1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бришење на мислење или тема

Дискусија во 'За форумот' започната од skorpija1992, 25 јануари 2010.

  1. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    А добро зошто некои мои мислења туку така се избришани...како на пример мислењето на темата Мухамед во тората и библијата....некој може да ги провоцира членовите на муслиманската припадност а некој кога ќе одговори ќе се брише?
     
  2. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Сигурно не биле избришани туку така, туку имало некоја причина. И кажано е да не се прашува околу бришењето на мислења, а доколку сметате дека некое мислење ви било без потреба избришано обратете се преку лична порака кај модераторот на категоријата каде што сте го пишале одреденото мислење.
     
    На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
  3. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека треба пред да се отвори тема, да се размисли дали ќе се развие дискусија на таа тема и дали истата тема е потребна на форумов, а дури потоа да се отвори. А нема потреба од бришење, секако е заклучена и неможе да се праќаат мислења. :)
     
  4. thequeenoftender

    thequeenoftender Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    А да прашам пошо нова сум на форумов денес се зачленив може ли да се избрише лајк по грешка што си го дал?
     
    На cigarce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.409
    На истото место кај што стисна Ми се допаѓа, имаш Не ми се допаѓа. :)
     
  6. SieIstDieSonne

    SieIstDieSonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    72
    ви благодарам за избришаното мислење, ќе може барем да ме известите зошто ми е избришано? во ред ако некој мислел дека на било кој начин не е соодветно за темата, ама ставете еден онаков This is an automated response >> вашето мислење на тема таа и таа беше избришано (бидејќи..)
     
    На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    "zAlJuBeNa23 напиша:zdr, sakam nekoj da mi kaze ne znam sto da pravam. imam decko so koj sum zaedno 5 godini i imame dadeno zbor. no se pojavi eden negov drugar so koj se gledav 5 meseci dodeka mojot decko ne bese vo gradot. mn sum zaljubena sega vo nego a ne mozam da mu se skaram na deckoto koj sega pred nedela dena se vrati iako ne go sakam. ne znam sto bi trebalo da napravam.HELPPP"


    "Еве еден чуден концепт за тебе: биди...спремна си за ова?...ИСКРЕНА!. Едноставно кажи му како се чувствуваш во врска со тоа што го имате 5 години и не ја премолчувај екскурзијата со другар му. Барем нека е свесен какви карактери ставил под категорија другар. Биди отворена, директна и по можност нечувствителна, за да може евентуално и да те замрази и да му биде полесно. Секако ќе свати порано или подоцна дека неговата девојка спаѓа во групата безрбетници."

    Моето мислење од денес беше делумно избишано. Зошто? Што беше толку лошо во првиот дел од одговорот? И зошто под мислењето не пишува дека некој си го преуредил по сопствен вкус, туку онака stealth постапка и идемо даље? Што не ми беше на место?
     
  8. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    А бе јас мислам оти таа цела тема треба да се брише ако видиш убаво таму никој од нас нема дискутирано во врска со темата сите постови се за Исус а не ги провоцира некој муслиманите само туку и христијаните. Зошто го вмешале Исус во тема за Мухамед? Керер таму прв почна навредувајки го Исус и цело време го толериравме.Предлагам да се отвори тема општа за исламот на принцип прашање-одговор без никаква понатамошна дискусија, да прашуваме ние вие да одговарате а не вакви конкретни теми секогаш одат во крив правец .
     
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
  10. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.074
    И јас сакам да ми стига известување!
    Не да се чудам каде ми е одредено мислење.
    Ако навредувам или сум офф ок и сфаќам,ама ако давам сугестија или објаснување во темата?
    Зошто во модни критики ни се избришаа мислењата за една членка-ништо лично :!: ,кога не ја навредивме само и сугестиравме критика,што впрочем и темата така гласи?Нема смисла.Ако е затоа,тогаш и оние кои поставуваат слики во модни критики нека не се дообјаснуваат или и они нека се бришат :!:
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Конкретно за темата што ја спомна, мислењата не се однесуваа на критики на стајлинг, туку беа критики за членките, па објаснување, па натаму, па наваму и две страни исполнети со оф топик. Врати се на првата страна на темата и прочитај го првото мислење.
    За другото, за известување и сл, е дискутирано во темата киритки и забелешки, прочитај таму.
     
  12. irena-10

    irena-10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    882
    Најверојатно тука треба да прашам. Зошто е заклучена темата Вашите нокти?
     
    На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    да навистина зошто е заклучена ??
     
  14. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Дали би не удостоил некој со одгровор. Барам причина, ама едноставно неможам да сфатам зошто би се заклучила тема како Вашите нокти. Немаше ниту препукувања, ниту офтопици, се дискутираше баш за ноктите.
    И не ми е јасно како оваа тема е заклучена, а темите во политика каде што фрчат навреди и би можеле да се испоубијат луѓево ако се видат во живо се оставени така.
    Форумов е диригиран по волјата на модераторите.
     
  15. irena-10

    irena-10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    882
    Мене на пример ми е една од најинтересните, мислам дека прво што проверувам е дали некој си ги средил ноктите, да си најдам инспирација за моите и сл. Сакаме одговор :)
     
    На Monna.Monna и Dgirlll им се допаѓа ова.
  16. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Значи,може се чисти од оф топици,лажни слики,кажав и во СДП... За да не се направат нови дур се чисти скроз,се заклучува темата...
    Би требало да е тоа,освен ако немало некоја нова караница.
     
    На thinkerbell и Hipica им се допаѓа ова.
  17. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    ^Благодарам, средено е :)
    Доколку наидете на уште нешто вакво, само пријавете ја дуплата тема. :)
     
  19. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  20. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Дали постои опција моите мислења да не бидат видливи за посетителите на форумот кои не се членови, или пак да не се гледа корисничкото име. Ми треба заради заштита на приватноста