Бришење од социјални мрежи

Дискусија во 'Разделби' започната од Frosi333, 10 март 2018.

 1. Frosi333

  Frosi333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Dali bivsiot/bivsata ve imaat ili ste gi izbrisale od socijalnite mrezi?
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.639
  Допаѓања:
  53.409
  Пол:
  Женски
  Има ваква тема.

  Бившите не заслужуваат ништо, па ни на социјална мрежа да ми стојат. Не сакам да ги гледаат моите нови објави, слики, случувања. ]:)
   
  На Bellaa1234, Tanjamm, Petra777 и 8 други им се допаѓа ова.
 3. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  4.930
  Пол:
  Женски
  Со некои од бившите сум во колку-толку добри односи и ги имам на социјалните мрежи, ме лајкнуваат повремено ама јас нив не.
  Со некои со кои раскинувањето не завршило славно, ги имам блокирано.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.158
  Пол:
  Женски
  Во добри односи сум со сите, немало причина да се бришеме. Дури си пишуваме понекогаш, за родендени, разни работи, мали услуги.
  Никогаш не сум се скарала со дечко до степен да треба да ме блокира.
   
  На hermosa, CameliaMiller, Dust и 6 други им се допаѓа ова.
 5. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.814
  Допаѓања:
  12.310
  Пол:
  Женски
  Не бришам нека гледаат и нека пукаат од мака колку ми е убаво :lol:
   
  На Osamena devojka, Pjovanovska, Dust и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.090
  Пол:
  Женски
  некои ги имам блокнато, некои избришано, а дел се уште ми се "friends"
  Се зависи од разделбата и чувствата
   
  На cresa-jagoda и hermosa им се допаѓа ова.
 7. -Buba-

  -Buba- Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  481
  Пол:
  Женски
  Со причина се бивши, не заслужуваат да бидат меѓу моите пријатели :sun:
   
  На lostbabygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.034
  Допаѓања:
  15.519
  Пол:
  Женски
  Сите се избришани и ги имам прогласено како Државни непријатели !!!
   
  На Bellaa1234, lostbabygirl, tambelina и 7 други им се допаѓа ова.
 9. Ladybbc

  Ladybbc Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Јас си ги избришав сите профили (несоцијализирана) така да немам потреба никого од никаде да бришам.
   
  На marchi-cool, hermosa, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.112
  Да, за инат ќе си ги чувам...Нек пукну душмани.:devil::devil::devil:
   
  На Pjovanovska, cresa-jagoda, marchi-cool и 4 други им се допаѓа ова.
 11. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.737
  Допаѓања:
  4.132
  Пол:
  Женски
  da blokovi letaat i oni mene i jas niv .eden bese revoltiran oti nekev sex so nego,drug oti ne sakal da ima nisto veke so mene,tret oti ne prifativ da se mazam za nego |(
   
  На Tanjamm и RAF Camora им се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.351
  Допаѓања:
  134.586
  Пол:
  Женски
  Ма све е тоа блокнато. Не познавам такви особи, ни ми се потребни.
   
  На ivimis и hermosa им се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.844
  Допаѓања:
  125.170
  Пол:
  Женски
  Јас лоша вода не држам кон никој. Само еден го немам на социјални мрежи зошто место јас него да му се лутам, тој си игра шпанска серија и мене ми се лути. :D Единиот го избришав на мајтап и одма по ден ме додаде. 8-| Друго се си седи, на здраво си сме. :lol:
   
  На CameliaMiller, marchi-cool и hermosa им се допаѓа ова.
 14. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  536
  Пол:
  Женски
  Сите ми се избришани
   
 15. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.077
  Пол:
  Женски
  Ги имам сеуште некои од нив..Но некои по раскинувањето сеуште ми досадувале па сум морала да ги блокнам.
   
 16. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  864
  Допаѓања:
  2.840
  Пол:
  Женски
  Само еден немам од бившите :D другите ги манијачам од време на време (да знам што прават со животот) :lol: :lol:
   
  На marchi-cool, Milobebence и hermosa им се допаѓа ова.
 17. Baby23Baby

  Baby23Baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  211
  Сите бивши ги имам на социјалните мрежи.
  На некои цурите им се мошне љубоморни и посесивни и во нивно име ме избришале.
  А што е до мене само двајца имам на блок бидејќи излегоа троа психопати.
   
  На marija1907 и kikkki им се допаѓа ова.
 18. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.273
  Допаѓања:
  6.051
  Избришани или блокирани. Не сакам да знам што им се случува, и не сакам да ми ги ѕиркаат фотките.
   
 19. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  8.036
  Пол:
  Женски
  Преферирам да не сме блокнати за да гледаат што правам и да ми љубоморат. :inlove:
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.273
  Пол:
  Женски
  Со причина се бивши. Нема потреба да ги имам на фб.