1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брис од машки полов орган

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од DPD, 1 јуни 2011.

 1. DPD

  DPD Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Дали некој знае да ми каже каде земаат брис од мочниот канал на машки полов орган за да се утврди дали е носител на ХПВ вирусот.
   
 2. Lady.Rose

  Lady.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  51
  Колку што се разбирам тоа на онколог се прави, нешто како гинеколог за мажи.
   
 3. srcuska7

  srcuska7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  na mikrobiologija
   
 4. DPD

  DPD Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  за таму знам дека се дава на испитување, ама не знам и дали таму земаат брис или како е процедурата.
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Јас мислам дека тоа го прави уролог па брисот се носи на микробиологија да се испитува.
   
 6. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.152
  Допаѓања:
  46.913
  Пол:
  Женски
  Hpv se ispituva vo manu a ne na mikrobiologija, inace moze i ginekolog da go zeme brisot i da se odnese tamu.
  se izvinuvam za latinicava nemam makedonska poddrska na ovoj kompjuter :$
   
 7. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.152
  Допаѓања:
  46.913
  Пол:
  Женски
  Ti imam pisano vo licna poraka za ova uste pred mesec dena, se ti objasniv sto kako bas sea vidov, do sea si trebala da go zavrsis toa a ti seuste prasuvas :^) :^)
   
 8. Emka28

  Emka28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Брисеви за ХПВ се носат и на микробиологија во државна,јас имам носено за мене,најверојатно и за мажи мозе таму.