Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни советувалишта

Дискусија во 'Брак' започната од dancing-lady, 25 јуни 2012.

 1. dancing-lady

  dancing-lady Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Драво феминки,незнам дали постои ваква тема,но колку што видов немаше...па ме интересира дали постојат во Македонија вакви брачни советувалиштаи каде се наоѓаат...или пак треба да се побара помош од психолог за проблеми во бракот?
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  Постои брачно советувалиште во склоп на центарот за социјална работа (Одделение за социјална семејна и правна заштита на децата и семејството). Еве ти контакт телефон 3106-404

  Можеш да ги контактираш и „Алтернатива Институт за брак,семејство и системска пракса„. Еве ти линк со податоци
  http://zk.com.mk/Pages/Alternativa-Inst ... ksa/121807

  со среќа!
   
 3. Sherryl

  Sherryl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2012
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  129
  имаат ли ефект ваквите брачни советувалишта?
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mica_maca

  mica_maca Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, Ima li nekoj iskustvo so bracen sovetnik? Sto moze da ocekuvam of bracen sovetnik? Kako odi procedurata? Vredi li da se odi so pArtnerot na bracen sovetnik? Perporaka za Eden dobar bracen sovetnik?

  Odnapred blagodaram.
   
 5. macunka

  macunka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски

  Можеш да отидеш во социјално и да си побарате да одите на брачно советување, ќе ви закажат термин. Не знам дали вреди да се оди на брачно советување, доколку нема желба за сослушување и правење на промени од двете страни, но сепак е подобро да отидете и да се слушнете еден со друг, па можеби и ќе најдете решение.
   
 6. Ljubisa 75

  Ljubisa 75 Нов член

  Се зачлени на:
  29 јули 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Bracniot sovetnik dva pati ni zakazuvase sovetuvanje no soprugata ne se pojavi .Sovet od sovetnikot da pobaram nekoi zaednicki prijateli za posreduvanje se raboti za decata ne mi gi dava da gi gledam ima li nekoj sovet pomos spas
   
 7. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.138
  Допаѓања:
  12.935
  Пол:
  Женски
  и јас сакам да прашам дали и колку имаат ефект брачните советувалишта?
   
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.337
  Допаѓања:
  153.655
  Пол:
  Женски
  Ми треба за една пријателка .. брачно советувалиште во СК? Ама да не се некои ветер и магла..
   
 9. ani23

  ani23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Bracno sovetuvaliste ti e koga dvajcata idat na psiholog.,nekoj poiskusen i zrel,so godini i staz,ako ti treba konakt za prijatelka-pisi.
   
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.337
  Допаѓања:
  153.655
  Пол:
  Женски
  Јас многу добро знам што е брачно советувалиште:D
  Ама ајде ако требало на долго и широко да пишам еве оглас...

  Пријателка и мажот и со кого се на ратна нога, сакаат да пробаат да си го спасат 7годишниот брак па бараат КВАЛИТЕТНО брачно советувалиште. Да не бидат некои што само сакаат да ти ги земат парите и да те откачат..!
  Притоа треба да поработат и на моментот алкохолизам бидејќи човекот си пие од време на време и е насилен према неа. ... Значи во тој сегмент да се специјализирани


  ОК мислам сега е доволно јасно барањето:D пукајте со предлози8-| (fingers)
   
 11. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  7.732
  Допаѓања:
  24.833
  Пол:
  Женски
  Овие се во моја близина ама немам искуство за да ти кажам колку се добри. Види разгледај, можат да се јават да прашаат за видот на терапијата, цени итн.
  http://institutalternativa.mk/

  Те молам пиши ми кога ќе почнат некаде и колку се задоволни, ние баравме скоро исто за блиска особа ама додека најдеме си се врати на порокот и се предомисли.