Брза географија

Дискусија во 'Форумски игри' започната од zverka, 14 април 2010.

 1. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  28
  Ајде да видеме колку ги знаеме главните градови на поставените држави?? играва ја започнувам со државата ИРАН??? Наредниот што ке одговори кажува држава .... итн
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  8.501
  Допаѓања:
  9.038
  Пол:
  Женски
  Техеран

  Филипини?
   
 3. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  28
  Манила

  Aргентина?
   
 4. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  1.118
  Буенос Ариес....


  Гвиенја???
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  8.501
  Допаѓања:
  9.038
  Пол:
  Женски
  Конакри

  Јамајка?
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.905
  Kingston
  Онтарио?
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.664
  Торонто

  италија
   
 8. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  99
  Рим

  македонија? :D :D
   
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.905
  :rofl: :lol: Скопје
  Австралија?
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  8.501
  Допаѓања:
  9.038
  Пол:
  Женски
  Канбера

  Велс?
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.998
  Допаѓања:
  2.261
  kardif

  Senegal?
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  8.501
  Допаѓања:
  9.038
  Пол:
  Женски
  Дакар

  Зимбабве?
   
 13. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  28
  Harare

  Taiwan??
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  8.501
  Допаѓања:
  9.038
  Пол:
  Женски
  Тајпеј

  Хондурас?
   
 15. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  28
  Тегусигалапа

  Чад?
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.128
  Пол:
  Женски
  Нџамена

  Перу?
   
 17. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  28
  Лима

  Мароко?
   
 18. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  57
  rabat - benin??
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  8.501
  Допаѓања:
  9.038
  Пол:
  Женски
  Порто Ново

  Сомалија?
   
 20. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  57
  rabat -benin? :rofl: