1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост...

Дискусија во 'Канта' започната од peperutce27, 13 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. peperutce27

  peperutce27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Вака... немав имано сексуални односи од Ноември 2009. Пред точно 2 недели имав. Пред да имам сексуален однос, менструацијата ми доаѓаше редовно, сега откако имав сексуални односи (3 пати) ми доцни. Инаку односите беа со кондом, партнерот вели дека не свршил во мене, само еднаш почна и веднаш го извади. Дали има шанси да дошло до несакана бременост или ми доцни поради тоа што немам имано одамна сексуални односи? Однапред благодарам :)
   
 2. maca-23

  maca-23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  179
  за тоа дека си немала сексуални односи одамна нема врска со менструацијата. Сепак мислам дека ако односот бил со кондом нема шанси да си бремена освен ако не пукнал, шансите да останиш бремена од предсемената течност се мали затоа не се замарај почекај малку и јас мн пати сум била уплашена па ништо ако се замараш мн купи си еден тест од апека за да немаш сомнежи
   
 3. sweet.woman

  sweet.woman Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  743
  по тоа што си го напишала не верувам да си бремена ама најдобро е да си идеш на доктор да си видиш од што ти доцни
   
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.412
  Допаѓања:
  125.542
  Темата е заклучена бидејќи веќе постојат неколку слични во категоријата секс, како на пример следнава:
  seks/dali-sum-bremena-t424/1460.html#p484392
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.