvet ili nesto svoe da dodadi.Ako ima mali deca moze da se ostavat nekolku casa kaj baba,tetka i dr.pa da imate poveke vreme za sebe.Imajte masta spaseto go brakot.Eden izlet moze da se pogresi no poveke veruvajte ke zagubite.
    pozdrav
     
  16. ruza

    ruza Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    :| Pametna zena na sekoj nacin pokusava da go spasi svojot brak.Bidete itri,bidete izazovni bidete mudri,bidete ubavi bidete se sto posakuvate no za svojot soprug.Bidete sekogas razlicni kako da se spremate za na sostanok so nekogo bidete privlecni zavodlivi.Seto ova vredi da se proba ako mozi.Ne vazi samo ako soprugot e slep ili epten zaglaven vo druga vrska.Probajte nisto ne e tesko ako e za spas na svojot dom i familija.Ne se otkazuvajte se dodeka ne istrosite se od svojata mecta i intelegencija.A nie zenite sme sposobni za se ako sakame da pobedime ili samo da dobie nesto sto bi go barale od drug.Ne se otkazuvajte od ona sto go imate doma koga veke ednas ste go izbrale.Ako stvarno ne biduva nisto togas odlucete sami.Samo setete se na ona 10 pati meri ednas seci,zatoa sto posle e kasno da se kaes.
    pozdrav

    МОДЕРАТОР: Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
     
  17. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    i pokraj toa sto sakam da se vozdrzam na ovaa tema i da ne navleguvam vo privatnosta koja vie ovde si ja iznesuvate sepak ne mozam da se vozdrzam! mila moja ocigledno si resena da se branis so siekoe mozno oruzje, ocigledno nemas ni gram sovest, ocigledno si uspejala da unistis eden brak samo zaradi zadovolstvo tvoe i zaradi tvojata sebicnost! za mene si edna mnoooogu sebicna osoba koja ne misli deka nekoe malo detence ke placa za svojot roditel, i deka nekoja sopruga doma se vrtka vo krevetoto cekajki go svojot maz a toj se topli vo tug krevet! mnogu si sebicna i gledas da bidat zadovoleni tvoite potrebi i ljubov pa zatoa cepkas po tugoto! da da, tugoto...i pokraj toa sto trebalo da bides ti so nego uste pred da se zeni! ne te opravduva ljbovta koja ja cuvstvuvas kon nego,ne te opravduva nisto!
    znam deka zvucam drsko i bezobrazno ama ne mozam poinaku! ako ima boga( a ima) eden den i tebe ke te snajde istoto...i neka..se si zasluzuvas!
    p.s. i ova morav da go pisam,ne ti veruvam bas deka se razvedel od zena mu,ili tebe ti pravi film ili ti nas ni pravis film za da ne ubedis deka se vozmozni takvi vrski! ama ova e moe mislenje koe se osmeliv da go spodelam na ovoj fosrum!
     
    На Stancence, tigrica92, iloveyou29 и 4 други им се допаѓа ова.
  18. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65
    [quote="ROSII"]ZENIIIIIIIII ako tie fraeri se navistina MAZIIIIIIIIIIIIIII nema da bidete vtora vo vrskata ke bidete prva,za ljubov se se pravi,vojni se vodele,se ubivalo,a ne eden razvod,toa se samo izgovori,ocigledno ni tie vasi LJUBOVNICI sto ne se ni lj od ljubov neznaat sto sakaat ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, jas bev vo vrska 4.5 godini prekrsna vrska mislev deka imam se,mozebi falese malku da se zememe no eden den koga go sretnav maz mi se se smeni za 24 casa ,se zaljubiv na prv pogled vistinska ljubov,seks vednas [rivlekuvanje do besvest sto nikogas ne sum go imala,,,,,,,,,,otidov i mu kazav na decko mi jas se zaljubiv vo drug ocigledno tebe ne sum te ni sakala ,ova sto mi se sluci ne sum go doziveala nikogas,pusti me da si odam za da ne te povredam poveke,otidov i ova go kazav od srce,,,,,,,,,i bev najsreknata na svetot i fala mu na gospod uste sum so covekot na mojot zivot so kogo imame i bebence,,,,,,,,,,,[/quote]
    e OVA E VEKE NESTO SO JAS BI GO NAREKLA CISTA RABOTA,KOGA SITE BI SE ODNESUVALE TAKA NE BI POSTOELE NEVERSTVATA,,POZDRAV
     
  19. rjgdm

    rjgdm Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    40

    moja bliska prijatelka imase takva vrska ,neise , moeto mislenje e i duri i da ja ostavil soprugata , toj istoto bi go pravel i na tebe - bi te izneveruval , zatoa sto od sopruga do ljubovnica e golema razlika.......
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. vesne

    vesne Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    :) Точно ова како и монотоноста во бракот се причина за повремените излети,затоа што старее телото побрзо него духот.