1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни совети

Дискусија во 'Брак' започната од Silver.E, 27 август 2013.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Никој не предложи да се разведат.
    Но муабетот: 'Така е тука', 'Такви се мажите' е релативизирање на проблемот. Нема така е и све четири у вис, па ќе се навикнувале по пат. Ајде за некои работи разбирам, ама да имаш проблем со пол на личност е жива дискриминација.

    'Така е', не е никакво оправдување. Има сите да си ги учите синовите да не мразат жени!


    Не е машко, само зборува од 'машка страна', како и сама што појасни во постот.
     
    На Offspring, Joi, SV1911 и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Nuny

    Nuny Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Zensko sum nema nisto za bunenje!! Ve zbuni delot " maska gledna tocka" znam no nee deka sum masko!! Mazot mi bese tuka vo blizina pa mi tekna go prasav sto saka poveke masko ili zensko toj odgovori bilo sto samo da e zivo I zdravo!! No sakal poveke kerka !!
     
    На zalosna, cresa-jagoda и Meckicja им се допаѓа ова.
  3. alana

    alana Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2013
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    3.334
    Пол:
    Женски
    Не ги оправдувам таквите дискриминации...али сум за да му даде шанса да ја согледа грешката и да се поправи.....а тоа мало човече кога ќе се роди може да го освести.
    За тоа дека треба да се работи на таквата проблематика, треба....и сметам дека се работи. Немаат сите мажи такво мислење во поглед на полот на детето.

    Инаку мојот сопруг сакаше машко, беше разочаран кога рекоа женско. Сега многу си се сакаат двајцата.
     
    На WildMk и Nuny им се допаѓа ова.
  4. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Навистина воопшто ли не разговарате со партнерите уште додека сте во врска и се запознавате? Се понашате како воопшто да не им го знаете ставот. Ако гледаш дека е заостанат идиот одма удри му ги клоците, а не да дојде до брак работата.
    Еден заостанат уште на фб ми се испонаша глупо и не му ни дадов шанса ни за кафе, а не нешто повеќе. Му се родил внук и ми вика па се знае машки ќе се раѓаат, треба машки само кај нас дома да трчаат... И одма му го удрив игнорот. Ни чао ни пријатно.

    Човекот со кој чекам дете да ми рече дека е тажен за полот, па во секундата си заминувам и секоја должна почит ќе ја изгубам спрема него.
    После со разговор ако го промени ставот, ако се кае за тоа што ги рекол, ако се потруди да му простам, во ред може ќе ја спуштиме топката, инаку нека се гони.

    Не ми се верува колку затупени луѓе постоеле и во денешно време. Бог да чува :x
    Со лесно на девојчето што ќе се роди. Уште е колку зрно, а татко и ја неќе (facepalm)бездушен.
     
    На Offspring, Annora, Joi и 16 други им се допаѓа ова.
  5. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    17.141
    Море за таков, 5 да има сите женски да му бидат! Место да има малку ум како ќе влијае тоа негово однесување на психата на бремена жена, уште она да чека да омекне...
    Како не му е срам? Вол волосан (facepalm)
     
    На stevemila, Offspring, naturally и 9 други им се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Благо речено :D
     
    На Offspring, Alisa22, Skorpija25 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Дали е точно тоа кога се мажи една жена , формира семејство , дека заборава на бившите љубови , на минатото , заборава на некоја љубовна болка итн.?
     
    На Nuny му/ѝ се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Е како ќе заборави?
    Кога се мажиме, не ни прават лоботомија :rofl:
     
    На stevemila, Skorpija25, Smiley11 и 20 други им се допаѓа ова.
  9. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.776
    Допаѓања:
    5.396
    За да нема вакви теми брачни совети, неверство, развод.. треба жената прво да заборави на бившите и минатото па потоа да се мажи. Ако веќе уште има љубовна болка за некој бивши , а решила да се мажи тешко дека од тој брак ќе биде нешто. Сите си имаме минато и бивши што сме ги сакале некои повеќе некој помалку, ама што сме се решиле за брак со една личност значи ја сакаме таа личност, а се останато е само минато и треба да го гледаме единствено како искуство во животот.
     
    На Skorpija25, alana, Nuny и 7 други им се допаѓа ова.
  10. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Така сум слушнала.... Дека кога ке се омажеш и родиш дете све ке заборавиш
     
    На Nuny му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    Нема да заборавиш никогаш, ама чуствата ќе ти се сменат.

