1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бремена сум, но тој ме остави!

Дискусија во 'Врски' започната од MonBella, 21 септември 2018.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па остани.
    Да разбиеш монотонија а и да не ти е тешко. Мислам да останеш тука.

    Оф, мори мајко тежок случај,се има.
    Биди силна и чувај се.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Ох мила, ме расплача. Ние сме ситни души без право да судиме за било што, ти знаеш каква тага носиш :u: Подршка и гушки од мене, биди силна душичке, во ова нема погрешна одлука, што и да направиш ќе биде правилно :hug:
     
    На WildMk, Luna91, LadyR и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Моето читање заврши кај тоа кога таткото дава предлог со апчиња да се убие нивното заедничко дете. После тоа, залудна е било каква дискусија за случајот. Единствено ми е жал за бебенцето, не заслужува татко пијаница и пропалитет од човек и мајка толку наивна да сака да задржи човек кој не вреди ни како момче, а не па сопруг или татко, преку невино бебенце, да го прави жртва на евентуален брак осуден на пропаст од страв. Свесно да забремени и сега да прашува што да прави со детето. А и приказнава ми е како шпанска серија. Идат 4 години, па не идат, па она фаќа друг дечко, па му се враќа на бившиот, се му простува одново и одново, тој пие па не пие, ја сака па не ја сака итн. Ту мач
     
    На Yeeah, zalosna, Feminka22 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Дај прекинете со осудувања ве молам, ако не сте ги прочитале сите нејзини мислења немате право на коментари. И секогаш кога ќе сакате да дадете совет некому прво пробајте барем малку да се ставете на нејзино место, лесно е вака од страна без чувства и нејзините мисли да се сугерира. Емпатија треба да се има, доколку ја немате воздржете се од мислење
     
    На La.loca и WildMk им се допаѓа ова.
  5. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Таа веќе доволно прочита од нашите совети, таа си знае како и е и тешко и е а имат време да размислува, да прекиниме со коментарите искрено. Олабавете..
     
    На Feminka22, MonBella, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Извини што не побарав дозвола од тебе дали смеам или не смеам да коментирам со мое гледиште на случајот.
     
    На zalosna, Feminka22, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.620
    Допаѓања:
    152.087
    Девојчето да си побара стручна помош од авион се гледа дека и е потребна
    Не ни размислува трезвено
    Она не е у стање да гледа дете
    Ме сака не ме сака пие не пие он рече вака он рече така
    Море девојче со потреба имаш да контактираш уште со него и со мајка му?
    Кажи му дека си абортирала и крај со контакти
    Ако вака продолжиш џабе абортусот пак ке си со мего о за скоро време пак трудна како сеа
    Да сум ко ти ја родител друга песна ке се пеело
     
    На Yeeah, BabyStyle, orevka и 9 други им се допаѓа ова.
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Dodeka se slusas so nego ako ti e.
    Neka te ramni od gomno podole.

    Posle ke placete po temite za brak vakov e takov e. Uste pa i majka mu posrednik si go znae i ona kakov propalitet i e sinot pa drz nedaj da ne izbegas oti druga nema da mu se opuli. Koga ke si go zemes za maz so majka mu vo tandemce dusickata ima da mi ti ja izvadat niz nos. Da vidis togas kolku nema da e bitno "ama jas go sakaaaam bwaaa nemozam bez nego bwaaa".
    Abe u najlosiot period vo zivotot koga sum bila osakatena i sardisana od site strani i roditeli me ispobrukaa ne padnav na tolku nisko deredze i togas sum pokazala gram dostoinstvo i samopocit.
    Ako vi e. Uste ponisko padnete go mozete vie toa.
    Bljak be. Pu. Mi se zgadi zenskiot rod.
     
    На Yeeah, nena2010, Агнес :D и 9 други им се допаѓа ова.
  9. MonBella

    MonBella Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2018
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Jas imam dostoinstvo od koga mi se sluci ova. On e zaboraven veruvaj mi, se mi se izgubi za nego i ljubov i pocit i sve i on e zaboraven i otkacen u sekoj slucaj od mojot zivot.
    Edinstveno nesto sto ne maci mene e sto jas nemozam da se pomiram so toa sto moram da pominam se osekam loso utre treba da odam ama kao da ne mozaam jas ova da go napravam mi idat mislii nekoi losi se osekam nezz se plasam mnogu nesakav niz ova da pominuvam nesakam jas patam premnogu od za da ne zgresam takva sum za bilo sto a kako li za ova. Jas znam deka on mi go napravi ova bidejki znae deka nema da mozam da se spravam so ova sekogas na takvi raboti me fakal (zboruvam na kriva si za toa sto go kaza i jas 3 dena ke mislam na toa deka sum kriva ili pak za bilo sto)
    Jas utre ke odam ali nemozam da vi objasnam kako se osekam neznam sto da kazam neznam .. Mi e strav kako ke se spravam samata so sebe posle ova,kako ke sudi gospod kako ke vlezam vo crkva... Neznam sto ke mislam posle toa dali ke mozam nisto neznam ...
     
