Брза географија

Дискусија во 'Форумски игри' започната од zverka, 14 април 2010.

 1. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Морав да изгуглам за да видам на што се мисли. По друго име ги знам. :)
  Зошто мислам дека брза географија не е само за главни градови на држави. :^)

  Одговор:
  -Хуаскаран.

  Прашање:
  Главен град на Северна Кореа?
   
 2. K4813

  K4813 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  9
  Пјонгјанг
  Етијопија
   
 3. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  107
  Adisabeba
  LItvanija
   
 4. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  вилнус
  канада?
   
 5. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  601
  Отава.
  Шри Ланка?
   
 6. K4813

  K4813 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  9
  Коломбо
  Руанда?
   
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Кигали.
  Масачусетс?
   
 8. baby.blue

  baby.blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  32
  Бостон.
  Уругвај?
   
 9. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Монтевидео
  Колумбија?
   
 10. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  86
  Богота
  Танзанија???
   
 11. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.416
  Додома
  Нигерија?
   
 12. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  86
  Абуџа
  Бахреин?
   
 13. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.333
  Манама
  Чад?
   
 14. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Нџамена :)
  Таџикистан?
   
 15. ancii

  ancii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Душанбе
  Швецка?
   
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.028
  Извини ама не познавам ваква држава! |(
   
 17. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.416
  Ако мислеше на Шведска, тогаш е Стокхолм.
  Белорусија?
   
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Е како не? Швецка со главен град Штоцхолм, Мимс бре па! :^)

  Минск.

  Еритреа?
   
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Асмара. :?:

  Оман?
   
 20. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Мускат.
  Кралството Бахреин?