    Мене ми е чудно сега како сум била во врска со моите 3ца бивши. Ми се гади кога ќепомислам ама ете тогаш убаво ми било, па дури 2риот цело време го сакав додека сум со 3тиот :)

    Ама сега се омажив со 4ти и чуствата се сменија иако сеуште немам деца...
    Тој по кој "лудував" додека бев во мојата 5 годишна врска, и ме следи на инста и пријателсво на фб ми понуди иако се ожени после мене и има и деца, ама јас не чуствувам повеќе ништо за него иако мислев дека ќе ми биде доживотна љубов.
    Првиот уште ми лајкува слики иако и тој после мене се ожени па дури стаса и да се разведе. Не ни е чудно цело време додека беше во брак си лајкуваше,а којзнае што уште не правел :) Го знам дека беше и остана женкар, затоа и толку му траеше бракот :D

    Едноставно сфаќаш дека не е се до лепота има нешто и во душата тој што ќе те третира како се на светот тој ќе си го засакаш.

    Е сега има маж и маЖ, за овие вториве не гарантирам дека така ќе биде како во мојов случај односно вниманието ќе го бараш ако не во својот маж во некој друг :)

    Леле глупости.

    Ако жената е склона кон изневерување и 100 бивши да заборави ќе се појави некој нов во животот и пак ќе го изневери сопругот.
    Божем само со бивши се изневерува (facepalm)
     
    На Milobebence, Nuny и WildMk им се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175

    Значи, ги памтам сите, памтам со кој како ми било, памтам кој сум го сакала, но ништо од тие чувства не е останато сега.
    Само ги памтам како случувања од минатото. Како и еден куп други работи што памтам од моето минато... Како сите ние што се сеќаваме на разни убави и неубави искуства и луѓе.
     
    На Offspring, Skorpija25, Annora и 4 други им се допаѓа ова.
  13. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.776
    Допаѓања:
    5.396
    Зборот ми е во склоп на прашањето, не дека онака нема неверства, разводи и брачни проблеми, ама ако сеуште имаш чуства за бивши а си во брак тешко дека нема да има проблеми.
     
    На zalosna и Nuny им се допаѓа ова.
  14. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    А ако ете имаш чуства ама тој не те сака и нема да се земеш со него.
    Нема да се омажиш никогаш?
     
    На Nuny му/ѝ се допаѓа ова.
  15. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.776
    Допаѓања:
    5.396
    Ке се омажам кога ке немам никаква чуства за никоj друг освен за сопругот. Според мене не е ок да имаш чуства за еден а да се мажиш за друг.
     
    На Skorpija25, Lolipop23, Joi и 7 други им се допаѓа ова.
  16. Nuny

    Nuny Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Било па поминало!! Зошто да се враќаме во минатото!! Јас тој што го сакав и мислев дека ми е возвратена љубовта испадна дека имал и друга во исто време кога одел со мене одел и со неа но остана трудна и мораше да ја земи!! Што требаше јас да не се омажам никогаш!! ( Џабе вени сечев и џабе на токсикологија завршив!!!) Не вреди да се враќаме назад тоа што било поминало готово е!! После тоа се смирив со претходниот што беше ненормално љубоморен ( го цитирам: тамам седнавме на кафе од карши нас имаше некое мешано друштво и тој тамам кафето го донесоа голтка не се напив ми вели станвај бегаме онде има машки ѕверат по тебе!!) и на крај завршив со трет се верив и никому ништо!! Тоа е што е!!
    И што е уште потрагично бидејќи деца чувам ја носам малата во парк и замислете седнувам на клупата и загледав едно малечко и тоа на господинот што одеше со мене и со таа другата и најјакото е што кога малата ја викнав по име ( бидејќи знаев како се вика блиску живеевме) му реков чисто информативно да го поздрави тато од тета Ане за успомен и дуго сечање!! Бидејќи разбрав оти мамичеѕм му го распрачила невестата опасна била секој втор ден полиција имало дома!
    П.С. оти многу Арна била јас не сум чинела!! Е сега нека плачи!!
     
    Последна измена: 3 јули 2018
    На LaSchtroumpfette, Skorpija25, makedonkamak и 7 други им се допаѓа ова.
  17. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    :l:
    Слична судбина , но јас не можам да продолжам понатаму , постојано се навракам..
    Кој не искусил тој не може да ме разбере..
     
    На LaSchtroumpfette, stevemila, makedonkamak и 6 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Колку време не сте заедно?
     
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Повеке од година
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Се надевам одиш на дејтс.