Бременост и породување во време на Корона

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Филотеа, 21 март 2020.

 1. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  1.897
  Допаѓања:
  12.927
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Анжи работат на повик за трудници само ,стружанка ,памук пале исто работат ,ако ти е зорт опреми се со маска ,ракавици можеш да појдеш .
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.288
  Допаѓања:
  5.406
  Пол:
  Женски
  На Bebac и Fifi84 им се допаѓа ова.
 3. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  13.352
  Пол:
  Женски
  Силни сме ние! го можеме ова! :!::muscle:
  v.jpg
   
  На Demaz, Осе, positive vibes и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Tatijana1993

  Tatijana1993 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Дали поради гужвата во Чаир моментално, се направи и во Ремедика гинекологија гужва ли?
   
 5. Fifi84

  Fifi84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  1.793
  Пол:
  Женски
 6. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.857
  Допаѓања:
  4.998
  Пол:
  Женски
  На lavinija28 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  1.308
  Пол:
  Женски
  Женски пред еден час некаде и јас разбрав дека синот на Таше бил заразен и затоа ќе затвореле...Не верував мислејќи дека се некои шпекулации, ама сега нез....
   
 8. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.857
  Допаѓања:
  4.998
  Пол:
  Женски
  Прочитај му го статусот на фб, погоре го постирав.
   
 9. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  1.308
  Пол:
  Женски
  Да , сега видов....
   
 10. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  772
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Јас ќе нарачам преку нет. Истите продавници што ги спомна Оли и јас ги разгледував. За количка и креветче ќе чекаме до последен момент. Се друго што ми е на список ќе почнам да го нарачувам за неколку недели. Бебешката соба ако стигнеме ќе ја средиме ако не здравје понатака. И јас многу се нервирав. Прво бебе со радост чекаш да му купиш и сега вака испадна... Ама си викам да сме живи и здрави, тоа е најбитно.
   
  На 0ли, Bebac и lavinija28 им се допаѓа ова.
 11. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.672
  Допаѓања:
  11.998
  Пол:
  Женски
  Ќе си нарачате се има онлајн.
  Јас така пазарев дека бев патолошка :)
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  772
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Пиши некоја страна што ја немане спомнато ако можеш :)
   
 13. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  1.308
  Пол:
  Женски
  Видеово кружи на фб, ако го немате гледано....Како што кажува др. До 13 април нема да работат...Па ќе видиме....
   
 14. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  457
  Пол:
  Женски
  Иста ситуација и кај мене. Полека почнувам да нарачувам онлајн, прво ситници, а последно креветчето и количката. Не ми е мерак ни мене вака, ама мораме да се прилагодиме.
  Инаку, и ние планиравме и се уште планираме да кречиме (само собата за бебето), па не знам само како ќе биде со ветреење, зошто нели сме во изолација дома, дали ќе пречи миризбата и дали е во ред да седиме додека се суши бојата...
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  1.120
  Пол:
  Женски
  Колку што знам не е добро бремена жена да вдишува од бојата, после кречењето. Ние одложивме.
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  457
  Пол:
  Женски
  На Veki4kaa и lavinija28 им се допаѓа ова.
 17. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  13.352
  Пол:
  Женски
  Ми падна мене ставот на ниско ниво, сега мене ми треба некој да ме охрабри, ама ќе се кренам, ова е пад само на момент, мора да бидеме силни. Жени сме ние - идни мајки!!!!
   
  На Среќичка, Филотеа и Bebac им се допаѓа ова.
 18. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.897
  Допаѓања:
  19.189
  Пол:
  Женски
  И нам ни беше во план да варосуваме, но одложивме. Ќе зашлака мм колку да не е без ич, а кога ќе помине сè, ќе си дојдат мајстори.
  Денес ми стасаа релаксаторот и постелнината, спремна сум со сè, само да почнам уште да перам и да пеглам.
  Сите работи што ми ги доставуваат прво неколку дена ги оставаме да стојат во просторија настрана, па после ги отворам.
  Многу планови ќе останат за понатаму, не очајувам што не може сега. Не може, не може. Понатаму ќе си правиме сè што сме планирале, не се замарајте.
  Порачувајте си преку нет, спремајте си се, перете, пеглајте, расположува тоа.
   
  На Butterfly1107, firequeenn, fana и 7 други им се допаѓа ова.
 19. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  1.308
  Пол:
  Женски
  О
  Од каде си порача постелнина, која е цената и дали е со оградици? Или линк ако може...:)
   
 20. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.897
  Допаѓања:
  19.189
  Пол:
  Женски
  Од Тила порачав, бесплатна достава над одредена сума.
  На првите две слики комплетите се со оградици, зумирај пишува што има во комплетот, не ми текнува што сè имаше. Комплетот е 1600.
  Тие како спакувани во торбичка се долен чаршав и навлака за јорганче. Тие се по 1090.
  И од Енци менци порачав една постелнина, комплетот е без оградица, само јорганче и долен чаршав.
  Не купувам со оградици бидејќи нема да ги користам, а на оваа оградица од Тила ќе и' најдам друга намена.
  Пиши им на Фејсбук, љубезни се ептен, ќе ти испратат слики од тоа што имаат. И слики со комплети облека за новороденче ми испратија, но тоа сега не порачав бидејќи имам.

  Овие ми ги испратија од Тила:
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена: 30 март 2020
  На Butterfly1107, Филотеа, elcezelce и 6 други им се допаѓа ова.