1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни совети

Дискусија во 'Брак' започната од Silver.E, 27 август 2013.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Не е чешкањето проблем, вниманието е..
    Сака внимание, ама не е спремен и тој исто да понуди.

    @Summer16 седни го и објасни му дека и тој знае да 'се обеси' на телефон и да не те чешка, и дека ќе правиш ти, како што прави и тој. И стои си на тоа. Ама не засекогаш, туку по една недела (пример) 'ттретман', повторно разговарај и прашај го како му е во новата ситуација и дали сега разбра, како се чувствуваш?
    Ако пак си тера по негово, уште една недела, и наново муабет (никако со карање и повишен тон).. Се надевам ќе сфати евенчли.
     
    На cresa-jagoda и Summer16 им се допаѓа ова.
  2. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Никогаш за секс не ме одбил хаха а и кога имаме после тоа тој седи на телефонот и јас истото го правам и ми вели завршивме работа и сега толку не ти требам вели пред да имаме секс ме галеше а сега ништо....
     
  3. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Точно така
     
  4. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Што да ти кажам, така кога ќе рече скокни му пак и пак и пак се додека брецка :)
    А колку години е сопругов со понашањево како 20години да има.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Ќе пробам и така можеби ќе разбере.. се случувало да му го кажам тоа дека и тој премногу е на тел ама не разбира. Тој како да сака да има влијание над мене како тој ќе каже така да биде.. еве прегеска ме болеше глава и ми беше лошо кажав и отидов во соба да легнам а тој цел саат ипол не дојде да виде како сум, после некое време го испрати мојот помал брат кој ни е нагости да ме измасира... немам зборови... а кога него го боли глава бара да го масирам по пола час се додека не ме заболат рацете и кога ќе кажам дека неможам уште вели ај уште малку.....

    Сега во мај 26 ќе полни :)

    Ама сигурна сум дека ти не му велиш на маж ти дека малку те масира дека не ти обрнува внимание.. мојот е неблагодарен и цел ден да го масирам пак ќе рече малку е :D
     
    Последна измена од модератор: 17 јануари 2019
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Ама и ти 'му одиш по га*от'. Како ќе ги научиш луѓето, така ќе ти се однесуваат.
    Не само да му речиш, туку и да го практикуваш тоа што ќе го кажеш.
    'Не те чешкам, ни масирам, дури не почниш ти.'
    И тераш...
     
    На 1209, joy1, Summer16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    A vikam mallku e :D
    Sto pa da ne iskoristam uste mallku :D ako se moze.
     
  8. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Да знам оти сама сум виновна ама не можам да им кажам НЕ на луѓето. А на маж ми еднаш му кажав исчешкај ме по грбот и тој зема набрзина ме исчешка и вика толку и јас му кажав јас тебе по колку мн те чешкам а тебе еднаш ќе ти кажам и тогаш неможеш и право ми вели добро немора веќе да ме чешкаш и утрето бара пак :D
    А многу пати знае и да ме обвинува мене за се иако тој погрешил и ќе ми се налути нема да ми збори и ќе чека се јас да го направам првиот чекор. Ама веќе не го правам првиот чекор јас и почна да си а сфаќа грешката

    :D
     
    Последна измена од модератор: 17 јануари 2019
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  9. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Daj ne I pravite problem na zenava za bez veze.
    Smesno.

    Trnete race od tastatura.
    Ti @Summer16 nemas problem I ako ostanes uste nekoj saat na temava Ke imas Problemi.
    Pa ti razmisli dobro.
    Vo zdrava noga trn si bodes. :nod:
     
    На WORRIED.BT, ArmaniCode, Herrera и 2 други им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Шо мори!??
    Нека се навикни маж и', дека ако можи тој, можи и таа.
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Ne ve pratam u stopa, mesam nekoj pcenkaren leb :muscle:, ama kolku na dve na tri procitav I pravite problem. :makeup:

    Za da ti go svrtam umot protiv mas ti ic ne mi treba mnogu. Tolku kolku e dovovolno da se izmesi mojot expermentalen leb I ete ti raspravii :whew:.
    Sedi madro, mi otide lebcevo :lol:
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Леле муабетиве хаос се му. Како некое детенце мало (facepalm)
    Нека го.. игнорирај ќе му помине ќе созрее и тој.8-|
     
    На Summer16 и Abc07 им се допаѓа ова.
  13. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Катастрофа :D
     
  14. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    Најголем проблем во бракот да ти било чешкањето а? :^)
    Алал да ви е.

