Брза географија

Дискусија во 'Форумски игри' започната од zverka, 14 април 2010.

 1. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Талин.
  Молдавија?
   
 2. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.504
  Пол:
  Женски
  Кишинев

  Либија ?
   
 3. Movie&BookLover

  Movie&BookLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Триполи
  Аргентина?
   
 4. Mariana039

  Mariana039 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  22
  Buenos Aires

  Gambia (Gambija) ?
   
 5. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.504
  Пол:
  Женски
  Банџул
  Кипар?
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.966
  Допаѓања:
  23.162
  Пол:
  Женски
  Никозија.

  Сан Марино?
   
 7. Nebitno21

  Nebitno21 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  14
  Сан Марино

  Вануату?
   
 8. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  1.048
  Пол:
  Женски
  Порт Вила

  Сирија?
   
 9. Nebitno21

  Nebitno21 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  14
  Дамаск

  Никарагва?