1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брзозборки

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Incule, 29 јануари 2017.

 1. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Да кажуваме брзозборки
  На врв врба мрда
   
  На "Zoki" и Petar80 им се допаѓа ова.
 2. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Кралот Карло на кралицата Карла и купи кларинет
   
  На "Zoki" и Crna Dama им се допаѓа ова.
 3. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  12.203
  Пол:
  Женски
  Шест чаши свеж швепс!
   
  На Mr. Right, "Zoki", Crna Dama и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  Crna cipka, bela cipka:D
  Povtoruvajte gi zborovite sto pobrzo:rofl:
   
  На "Zoki", Crna Dama и Incule им се допаѓа ова.
 5. Бисерче95

  Бисерче95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Машина што суши,не суши.Ајде хахах
   
  На "Zoki", Crna Dama, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.733
  Пол:
  Женски
  Јас со децава играм вакви игри нон стоп ама на англиски

  *she sels see shels by the sea shore

  *Peter Piper picked a peck of pickled peppers

  :D. Како кршат јазичиња дечињата :angel:
   
  На Mayyya, "Zoki", Crna Dama и 4 други им се допаѓа ова.
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.733
  Пол:
  Женски
  Ти фали Брда меѓу Врв и Мрда :D
   
  На Сама Дома, mssuniquee, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  4.284
  Допаѓања:
  209.519
  Пол:
  Женски
  Од овие и јас се здткувам :$
   
  На "Zoki", Crna Dama и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 9. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.733
  Пол:
  Женски
  Mee too :$
  А дечкиве како фураат без грешка :o
   
  На "Zoki", Crna Dama, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.614
  Секој петок урда јадеш :drunk:
   
  На Сама Дома, "Zoki", Crna Dama и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  44.945
  Пол:
  Машки
  да те дополнам НА ВРВ БРДА ВРБА МРДА
   
  На "Zoki", Crna Dama и КикиМаус им се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.309
  Допаѓања:
  58.136
  Пол:
  Женски
  Борче до борче во дворче, зборче по зборче од Борче.

  Петко плете плет, Петкоица меси леб, пушти Петре плет, за да јадеш леб.

  The thirty three thieves thought that they took the throne.

  Six sick hicks nick six slick bricks with picks and sticks.

  I saw Susie sitting in a shoe shine shop.

  Англискиве се невозможни. :D
   
  На Mayyya, winter flower, "Zoki" и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Учителот вика дека за вика не се вика вика тука вика дека за вика се вика вели :D
   
  На "Zoki" и Crna Dama им се допаѓа ова.
 14. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.772
  Допаѓања:
  21.788
  Пол:
  Женски
  Црна машна бела ташна пукни драги друг сам нашла :D:rofl:
   
  На winter flower, Nalutena1 и "Zoki" им се допаѓа ова.
 15. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.108
  Пол:
  Машки
  Се качило штурче на диво крувче:shake:
   
  На winter flower и Crna Dama им се допаѓа ова.
 16. Zverot

  Zverot Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки
  бел мебел црн мебел :drunk:
   
  На Nalutena1, "Zoki", winter flower и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  Штркот штрака со штракалката. :)
   
 18. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.677
  Пол:
  Женски
  Замисли да ја замислуваш замислата на замислениот замислувач, кој замислува замислени работи. Додека да се извежба доста се кочи. :)
   
 19. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
 20. Elenche87

  Elenche87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.721
  Расол расол лош расол