Бришење на мислење или тема

Дискусија во 'За форумот' започната од skorpija1992, 25 јануари 2010.

 1. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  223
  А добро зошто некои мои мислења туку така се избришани...како на пример мислењето на темата Мухамед во тората и библијата....некој може да ги провоцира членовите на муслиманската припадност а некој кога ќе одговори ќе се брише?
   
 2. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Сигурно не биле избришани туку така, туку имало некоја причина. И кажано е да не се прашува околу бришењето на мислења, а доколку сметате дека некое мислење ви било без потреба избришано обратете се преку лична порака кај модераторот на категоријата каде што сте го пишале одреденото мислење.
   
  На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека треба пред да се отвори тема, да се размисли дали ќе се развие дискусија на таа тема и дали истата тема е потребна на форумов, а дури потоа да се отвори. А нема потреба од бришење, секако е заклучена и неможе да се праќаат мислења. :)
   
 4. thequeenoftender

  thequeenoftender Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  А да прашам пошо нова сум на форумов денес се зачленив може ли да се избрише лајк по грешка што си го дал?
   
  На cigarce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.334
  На истото место кај што стисна Ми се допаѓа, имаш Не ми се допаѓа. :)
   
 6. SieIstDieSonne

  SieIstDieSonne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  72
  ви благодарам за избришаното мислење, ќе може барем да ме известите зошто ми е избришано? во ред ако некој мислел дека на било кој начин не е соодветно за темата, ама ставете еден онаков This is an automated response >> вашето мислење на тема таа и таа беше избришано (бидејќи..)
   
  На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.235
  "zAlJuBeNa23 напиша:zdr, sakam nekoj da mi kaze ne znam sto da pravam. imam decko so koj sum zaedno 5 godini i imame dadeno zbor. no se pojavi eden negov drugar so koj se gledav 5 meseci dodeka mojot decko ne bese vo gradot. mn sum zaljubena sega vo nego a ne mozam da mu se skaram na deckoto koj sega pred nedela dena se vrati iako ne go sakam. ne znam sto bi trebalo da napravam.HELPPP"


  "Еве еден чуден концепт за тебе: биди...спремна си за ова?...ИСКРЕНА!. Едноставно кажи му како се чувствуваш во врска со тоа што го имате 5 години и не ја премолчувај екскурзијата со другар му. Барем нека е свесен какви карактери ставил под категорија другар. Биди отворена, директна и по можност нечувствителна, за да може евентуално и да те замрази и да му биде полесно. Секако ќе свати порано или подоцна дека неговата девојка спаѓа во групата безрбетници."

  Моето мислење од денес беше делумно избишано. Зошто? Што беше толку лошо во првиот дел од одговорот? И зошто под мислењето не пишува дека некој си го преуредил по сопствен вкус, туку онака stealth постапка и идемо даље? Што не ми беше на место?
   
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  2.722
  Пол:
  Женски
  А бе јас мислам оти таа цела тема треба да се брише ако видиш убаво таму никој од нас нема дискутирано во врска со темата сите постови се за Исус а не ги провоцира некој муслиманите само туку и христијаните. Зошто го вмешале Исус во тема за Мухамед? Керер таму прв почна навредувајки го Исус и цело време го толериравме.Предлагам да се отвори тема општа за исламот на принцип прашање-одговор без никаква понатамошна дискусија, да прашуваме ние вие да одговарате а не вакви конкретни теми секогаш одат во крив правец .
   
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.384
  Пол:
  Женски
 10. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.798
  Допаѓања:
  75.335
  И јас сакам да ми стига известување!
  Не да се чудам каде ми е одредено мислење.
  Ако навредувам или сум офф ок и сфаќам,ама ако давам сугестија или објаснување во темата?
  Зошто во модни критики ни се избришаа мислењата за една членка-ништо лично :!: ,кога не ја навредивме само и сугестиравме критика,што впрочем и темата така гласи?Нема смисла.Ако е затоа,тогаш и оние кои поставуваат слики во модни критики нека не се дообјаснуваат или и они нека се бришат :!:
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.852
  Допаѓања:
  47.188
  Пол:
  Женски
  Конкретно за темата што ја спомна, мислењата не се однесуваа на критики на стајлинг, туку беа критики за членките, па објаснување, па натаму, па наваму и две страни исполнети со оф топик. Врати се на првата страна на темата и прочитај го првото мислење.
  За другото, за известување и сл, е дискутирано во темата киритки и забелешки, прочитај таму.
   
 12. irena-10

  irena-10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  882
  Најверојатно тука треба да прашам. Зошто е заклучена темата Вашите нокти?
   
  На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  да навистина зошто е заклучена ??
   
 14. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.760
  Допаѓања:
  9.756
  Пол:
  Женски
  Дали би не удостоил некој со одгровор. Барам причина, ама едноставно неможам да сфатам зошто би се заклучила тема како Вашите нокти. Немаше ниту препукувања, ниту офтопици, се дискутираше баш за ноктите.
  И не ми е јасно како оваа тема е заклучена, а темите во политика каде што фрчат навреди и би можеле да се испоубијат луѓево ако се видат во живо се оставени така.
  Форумов е диригиран по волјата на модераторите.
   
 15. irena-10

  irena-10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  882
  Мене на пример ми е една од најинтересните, мислам дека прво што проверувам е дали некој си ги средил ноктите, да си најдам инспирација за моите и сл. Сакаме одговор :)
   
  На Monna.Monna и Dgirlll им се допаѓа ова.
 16. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Значи,може се чисти од оф топици,лажни слики,кажав и во СДП... За да не се направат нови дур се чисти скроз,се заклучува темата...
  Би требало да е тоа,освен ако немало некоја нова караница.
   
  На thinkerbell и Hipica им се допаѓа ова.
 17. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.545
  Допаѓања:
  7.421
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.852
  Допаѓања:
  47.188
  Пол:
  Женски
  ^Благодарам, средено е :)
  Доколку наидете на уште нешто вакво, само пријавете ја дуплата тема. :)
   
 19. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.545
  Допаѓања:
  7.421
 20. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Дали постои опција моите мислења да не бидат видливи за посетителите на форумот кои не се членови, или пак да не се гледа корисничкото име. Ми треба заради заштита на приватноста