    Па ние другите што се закачаме околу сметки, деца, куќа.... немаме попаметна работа изгледа.

    Чешкање еднаш, два, три пати, на четвртиот ќе го отерам во триста пи*ки материни :fubar:

    За телефонот, ќе му речеш ок ама и он да не дреме на неговиот.
    Ќе си седете, ќе се гледате во очи.
    По потреба ќе се масирате, така и двајцата среќни и задоволни.
     
    На WORRIED.BT, duffi, senza.parole и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Atanasova96

    Atanasova96 Активен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2018
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    170
    Пол:
    Женски
    Mojot doticen soprug koj poveke od mesec dena go nemase ziv da se javi, aj za mene ne barem za deteto da si prasase e istiot toj pred eden mesec mu tekna familijata mu bila vazna. Okapa kaj mene pred vrata, duri veke nezgodno mi e od moite i komsii tuka sto go gledaat. Sekoj den visi na vrata vika da sme se soberele so deteto i da sme se vratele nazad. Mozebi detski ama ne popustam, mnogu me navredi, povredi i ponizi zosto poveke od mesec dena go nemase nikade bese zaboravil deka ima familija a sega mu teknalo si ja sakal familijata nazad. Epa cekaj ne sum jas igracka koga ke ti tekne da si poigras, koga ne da me ignorira i da se rasprava so mene. Duri i negovite idea tuka so moite da zborat, site mi vikaat vrati se ako ne odi ke te podrzime ostavi go. Go sakam normalno ama ne mozam da se pomiram so nekoi raboti, zosto sekogas bev dobra majka, sopruga domakinka, sekogas ispran ispeglan rucek i kafe go cekaa na masa, zbor nemam receno za nisto. Ne znam so sto go zasluziv toj odnos taka da me ignorira i da pravi nezreli raboti. Ne znam veke sto da pravam loso e i za deteto taman se navikna tuka treba li pak nazad da go vrakam, samo natamu navamu. Moite insistiraat me nagovaraat deka se smenil ama se plasam deka ova e momentalno i deka pak ke pocne po staro.
     
    На kuc, Lolipop23 и Orthophill им се допаѓа ова.
  16. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Не се враќај, не се менува тој така лесно. Го притискаат неговите, па почнал да ти доаѓа секој ден да те моли, под притисок на неговите, а не бидејќи тој сака.
     
    На Snowflake97, SexiLy, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.640
    Допаѓања:
    152.390
    Не избрзувај со одлуките
    Кажи му дека треба да размислиш нека те оставе раат и нека се повлече
    А ти позавлечи некое време додека нњ бидиш сигирна дека се вракаш назад
     
  18. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    Јас мислам дека секој заслужува втора шанса.

    Сега дали го притискаат неговите или му здосадил ергенскиот живот тој самиот си знае.

    Лесно е да кажеме не се враќај!
    Па тие имаат дете.
    Таа си кажа дека го сака.
    А за да види дали е стварно сменет треба и да му се врати, нели?
    Нормално, претходно да се разговара како возрасни луѓе и да му се даде до знаење дека оваа му е последна шанса.
     
    На SexiLy, Juicy, Harper и 12 други им се допаѓа ова.
  19. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Точно.

    Арно ама, нека си даде пред се, време себе си, за да ја ,,соџвака,, целава оваа ситуација и да си врежи во глава дека оваа случка нема веќе да се споменува на секоја понатамошна кавга или брачна криза, т.е. нема на секоја мала грешка да му се спомнува ,,а памтиш ти дека не избрка од дома?,,

    Второ, треба и со него сериозно да збори дека ова му е последен излет.Толеранции веќе нема да има.

    Брак е во прашање.
    Прво нека се стори СЕ за да се задржи.Ако и после се нема резултати, тогаш се знае...

    @Atanasova96 ако мислиш дека си единствена што си поседила кај мајка поради брачни проблеми - не си.
    Се случува на почеток кај брачните парови ваков испад, сепак нова средина , нова начин на живот, неизживеаност на еден од партнерите....

    Можеби и добро е што сето ова се случило, барем видел дека му фали фамилијата па си ја бара назад.
     
    На Snowflake97, Milobebence, kuc и 8 други им се допаѓа ова.
  20. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Пишав и во темата Развод, ама работата е релативно итна па затоа пишувам и тука.

    Ве молам за помош, да и' помогнам на една мајка во сериозен проблем.
    Како оди точната постапка за спогодбен развод? Каков формулар се поднесува, каде и колку се плаќа? Ако имате некаков урнек да ми пратите уште подобро.

    Ви благодарам однапред!