    На buba4e89 и H.VAGA им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ако направиш абортус, немој да се обвинуваш себе си.
    Не си ни прва - ни последна.

    Бог ги сака сите свои чеда.
     
    На Annora, Feminka22 и IAmPresident им се допаѓа ова.
  11. MonBella

    MonBella Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2018
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Nesakam da bidam kriva kaj nikoj vo ocite nesakam posle so eden zbor da me povredat bezrazlika ako nekogas me sretnat ili slusnam nesto preku nekogo.. Ke mi bide mnogu tesko . Mene mi e sega za mene razmisluvam za nikogo jas vi se obrativ i vi raskazav ne deka jas posle ova ke sakam nesto da imam so nego.. Pa zarem bi go napravila toa zarem bi abortirala od igracka dete sto treba da dojde na svet... Mene toa me progonuva premnogu custvoto me maci neznam sto ke pravam kako ke se spravam posle ...

    Neznam ova za mene prestavuva mnogu golema bolka .. Kako mozev da si go dozvolam ova na sebe kako mozev za na kraj da dozvolam samata da go izgubam deteto ... Sto napraviv jas .... Zarem vaka li treba jas da napravam za da se trgnam od toj covek ... Zarem veke e bitno bilo sto posle ova ! Jas nesakav na vakov nacin nesakam.
     
    Последна измена од модератор: 30 септември 2018
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Види, ако не можеш да го направиш тоа, не го прави.
    Можеш и да си го изгледаш детето сама.
     
    На Autumn_, Offspring, zalosna и 2 други им се допаѓа ова.
  13. MonBella

    MonBella Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2018
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Od negova strana toa nema da prifati vo nikoj slucaj zatoa sto mi kaza poveke pati dur sme zborele. Nesakam da stavam dete na rizik so covek sto neznam ni jas samata poveke sto bi napravil ili neznam bidejki i mene mi e cudno i jas sega kako da go zapoznavam nego taka dozivuvam jas sve mi se osvetli odednas neznamm ..
     
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Одлучи што ќе правиш и стои си зад тоа!
    Никако себеобвинување! На никого не му е од корист.
     
    На zalosna и Feminka22 им се допаѓа ова.
  15. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Самата си крива за се што ти се случува, абортус не е грев аман веќе со тие ваши ''гревови'' грев е Вие како правите глупости а при тоа не размислувате|( сите кои абортирале се грешници? Ако си се решила, абортирај и во иднина пак со него да идеш, и се така додека не ти дојде памет.
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Душа. Ако ти нареди да го абортираш бебето тогаш тој е за во затвор,не заслужува да се нарече маж со без срце. Знам дека е тешко сама да го чуваш и сите обврски за него но бог е со тебе мило, никој еден од нас не те тера дали да го абортираш бебето или не туку послушај си го срцето па се надевам дека се ќе биди во ред
     
    Последна измена: 30 септември 2018
    На hermosa, Martka, carangigia и 2 други им се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    А што ти е гајле дали тој ќе прифати. Тој се откажа од него од пред почетокот. Што ти е гајле што ќе направи. Ако имаш могучност роди го некаде надвор од тука,замини си додека не почне да ти се познава стомакот.
     
    На carangigia, Feminka22 и H.VAGA им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Зошто дури не почне да се познава стомакот?
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    За да може да работи некаде.
    #кодемекнезнаешзаштозборам
     
  20. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.179
    Допаѓања:
    57.664
    Пол:
    Женски
    Сонце, направи како што мислиш ТИ дека е правилно. Овде ние до утре може гомна да јадеме, ниедна од нас нема да дојде и да ти помогне некако. Што и да одлучиш, нека доаѓа од тебе. Знам дека е претешка одлука, знам дека не знаеш кој пат да го фатиш, ама мораш да гледаш во иднината, а не да се држиш за минатото. Направи што е најдобро за тебе.

    Грев не правиш ни ако абортираш, а ни ако одлучиш да го задржиш. Нас те молам, значи те молам не не слушај, пак ќе ти повторам може наша гледна точка да ти кажеме, ама тоа е се.

    П.С на девојчето му е претешко, не мора уште толку да и се сипате, као у реду е.
     
    На lovestoneddd, Doozy, smooch и 6 други им се допаѓа ова.