Брз метаболизам

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од newring86, 27 март 2010.

1. newring86

newring86 Популарен член

Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    812
    devojki, kako se spravuvate so brziot metabolizam? :) kolku i da jadam- kilazata ne mi varira uopste.ok si izgledam, mada 2,3 kilca plus ne bi mi bile na odmet. so ovaa kilaza sum sigurno 7 godini :lol: sum se obiduvala so ekstra ishrana i vitamini , vidov ne biva i tolku. :)
    postoi li hrana koja go zabavuva metabolizmot??? :worried:hock:

2. julie77

julie77 Форумски идол

Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.548
    Допаѓања:
    19.939
    ne se sekiraj sto imas takov metabolizam..jas so ista kilaza so godinista sum i nisto ne mi fali..taman sum..od sekogas drugarkite mi se cudea i dr lugje i sekogas mi vikale blaze mi..ama so godinite veruvaj deka ke se ponamali pa kako i da e ke se lepi poveke na tebe :) jadi si normalno..smetaj deka polse 28,29 godini ke imas nekoe kilo plus :)

На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. newring86

newring86 Популарен член

Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    812
    hehe ...toa e za 4 godini ;) pa taka si e ...znam deka ke dojde vreme koga ke sakam da simnam nekoe kilo :)

4. Gordana10

Gordana10 Форумски идол

Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.899
    Допаѓања:
    9.136
    Јас пак мислам дека е и добро што имаш брз метаболизам,ке си имаш стандардна тежина без разлика што и да јадеш,па и да јадеш многу џабе ке ти биде пак ке си ја имаш истата килажа,како јас,стандард ми е 55 кила евентуално 56,што и да јадам секогаш таа тежина ми е,никогаш не сум била повеќе од 56 кила.Исто мислам дека е и добро заради здравјето,но сепак тоа зависи и до човекот каков е,некој па сака да има брз метаболизам,додека друг па нејке.Мене понекогаш ми се случува да се прејадам и потоа да се чуствувам како да не сум јадела,така да и не е баш секогаш до метаболизмот,ти ако јадеш многу,значи сите три оброка да ти бидат обемни и плус меѓу тие три оброка да си грицкаш нешто,ке го навикнеш организмот нонстоп да ти бара храна и ке си се поправиш сакала или не сакала.Исто и има разлика во тоа да мислиш дека ти се јаде и да не чуствуваш потреба од храна,значи мислам на тоа дека ти мислиш дека ти се јаде и јадеш на некој начин со сила,а не од што ти се јаде и на тој начин се здебелува.

5. *Ane*

*Ane* Истакнат член

Се зачлени на:
    9 јуни 2017
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    1.671
    Ова е тема за мене, имам 3деца а имам 45кила...имам 27год ја незнам како да се поправам.. А јадам премногу❤️

6. prominent

prominent Популарен член

Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    19.699
    44 кг имам, јадам како невидена:D Во градбата личам на дете :)
    Брза храна, чоколадо, пржена храна, пецива, слатки, помфрит... Од ништо не си скратувам, многу ретко вежбам, а килажата ми е иста.
    Иако можеби ми фалат облини (иако јас мислам дека и вака сум си супер:lol:) не се жалам што имам брз метаболизам и не би го менувала за ништо.
    Бесценето е да можеш да си јадеш што и колку сакаш а да не се дебелееш.

На ceca-1, fallenangel, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Gosh

Gosh Мразачка на луѓе

Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    1.568
    Допаѓања:
    19.560
    Значи вие јадете, а јас се дебелеам?! :envy:

8. HealtyIsNewSexy

HealtyIsNewSexy Активен член

Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Ne gi mrazi :) Mozes ti da si go zabrzas metaboluzmot i da oslabis

9. fallenangel

fallenangel Популарен член

Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.092
    Допаѓања:
    16.078
    По мене тие што се слабички воопшто не треба да се оптеретуваат и да се трудат да покачат кг затоа што можеби генетика е во прашање и таква им конструкција на тело, колку и да се хранат ништо не се приметува за нив. Ако веќе некој дотолку е решен да се поправи нека се испитаат хормони или консултација со нутриционист или тренер за билдање па може и ќе се накачи некој кг.

Имам брз метаболизам, премногу јадам, физичка активност никаква варирам со тежина од 47 до 52 и сакам да изгледам слабо без да вежбам бидејќи ме мрзи.:$|( Не сум на никаква диета ама проблеми и други работи си го прават своето па сум многу слаба дури и сукало ме викаат.:tmi::headbang:
    Комплексите околу кг други ни ги наметнуваат со нивните глупи коментари:fubar:отколку ние самите, секој ден да ти дрнда некој леле колку си слаба или поправена|( ќе ти иде на нерви ко да ние немаме огледала дома.:envy:

На Gosh и Skorpija25 им се допаѓа ова.